Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kockáztatnátok a kutyus...

Kockáztatnátok a kutyus sétáltatását, ameddig nincs meg mind a 4 oltása?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes kutyám. 2 oltással hoztam el a tenyésztőtől, jövőhéten megyünk a 3.-ra. Sokfelől kértem már tapasztalatot/tanácsot ez ügyben, de nem tudom hogy csináljam. Van, aki azt mondja, ne vigyem le, mert túl nagy a kockázat (pl. az állatorvosunk, ami azért nem egy laikus vélemény) viszont vannak, akik azt mondják vigyem, mert így kimarad a szocializáció és ebből esetleg lehetnek majd problémák. Arra gondoltam, hogy azért kiegyenlített legyen a kutya minden érdeke és a biztonság is, hogy le fogom vinni őt, többnyire kézben. Halljon zajokat, lásson más embereket, kutyákat, legyen friss levegőn, esetleg le is rakom, de csak úgy, hogy fogom és nem engedem, hogy bármit is megnyaljon. Szerintetek így megoldható a dolog?
2010. okt. 14. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A 4. oltás után kb. 10 nappal lehet úgy levinni, hogy le is teszed. Szerintem kézben nyugodtan leviheted, de azért ne tedd le:) Én a kiskutyámat, neki sincs meg még az összes oltása, kézben viszem ki az utcára, bár nem sokszor, mert nekünk szerencsére van kertünk, és oda kiengedhetem :D Milyen fajta a kutyid?
2010. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy bolognese. Kézben mindenképp ki fogom vinni, biztos, hogy szüksége van más, új dolgokkal való érintkezésre.
2010. okt. 14. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

semmi baja sem lesz, akkor, ha olyan helyre viszed, ahova nem jár sürün kutya! meg ha a másik kutya,akivel netán találkoztok,be van oltva rendesen..

ezt csak azért mondják a dokik, hogy hamarabb pénzt kapjanak tőled. az oltásokat se kell 10naponta beadni,mert az oltás 2hét alatt kezd el hatni! ezért ha igy tesznek a kiskutyából sokszor allergiás reakicókat vált ki.a tenyésztő is mondja, hogy ha a doki azt mondnaá hogy 2hét mulva várom,akor mondd egyszerüen hogy oké,persze... de elég ha a hónap elején meg a hónap végén kap. vagy havonta 1x. "nem kell mindent elhinni" és nem csak azért,mert dokik. 2 doki közt is ég és föld van.

2010. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én levittem a második után, igaz nekem ezt mondta akkor a doki, így nem féltettem, lehet nem mertem volna letenni én se ha tudom ezeket akkor is. De szerencsére smemi baja sem lett, peidg vittem futtatóra is, meg parkba kutyák közé.

A második oltásig is vittem magammal midnenhova, igaz csak kézben, csak teraszokon tettem le, ahol nem nagyon járnak kutyák.

2010. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
persze ez a te döntésed, csak elmodntam, nálunk hogy volt
2010. okt. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért az anyatej is védi őt még kb. 3 hónapos koráig. Nyugodtan sétálj a kiskutyával, csak ne egy zsufolt kutyafuttatóban. Azokat a bacikat, amiket felszedhet az utcán, Te is ugyanugy beviheted a cipőddel a lakásba. Ha hajlamos a betegségekre, akkor elfogja kapni akkor is, ha nem teszi ki a lábát.
2010. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az angol szetterünket a 3. oltása után levittük sétálni, úgy hogy szaglászhatott meg minden, és semmi baja nem lett
2010. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Mindenképpen le fogom vinni, hogy legyen levegőn, de féltem, nehogy baja legyen. Ezért szerintem mi is megvárjuk a 3.oltást, biztos, ami biztos.
2010. okt. 15. 19:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!