Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog kutyának hámot...

Angol bulldog kutyának hámot vagy nyakörvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2023. aug. 7. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen mindegy
2023. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiket jobban szeretnéd. Mindegy.
2023. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Hámot. Ezek a típusú kutyák amúgy is nehezebben veszik a levegőt a rövid orruk miatt, plusz a legtöbbnek légcsőszűkülete is van, ráadásul nagyon könnyen hiperventillálnak. Én alapvetően is jobban szeretem a hámot, jobban bízom benne, de bulldogoknak főleg azt ajánlanám.


Üdv, egy menhelyes

2023. aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as: és egy lazán a kutya nyakán logó nyakörv miben akadályozza a kutyát a levegővételben?
2023. aug. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Egy nevelt kutya nem húzza a pórázt, nincs ami fojtsa...


Első körben pórázt javaslok, amíg megtanítod rendesen sétálni, azzal lehet jelezni, büntetni (ha kell). Hámmal a kutya fog sétáltatni téged.


Hámra akkor lehet váltani, ha szóban is irányítható már, és laza sétára mentek, de őszintén, nem létfontosságú, a nyakörv bőven elég.

2023. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Hám. Hajlamosak gerincproblémára.
2023. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
7-es nem ártana neked egy pszichológus.
2023. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Neveléshez, kutyasuliba nyakörvet, mást nem is szoktak elfogadni. Általános viseletként viszont inkább hámot, részben a légzési, részben az említett gerincproblémák miatt. De fontos, amit korábban írtak, hogy hámban nem fogod tudni normálisan megtanítani, hogy ne húzzon, és azt is megemlíteném, nem mindegy a hám felépítése sem, mert vannak olyan "látványhámok", amik konkrétan akadályozzák a mellső lábak természetes mozgását, ezek többet ártanak, mint használnak, bármilyen fajtánál.

Egyébként remélem tenyésztőtől lesz/van a kutyád, ez esetben vele is érdemes átbeszélni, ő pontosan mit és milyen márkájút ajánl.

2023. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
4 éves kutyusról van szó. Mivel nagy területen van így nem sokszor volt utcán sétáltatva. Amikor volt is nyakörvet raktunk rá. Mivel nincsenek nagyon bulldogos ismerőseim, Facebookon meg egy ilyen kis kérdés miatt is betámadják az embert, ezért itt írtam ki. Régóta gondolkoztam a hámon, hogy az jobb lehet, de inkább kiírtam, hátha vannak itt okosabbak/hozzá értő emberek is. Köszönöm szépen a válaszokat!! :) Hám lesz.
2023. aug. 11. 15:42
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja igen lemaradt, hogy azért is lett kiírva, mivel innentől kezdve többet lesz utcán is sétáltatva és mivel kicsit félős a kutyám + indok ez is amiért feltettem ezt a kérdést :)
2023. aug. 11. 15:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!