Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a párom,...

Hogyan győzzem meg a párom, hogy bejöhessen a házba a kutya ?

Figyelt kérdés

A párom vidéken nőtt fel, náluk az a szokás szigorúan a kutyának kint a helye. Nekik olyan nem létezik, hogy a kutya bent legyen a házban.

Én egy nagyvárosban nőttem fel, nálunk sincs állandóan bent a kutya, inkább ilyen kinti- benti ( mivel keretes házban laknak a szüleim ), sokszor be sem akar jönni, mert jobban érzi magát kint. Tehát mindig ott van ahol jobban szeretne. Szerencsére magától “szobatiszta” lett, sosem volt baleset mindig jelez ha ki akar menni. Nem alszik az ágyban, hanem a saját helyén. Tehát vannak azért nálunk is korlátok, de nagyon okos kutya. A párommal szeretnék kutyát venni, szintén kertes házba. Viszont hallani sem akar erről, hogy az a kutya is kinti- benti legyen. Közepes termetű kutyáról van szó, pont úgy mint a családi háznál nálunk. Én egy olyan kutyát szeretnék aki mindig ott van mellettem, rengeteg időt szeretnék vele tölteni. Nem csak bent nyilván. Ha utaznánk, kirándulnánk szeretném ha jönne velünk stb. De már azt is kijelentette, hogy az ő autójába nem ülhet be. Pedig nagyon jó kis praktikus megoldások vannak már, hogy ne legyen tiszta szőr a kocsi ( de mindegy mert nekem is van autóm, szóval ez részlet kérdés).

Tehát tippek, tanácsok érdekelnének hogy aki volt hasonló helyzetben mivel tudta rávenni?😅Én gyerekkorom óta állat bolond voltam nekem a kutyám mint a gyerekem; a kutya nálunk mindig családtag volt. Náluk viszont tényleg a kutya csak egy állat az udvaron és így attól félek nem lesz egyszerű dolgom. Azt, hogy az ágyban aludjon azt el is engedtem, illetve nem is tartok rá én sem kifejezetten igényt, de szerintem abban nincsen semmi ha bent van velünk. Takarítani úgyis én nekem kell utána 😄Bocsánat ha nagyon össze - vissza lett a szöveg megírva.



2023. júl. 25. 12:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
20%

Szexmegvonással? Nem tudom...


Igazából nem tudok nem egyetérteni a pároddal. Ha már van lehetőség egy kertesházra akkor baromi praktikus, hogy a kutya elvan úgy, hogy nem koszolja össze a lakást, és nem jelenik meg a semmiből ott, ahol mi élünk. Szerintem teljesen máshogy álltok hozzá az állatokhoz: neked kell még egy társ, de akkor fogadja el a párod, hogy egyik pillanatban a kutyádat ölelgeted, utána pedig őt?

2023. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
87%
Eléggé úgy tűnik, hogy ebben az ügyben nagyon 2 malomban őröltök, nehéz lesz meggyőzni! Szerintem próbálkozz arról az oldalról, hogy úgyis te takarítasz majd utána és, ha mégsem válik be a benti-kinti dolog akkor marad kint (tapasztalatból írom, ez úgysem fog bekövetkezni ;)…
2023. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
30%

Engem pl azzal se tudnának rávenni, ha adnának 10 milliót.

Nem engedném be a házamba. Teljesen mindegy mivel érvelne a párom. Soha az életben nem mennék bele, a kutya kintre való.

Inkább szakítanék, de kutya mentesen tartanám a házamat.

Tehát lehet, hogy semmivel se fogsz tudni hatni rá. Aki nem kutyás, nem családtagnak tekinti a kutyát, határozott véleménye van stb az nem meggyőzhető.


Max amibe belemennék; ha van melléképület, akkor azt meg lehet csinálni a kutyának hogy oda bemehessen.

A házba soha.

2023. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha allergiás lenne rá megérteném, vagy ha az ágy is szőrös lenne stb, de alapvetően nincs vele baj ha bent van.
2023. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

#3 nem te vagy véletlenül a párom? 😄Mintha őt hallanám, teljesen hasonló a véleménye mint neked. Egyébként én teljesen megértem ha valaki így gondolkodik, mivel nem vagyunk egyformák. Viszont a probléma ott kezdődik; hogy így nehezen fogunk közös nevezőre jutni vele😄

#4 Nem allergiás rá, szóval nem ilyen ok miatt nem akarja sajnos.

