Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik fehér tacskó?

Létezik fehér tacskó?

Figyelt kérdés
Az interneten tacskós csoportokban rendszeresen látok képet hófehér (nyilván albínó) tacskóról. Próbáltam keresni eladót, de nem találtam, pedig fülig beleszerettem ebbe a verzióba. Egyáltalán létezik ez a szín vagy csak fotosoppolják? Látott már közülünk bárki is élőben fajtiszta hófehér tacskót?

2023. aug. 10. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Albino bármilyen állat lehet. Nem tenyésztik őket, csak véletlenül így sikerülnek. Elég ritkák, bármilyen állatról is legyen szó.
2023. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Sose láttam-hallottam róla, de kíváncsiságból rákerestem angolul képkeresővel, az is alig pár találatot ad ki. Szóval nem reménykednék.
2023. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2023. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Albínó minden állatfajtából és emberből is előfordulhat, mivel ez egy ritka genetikai betegség konkrétan nem lehet tenyészteni csak nagy ritkán születik 1-1 egy alomban.

Ha nem albínó csak szimplán fehér, akkor az double dapple színváltozat, ami lehet csak fehér foltos vagy teljesen fehér is, de ez felelőtlen szaporításból való és gyakran süket és vak, illetve gyakori a korai halálozás is.

2023. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
#3-4: Szomorú...
2023. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy szép, de ne kapkodj utána. Vagy albínó vagy ahogy fentebb írták double dapple, mindkettő rengeteg egészségügyi problémát hordozhat.

Az albínó változatot tenyészteni maximum vérfertőzéssel lehetne, hisz ritka genetikai állapot, de az már régen rossz. Ha véletlen is sikerül be, ezek az állatok gyakran nagyon érzékenyek, gyenge az immunrendszerük és rossz a látásuk.

Double dapple tacskók szinte kivétel nélkül vakok és süketek, de legalábbis nagyon rosszak ezek az érzékszerveik. Csak felelőtlen szaporító hoz le ilyen almot (két dapple színváltozatú állatot kell pároztatni).

Ha hófehér nem is, de sok világos színváltozat van tacskóknál, azok közt keresgélj tenyésztőt, amelyik foglalkozik olyan verzióval.

2023. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is nagyon tetszenek,fehér merle foltos😁,génhiba miatt ilyen a kutya,de hülyeség hogy betegesebb lenne a társainál.
2023. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
#7: Háát ahol egy génhiba van ott bizony több is lehet...
2023. aug. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém amit 3 évesen kaptam fehér volt barna foltokkal :)


Nagyon imádtam.

2023. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!