Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugatja meg ennyire a...

Miért ugatja meg ennyire a kutyám a többi kutyát?

Figyelt kérdés

1.5 éves pomerániai törpespitz, kan.


Sok mindent tud, hallgat is rám.


De minden séta alkalmával ha meglát akár messziről is egy másik kutyát (mindegy, hogy csivava vagy bernáthegyi), égtelen ideges ugatásba kezd és rohanna oda.

Szinte csitítani sem tudom.


Viszont ha közvetlenül érintkezik más kutyával, nyugodt, érdeklődő, barátságos és egy hangja sincs.

Nézegetik, szimatolgatják egymást, összedugják az orrukat.


Kezdek elkeseredni, mert olyankor hiába szólok rá, nem hagyja abba a veszett ugatást. Ráadásul amilyen pici, iszonyat nagy fülsiketítő hangja van és mindenki csodálkozva néz ránk, mi történik a kutyámmal 😐


Egyébként nagyon élénk, játékos természet, imád bújni és nyalogatni mindenem, mindent tudni akar viszont rettentő félős is egyben, a saját árnyékától is képes megijedni.

Ezért sem értem miért akar rárontani akár egy bernáthegyire is.


2023. júl. 28. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Nincs szocializálva, félős. Ezért ugat mindenre az utcán.
2023. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

1-es, akkor közel is lenne gond, de arra azt írta a kérdező, hogy olyankor nincs.


Kérdező, én egy mentett uszkárnál láttam hasonló viselkedést, távolról elkezdett ugatni, de közel semmi, jól kijött más kutyákkal. A látását nézték már, hogy azzal nincs-e gond? Egy kivizsgálást megérne. Illetve mennyire változatosak a sétáitok, sétaútvonalaitok? Milyen helyekre szoktatok járni?

2023. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Beszélgetni akar a másikkal.
2023. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

"Miért ugatja meg ennyire a kutyám a többi kutyát?"


mert hagyod. Le kell tiltani erről a viselkedésről.

2023. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Szia.. Az enyém is ezt csinálja 8 hónapos yorki. Milyen pórázt használsz? Flexit használtam az elején 2 m est meg volt veszve ha kutyát látott de csak izgatott lett mert barátkozni akart veszetten ugatott húzott oda hogy szagolja meg. Lecseréltem fonott pórázra ha jön a kutya és előbb észreveszem lávamhoz húzom mondom szépen és nyugiban elmegyünk mellette.. Előszőr mentünk húztam egyet csaptam a pórázzal finoman egyet mondtam hogy szépen azóta nincs gond megjegyezte hogy így nem viselkedünk.
2023. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Nincs szocializálvanés nincs nevelve. Nem csitítgatni kellene, hanem normálisan nevelni. És nyilván nem hallgat a rászólásra, ha semmi következménye nincs. Minek hallgatna rá?
2023. júl. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!