Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám heréjén van egy...

Ha a kutyám heréjén van egy váladékozó seb az tuti, hogy daganat?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, pici, fél cm-nél is kisebb az átmérője. 10 éves és nincs ivartalanítva, ezért megijedtem és egyből a daganat ugrott be. Egyébként ha máshol veszem észre azt mondom, hogy egy kis horzsolas. Mellette is picit piros a bőr. Megduzzadva nincs a heréje. Ha pár napon belül nem javul megmutatom dokinak, csak megijesztett most. Szerintem ha régebb óta ott lenne eszrevettem volna, mert sokszor fekszik a hatara es simogatni kell a hasát, most is igy vettem eszre. A heren jelentkezo seb mennyire jellemzo a daganatra? Ugye van ra esely hogy nem az?
2023. aug. 16. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre az állatorvos fog neked válaszolni.

Elviszed megvizsgálja és pontos diagnózist kapsz.

Itt senki nem távgyogyász.

2023. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, csak tapasztalatokra vagyon kivancsi, hogy esetleg volt e valakinek hasonlo es van-e esely arra , hogy nincs akkora nagy baj
2023. aug. 16. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak kirágta, kivakarta esetleg egy rovar csípés is lehet de erre a pontos diagnózist csak az állatorvos fog tudni mondani.
2023. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Tutit csak kér személy fog tudni mondani: a boncnok és az állatorvos.

Kérdés melyikhez jut el előbb a kutyus...

2023. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, de szerintem a heredaganat nem a bőrön fekélyesedik ki. Ellenben ha tényleg gennyedzik a seb, a fertőzés kezelés nélkül előbb-utóbb vérmérgezést is okozhat.
2023. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kanomnak megszúrta valami a heréjét. Mivel hosszú szőrű, nem láttam. Amikor fésülésre került a sor, akkor vettem észre, a két here egybeolvadt vörösre dagadt. Nyalogatta és elfertőződött.

Nagy valószínűséggel nem daganat. De meg kell oldanod, hogy amíg nem gyógyul meg, ne férjen hozzá. Betadin, kék Lukács, stb.

2023. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!