Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyátokat csak...

Nagytestű kutyátokat csak száraz táppal etetitek vagy házi koszttal is?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Golden Retriever kutyusunk lett a férjemmel, még pici 11 hetes.


Nagyra fog nőni és én a junior tápot vásároltam neki azzal kezdtem el az etetését, most típust nem írok, mert sok féle van és nem ez a lényeg, természetesen napi 3x kap, megfelelő mennyiségben.


A párom szeretné, ha a kutyus 90%-ban házi kosztot enne, tehát amit megfőzök abból kapjon, ugyanis mindig jutna neki és nekik volt màr 3 kutyusuk kiskoràtól fogva, mind sokáig és csak koszton élt. Egyébként az én keverék kutyusom, ami anyáéknál van ő is anya főztjén él, úgyhogy ez nem áll messze tőlem.


Azonban azt érzem teljesen össze vagyok zavarodva, hogy most akkor mi legyen, ugyanis ha házi kosztot elkezdek Majd! Adni neki, akkor nem fogja kérni a tápot, ha épp nincs házi koszt, mert lehet a kètszeri étkezesből 1x ígyis úgyis tápot kapna.


Én támogatnám a vegyes étkeztetést, hogy száraz táp mondjuk reggel és a főtt ételből délután, mert egyébként is 2x javasolják az étkeztetést.


Közben azt érzem sok infó ostromol ezzel szemben, hogy a főtt ételben van fűszer stb-stb. Bár én delikàt és kb. Minden mentesen főzök, kis só, bors és kész.


Nagyon boldog lennék, ha itt olyanok válaszolnának, akik nem kötekednek,mert sajnos ahogy olvasgatok mindig azt làtom, hogy sok helyen veszekedésbe torkollik egy-egy kérdés.


Elfogadom, ha itt mindenki csakis a tápra fog szavazni, mert feltételezem az lesz.


Kérlek Benneteket, hogy ne írjatok olyat, hogy akinek van pénze goldenre az tudja táppal etetni, itt most nem a pénz részèről van szó, hanem tényleg a kutyát nézzük.


Fajtàtól függetlenül örülnék, ha leírnàtok, hogy Ti mit adtok a kutyátoknak, elsősorban most csak a nagytestűek érdekelnek.


Nem fontos számomra, hogy leírd a táp nevét. Ha házi koszttal eteted szívesen elfogadom, ha leírod te miket adsz neki..


Köszönöm szépen mindenki válaszàt!:)


Szép kutyás napokat kívánok!



2023. aug. 11. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Két nagytestűm van.

Kicsiként csak tápot kaptak. Kb féléves kortól nyers húst is. Felnőttként megkapták a maradékokból, ami nekik való.

Jelenleg az egyik csakis egy speciális gyomorkímélő tápot eszik egészségügyi okokból. A másik tápot és maradékot vegyesen, néha kap nyers csirkét is.

2023. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat!:))
2023. aug. 11. 23:24
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Német juhászom van, 2 éves múlt, csak házi kosztot kap. Ez azt jelenti, hogy csirkecomb+csirkefarhát megfőzve, és egy szelet kenyeret aprítok bele, ehhez jön mindig abból, amit éppen főzünk. Szokott még kapni hozzá csirkemájat, marhaszívet, zöldséget, mindent főve. Plusz adok neki Huminiqum huminsavas táplálékkiegészítőt, Lavette multivitamint és Omega3 halolaj kapszulát. Kétszer kap enni naponta, reggel és este.

Előtte két nagytestű kutyám volt, őket jó minőségű száraz és nedves táppal etettem, mindkét kutyám májrákban halt meg. Ezért tértem vissza ezzel a kutyánkkal az ősi módszeremhez, a házi koszthoz, amiket fentebb leírtam, mert a korábbi kutyáim 14-15 évig éltek, és nem lettek rákosak.

Eleinte ennek ellenére próbáloztunk táppal ezzel a mostani kutyusunkkal is, de minden táptól vakarózott vagy ment a hasa, vagy rengeteg volt a széklete, és egyébként nem is szívesen ette. A házi kosztot viszont imádja, egészséges, szép a szőrzete, jó a székelete. Én nem adok többé semmilyen tápot a kutyámnak.

2023. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is német juhász, 13 éves és mindig házilag készített ételt adtam neki.

Csirke farhátból, szárnyból leves és a levébe tésztát főzök.

2023. aug. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

A tenyeszto is huson nevelte oket ,en is fott huson es zoldsegen tartom. Nem tudnek tukorbe nezni,ha tappal etetnem egyszer is.

Fhtunk rendszeresen,sose beteg. Izuletei jol vannak.

2023. aug. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Két óriás testűm van. Nem etetek táppal.
2023. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mindegy, hogy konyhai maradék vagy külön neki készíted. Utóbbi szerintem teljesen rendben van, ha utánanézel az arányoknak.

A mi kutyánk kölyök korában tápot kapott, a házi koszt arányaihoz érteni kell, a táp be van lőve nem akartam belepiszkálni, amíg növésben van. Később, ha olyan maradék volt a konyhában, azt is megkapta, de ezzel óvatos vagyok, egyébként is viszonylag kevés a maradék és annak a nagy részét amúgy is a tyúkok kapják. Nálunk nem volt ebből gond.

2023. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Nyerssel és táppal vegyesen etetem. Rottweiler. Nagyon utána kell menni milyen húsban, növényekben milyen tápanyagok vannak, milyen húst milyen arányban ehet, mellé ki kell számolni táppal vegyítve az arányokat..... stb stb


Amíg csak tápozol, addig csak megfogod és beleöntöd a tápot a táljába és kész. Ha részben vagy teljesen nyersezel akkor tudatosan a kutyádra szabod az élelmezését. Nem mindegy.

2023. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!:)
2023. aug. 15. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!