Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyánk legyen? (Kis...

Milyen kutyánk legyen? (Kis hangos gondolkodás)

Figyelt kérdés

Lassan egy éve élünk együtt a párommal. Vittem a kapcsolatunkba a 10 éves spánielem, fél évre rá a bullmasztifomat is. (Én vagyok a nő)

Neki egy cicája van. Világ életében cicájuk volt. Kutyájuk soha. A három állatka nagyon jól kijött egymással. (Kinti-bentiek.) A kutyáim nagyon jól szocializáltak voltak, sokat utaztunk velük.

Két hónapja el kellett altatni a spánielem. Nem lehetett már meggyógyítani. Egy hónapja exem a bullmacimat is elvitte, mivel az ő nevén van és joga van hozzá.

Azóta csak a cica van. Nekem nagyon hiányoznak a kutyás programok, az asztalnál kunyizás, a séta, a közös úszás. Páromnak is. Nagyon megszerette őket. Neki is hiányzik a kutyás rutin.


Kérdeztem, hogy lehetne-e majd később másik, kutyánk. Mondta hogy persze. De ő mindenképpen kölyköt szeretne. Még sosem volt saját kutyája és ő szeretne majd választani. (Na jó, együtt, de ő mondja ki a véglegest.)

Felvilágosítottam, hogy egy kölyök merőben más, mint egy 10 éves, már megnevelt kutya. Ezen elgondolkodott, de akkor is kölyköt szeretne.

Milyen irányba terelgessem hogy jó legyen neki és nekem is? Van ötlet?


-Kis testű kutyán nem szeretnék. Tehát tacsit, tacsi mixet és egyéb padló cirkálót nem.

-Utazni is szeretnénk majd vele. Túrák után beülni egy étterembe. Tehát giga méretű se legyen most.

-Páromnak első lutyája lesz. Ott leszek ugyan, de na... Tehát ne legyen egy nagyon makacs fajta.


Első körben szuka nj-ra gondolram, vagy valami efféle mixre. (Örökbe fogadnánk. Nem sietünk)

van ötlet?



2023. aug. 29. 12:27
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Az elgépelésekért bocsi. Siettem. :)
2023. aug. 29. 12:29
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Ha utazni is akartok, kis-közepes testű kutyával jártok a legjobban szerintem.

Nem mondtad, hogy napi szinten mennyit és milyen minőségben foglalkoznátok vele, ezt érdemes lenne leirni. Kinti vagy benti?

2023. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De, leírtam. Olvasni kéne tudni.
2023. aug. 29. 12:40
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
Labrador (vagy ilyen jellegű keverék) esetleg? Úszás, kirándulás pipa, kunyerálásra is számíthattok (főleg, mert úgy hallottam, hogy egy génmutáció miatt nincs teltségérzetük), más állatokkal általában jól kijönnek, jól taníthatók (elég, ha megnézed a vakvezető kutyákat, illetve ha éreztek magatokban erőt, jelentkezhettek a Baráthegyi kölyöknevelő programba is, igaz, nem tarthatnátok meg a kutyát, de a párod is szerezne némi tapasztalatot a kölykök terén, és ott minden segítséget meg is kaptok, biztos, hogy nem lennétek magatokra hagyva).
2023. aug. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem írtad le, hogy napi szinten, mit jelent. Magyar vizsla,border collie, deagle. Keverék is jó, kölykök is szoktak lenni a menhelyen.
2023. aug. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#4-es Köszönöm!

Ez volt a második gondolatom :)

2023. aug. 29. 12:51
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Agár, Uszkár? :)
2023. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
34%

Kölyök fajtajellegű kutyát nagyon kis eséllyel fogtok találni menhelyen.

Én nj-t első kutyának nem ajánlanék. Bár nagyon intelligensek, könnyen az ember fejére nőnek.

Esetleg beagle, labrador, vizsla, golden?

Vagy igazi utcai vegyes, abből biztosan fogtok találni kölyköt, ha az örökbefogadás az egyetlen opció.

2023. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
#8 Ha egy állat nem fajtiszta, ott nagy gondok vannak :D
2023. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
9%
10 miért is? Nem hallottál még keverék kutyákról?
2023. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!