Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kis csivava kutya es...

Van egy kis csivava kutya es egy spitz kutya a haznal. Mar lassan 4 evesek lesznek. A csivava elobb kerult hozzank. Na mar most a csivava nem engedi, hogy a spitz oda jojjon hozzam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Folyt.: Ha odajon neki ugrik a nyakanak és elzavarja. A spitz nagyon nyugodt termeszetu nagyon sokszor megis adja magát neki. De van olyan helyzet amikor visszaharap és összeverekednek. Ha en nem vagyok ott egész nap jól eljátszanak. Próbáltam már hogy mind a kettőt együtt vezetem pórázzal és ha jól viselkedik megjutalmaz. Ha esetleg elkezd nekitámadni és megtudom fogni (mert olyankor nem hallgat rám) büntiből berakom a helyére. Lehet valamit elrontottam😌

2023. aug. 25. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű nevelés hiánya.
2023. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
A kutyák között ez a rangsorrend alakult ki.
2023. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Szimplán csak meg kellene nevelni a kutyákat.


Nálam ilyet egyszer játszott el az akkor kamasz kutyám az időssel szemben, hogy bevédett engem. Átrepült a szobáj, majd kizavartam az előszobába kb negyed órára. Ha vissza akart sunnyogni, azonnal kizavartam megint. Megértette, többet ilyen nem jutott eszébe.


Azért az nagyon gáz, hogy egy csivavát nem tudsz megnevelni és nem tudsz rá hatni.

Egyébként miért kellett két kutya, ha nem akarod normálisan tartani őket? (Normális tartás = alap nevelés)

2023. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi az hogy minek ket kutya, ha nem tudom megnevelni őket? Meg hogy egy csivavát nem tudok megnevelni? Bekéne mutatnom a csivavákat? Hogy az egyik legmakacsabb kutyafajta? Felsobbsegrend erzete van a másik felett. Egy idősek ő meg akarja mutatni hogy ő az alfahím. 3 éve probálom őt leszoktatni erről. Én is zavartam már a helyére én is állitottam sarokba. Amíg nem foglalkozok a másik kutyával addig nincs gond. Amikor megsimogatom nincs gond. De ha már több időt töltenék együtt vele akkor bolondul meg és akkor szolhat neki az atyauristen is. A csivava az én kutyám. A spitz nem az enyém csak mivel még itthon élek ezért még a csivava is itthon van velem . Ezért raktam fel a kérdést. Nyilván nem szeretném, hogy ez igy maradjon. Tanacsot kertem mivel lehetne “megnevelni” vagy leszoktatni erről.
2023. aug. 25. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj, hogy csak próbálod megoldani, de valójában nem teszel semmit. Te írod, hogy nem hallgat rád olyankor. Basszus, benyúlsz, megfogod, letiltod. Hihetetlen, higy egy kb másfél kilós kutyával nem bírsz el. Ő akar lenni az alfahím? Nem, egyetlen kutya sem akar alfahím lenni, de ha a gazda alkalmatlan az irányításra, nyilván nincs más dolga!


Ismerem a fajtát, sok az elkényeztetett, agresszióra nevelt, kontrollálhatatlan görcs. És van jó pár jól nevelt, jól szocializált, nagyon normális is köztük. Érdekes módon a gazdák meglepően hasonlítanak a kutyájukhoz...

2023. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es, a jól nevelt csivava NEM ilyen! A neveletlen kis suttyó, visító zsebdög az igen.


Nem visszakérdezgetni kell, meg bullshtelni, hanem nevelni a kutyádat. ;) Ja, az nem megy. Ha menne, akkor nem ugrana a másiknak csak úgy.

2023. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!