2023. júl. 25. 13:05
 6/67 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk a kutya mindig is kinti volt. Főleg azért mert csak kertes házban volt kutyánk :D

Ezzel a kinti-benti dologgal én sem tudok egyetérteni, vagy legyen teljes kinti vagy teljesen benti. Egy kertes házban legtöbbször a házőrzés céljából szereznek be kutyát(ettől persze még szimplán akarhattak is kutyát mert szeretik őket). Nem túl praktikus ha itt is ott van, és itt nem csak az ürülékről van szó vagy néhány mancslenyomatról a padlón. Egy kinti kutya hempereg a fűben, lyukakat ás, vízes lesz, saras lesz stb. Amitől koszos lesz az egész állat így kb minden alkalommal amikor hosszabb időt marad kint(legalább pár órát, fél napot, akár egész napot vagy többet) meg kéne fürdetni mikor bejön a házba, még akkor is ha nem engedjük fel az ágyba. A másik dolog meg a bogarak, amiket összeszednek tavaszi-nyári időszakokban, bolhák kullancsok, amik az embereket is "megtámadják". Nekem huskym van, neki a bundája elég védelem magában is mert a két réteg miatt a bogarak nehezebben jutnak el bőréig, de ez azt is jelenti hogy ha sikerül eljutnia akkor nehezebben is lehet eltávolítani. 7 éve van meg a kutyus, végig kint volt de kullancsot csak 2x szedtünk ki belőle ezalatt, azok is a fején voltak, orr-szemkörnyéken ahol rövid a szőre.

A szőr probléma is megoldódik ha a kutya kint tartozkodik, bár nekünk csak macskánk volt házban de ők is elképesztő szőrmennyiséget képesek voltak hagyni maguk után, hát akkor még a huskym mit hagyna egy vedlési időszakban :D

Lényeg a lényeg máshoz vagytok szokva így meggyőzni nagyon nem fogjátok tudni egymást arról hogy kinek van igaza, valami kompromisszumot kell kötnötök ha kutyust akartok, ahhoz pedig mindkettőtöknek engedni kell valamiből hogy fair legyen.

2023. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem egyszerűbb lenne egy új párt találnod mint a mostanit meggyőzni a benti kutyáról. Ismerek vidéki embereket, szeretik a maguk módján a kutyát. De náluk nem családtag, hanem a kutyának funkciója van. Jelezni ha jön valaki és elkapni a kertbe betolakodó állatokat.
2023. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
40%
Hármas… ekkora parasztot. Hidd el, a kutyák értékesebbek az olyan embereknél mint te.
2023. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
45%
Elvből sem jönnék össze olyan emberrel aki nem szereti az állatokat, mert jó ember már nem lehet az ilyen
2023. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
95%

Azert azt nem jelenteném ki teljesen hogy nem családtag. Vannak ilyenek bőséges számmal az igaz. De vannak olyanok is akik családtagként is tekintenek rá de a funkciót is láttják benne. Én pl annak ellenére hogy a kutya tud magától vedleni, mindig kimegyek leülök megfésülgetem, megszeretgetem, mindig kap valamit rágcsalhat közben hogy ne unatkozzon, ez megy napokon keresztül, kész rituálévá nőtte ki magát. De járok vele futni, mindig csempészek neki ki valami kaját amit szeret, tőlem kapja a legtöbb simogatást,még pózol is nekem amikor fotózom :D (szép kutya na muszáj megerőkítenem), apám szokott vele játszani, mert azért van súlya ő meg szeret ráugrálni emberekre játék közben, ha valami baja van ő az aki elsőként fut vele az állatorvoshoz mert nem bírja nézni ha szenved, de nem is megy el munkába anelkül hogy ne simogatta volna meg, anyám szokta trükkökre tanítani, na nálunk ő az aki inkább funkciót lát az állatokban, tőle nem kap annyi simogatást mint tőlünk, de pl lattjuk rajta hogy azért ő is aggódik ha baja van, csempészik neki rágcsálnivalót, szeretne kölyköket stb.

De pl a szomszédunk kutyája állandóan megszökött, aztán végleg el is tűnt, rá egy evre szereztek be egy ugyanolyan fajtájú kutyát, ezzel mindennap elmennek sétálni hogy ne történjen meg ugyanaz.

Szóval azért ne általánosítsunk hogy minden vidéki amúgy egy szívtelen paraszt :D

2023. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!