Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutyánál...

Wartburg353s kérdése:

Kaukázusi juhászkutyánál mennyi idős korban jön elő viselkedési probléma?

Figyelt kérdés
Kaukázusi "kislány" elmúlt 1 éves. Eddig szinte túl könnyű volt vele, nem idomítottuk különösebben, de olyan csodálatosan viselkedik szinte magától, hogy annál nem tudnék jobbat kívánni se. Nem egy észlény, de nyugodt, és tökéletesen összhangban vagyunk. Nagyon ritka, hogy rá kelljen szólni, de akkor rögtön veszi a lapot. Ismerősök csúnya történetekkel riogatnak, hogy majd "megbolondul", stb. Akinek van ilyen kutyával tapasztalata, attól kérdezném, mennyi idősen válhat esetleg kezelhetetlenné? Nem tudom jelenleg elképzelni róla, de nem is volt nagyon szükséges eddig fegyelmezni. Akit be akartam engedni, azzal barátságos, akit távol akartam tartani, azzal nem. Szájába, kajájába benyúlhatok. Ha véletlenül fájdalmat okozok neki, meg se rezdül. Kicsit túl ragaszkodónak tűnik a fajtaleírásokhoz képest. Vannak, akik kritizálnak, hogy túl szelíddé neveltem. De nem neveltem, inkább csak vele voltam nagyon sokat. Vajon most már ilyen marad, vagy számítsak egy keményebb időszakra, amikor jobban kell figyelni rá és tudatosabban törődni vele?

2023. aug. 21. 23:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan van nevelve, akkor nem "bolondul" meg.

Tégy továbbra is úgy, ahogy eddig is. Ha valami nem tetszik a viselkedésében, rászólsz. Ennyi.

Törődsz vele, gondoskodsz róla, ahogy eddig.

A kutyák nem egy bonyolult lények, a kau is kutya, szóval.

2023. aug. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem bolondul meg. Fajtától függ, hogy a kan vagy a szuka simulékonyabb. Bármely pásztorkutyánál, legyen őrző vagy terelő, ez jellemzően a szuka. Ahogy látom, pont kifogtatok egy nagyon kedves szukát. Nekünk is volt ilyen pulink, 8 hetes korától halálig egy tünemény volt.
2023. aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. Nagyon örülök, hogy velünk van. Csak nem akarok semmit elrontani. Remélem, mindig ilyen csodálatos lesz és ennyire szeret minket.
2023. aug. 22. 01:52
 4/27 A kérdező kommentje:
Eddig csak azért kellett rászólnom, hogy kiskorában rágcsálta a kezünket, de kétszer rászóltam és elvettem a kezem, azóta nem csinálja. Meg ha ugrik, de ezzel kicsit összezavartuk, a hülye kamasz fiam tanította neki, hogy ugorjon fel és támaszkodjon neki két lábon, de megértette Ludmillám, hogy ezt senki mással ne csinálja, mert általában utáljuk. Ha egy vendég ki akarja próbálni, persze nagy örömmel ugrik.
2023. aug. 22. 01:57
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
#4 Erről nagyon egyszerűen le lehet szoktatni, amikor ugrana, testéhez mérten, hogy semmiképp ne fájjon "lerúgod" magadról. Főleg amíg kölyök, se perc alatt megtanulja. Nekem is volt kutyám, aki előszeretettel "ölelgetett" (szó szerint!), de mivel ha öltönyben megyek esős időben valahova, ez nem túl jó, leszoktattam egyből. Viszont azt tudja, hogy ha hazaérek, és nem ugrik, mert megtanulta, tudom neki jelezni, hogy szabad, és akkor mindketten örülünk neki.
2023. aug. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Tiéd is kau?
2023. aug. 22. 02:14
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nálunk csak pulik voltak, most egy ideje semmilyen kutya nincs. Nem is tudom, miért írtam a végére jelen időben. :(
2023. aug. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ivartalanítani szeretném, csak félek, mert kis keverékünket is 24 órában figyelni, meg kb lefogni kellett, hogy ne szedje szét a varratot. A gallért le bírta piszkálni magáról, a műtét utáni kutyaruha 1 éjszakát bírt ki. Mondjuk Luda nem olyan talpraesett, mint ő volt. De hol kapok ekkora gallért? Nyakörve is derékszíjból van, mifelénk nem árulnak ekkorát.
2023. aug. 22. 02:20
 9/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Egyszer nekünk is volt puli, jól le kellett fárasztani, de nagyon emberközpontú kutya volt. Ragaszkodó, figyelmes, irtó energikus. Ludám az nappal inkább csak heverészik, estefelé élénkül fel, mindig cukkolom a fiamat, hogy le se tagadhatná, hogy tesók, ő is ezt csinálja így kamaszkorban ;)
2023. aug. 22. 02:26
 10/27 anonim ***** válasza:
21%
Én nem tudom, ebben az ivartalanításban nem hiszek. Szukával persze más, de volt kanom, amit direkt elvittem tenyészszemlére, megfelelt, ha ivartalanítom, megfosztom az amúgy is renyhe tenyészállományt egy fedezkantól, ami nekem nem kerül semmibe. A tüzelő kutyára is lehet figyelni, főleg, ha nem tartasz kant mellette és kutyabiztos a kerítés (olyan szukám is volt, ami helyből megugrotta a 160 centis lécet, akkor tettem még 2 méter vasrácsot a kerítés fölé). Ha a tenyésztők olykor 10-15 kutyával tudják, melyiket mikor melyikkel szabad összeereszteni akár tüzelés, akár dominanciaharcok útján, szerintem egy szukát ivartalanítani pont a felesleges, csak neked kényelmes eljárás egy kutyán. De majd mindjárt jönnek az emberek semmivel alá nem támasztott rákos statisztikákkal.
2023. aug. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!