Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kutya neurológus Magyarorsz...

Jó kutya neurológus Magyarországon? Kiket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Örököltem egy feltehetően ideggyenge kutyát. Tényleg nagyon durva viselkedése van, konkrétan megközelíteni se lehet, a kaját úgy toljuk elé seprűvel. Mindenre és mindenkire őrjöng, tényleg mintha pszichózisa lenne vagy nem tudom. Életemben nem láttam még ilyet, egy barátom egyik szomszédjára hasonlít aki skizofrén volt de nem szedte a gyógyszereit és egyik este szétverte a lépcsőhazat, verte az ajtókat stb végül rendőrök vitték el. Ehhez a viselkedéshez tudnám hasonlítani. Kiképző jött párszor, azt monda nem biztos meg lehet gyógyítani és javasolta hogy jó lenne megnézetni de jelenleg azt se tudom hogy fogom egyáltalán odáig elvinni... ráadásul nekem ez most minden nap 1 órámba kerül hogy elmenjek apám házázhoz és megetessem. Jó lenne ha kivizsgálnák hogy lehet e vagy van e értelme foglalkozni vele vagy marad az altatás, mert ezt nem folytathatjuk sokáig.

#agresszió #ideggyengeség #Nurológus #Kutyaneurológus
2023. aug. 11. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Mig elt a gazdaja, addig is ilyen volt?
2023. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nagyon traumatizált a kutya, de ezesetben egy tényleg egy szakértő kiképző kell. Vagy ha beteg, annak más tünetének is kell legyen.

De persze vannak nagyon jó neurológusok (Dr Sebestyén Zsolt, Dr. Kómár László például) ahova elviheted, de oda is el kell jutni.


egyik sem jó eset és mindegyik esetében nagy elköteleződés a dolog, gondold át tudod-e vállalni egy olyan kutya esetében amelyik elé seprűvel kell a kaját tolni. Ha nem, akkor bármit teszel csak rontani fogsz, egész odáig, amikor már tényleg semmit nem lehet kezdeni a kutyával.

2023. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Fogalmam sincs mióta ilyen a kutya mert kb 8-9 éve nem is beszéltem apámmal. Arról se tudtam hogy volt kutyája. Talán szaporítótól vette vagy én nem tudom. A gond az, hogy nem vagyok valami hú de elkötelezett. Nekem meg van a magam kis élete, családom van, kisgyerekeim és más állataim. Nem áll szándékomban hazavinni egy kezelhetetlen kutyát, ami potenciális veszélyt jelent rájuk. Ráadásul nem vagyok egy nagy kutyás, egy kis pincsi keverék van otthon ami a feleségemé. Az is teher, hogy napi egy órát ingázhatok, csak hogy enni adjak neki. Én az időmet szeretném a családommal tölteni, rájuk költeni azt a nem olyan rengeteg pénzem és nem egy random beteg kutya rehabilitációjára ami lehet nem is sikerül. Tudom, szerencsétlen kutya aztán épp nem tehet róla, hogy így alakult. Nem is őt utálom csak a helyzetet. Szóval nem tudom mi lesz még, talán valami menhely befogadja.

2023. aug. 11. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat, a menhely lehet hogy befogadja, de abbol a kutyabol eleg kis esellyel lesz egeszseges allat valaha is.
2023. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg van kötve?
2023. aug. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!