Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne tápot váltanom,...

Érdemes lenne tápot váltanom, vagy más lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Van egy német juhász keverék kutyám, most lesz 7 éves. Már kb 6 éve ugyanazt a száraztápot eszi (Farmina- Cibau lamb és a fish, 3 - 4 havonta váltogatom a 2 ízt ).

De büdöseket pukizik. Nem tudom mennyit, mert napközben nem vagyok otthon, de esténként legalább 5-ször, és eléggé büdösek.

Lehet táp probléma az oka? Pl anyám kutyája ettől 1 fokkal rosszab minőségű tápot eszik (az egy jó középkategoriás táp), de az ő kutyája sosem pukizik, legalábbis nem büdöset.

Korábban már 3-szor próbálkoztam tápváltással, de hiába vettem jó minőségüt (még jobbat is mint most eszik), de ugyanúgy pukizott és a kakija is rosszabb lett.


2023. szept. 2. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk Brit Care tápot kapott. Váltottunk a bárányosról a kacsásra és olyan pokolian büdőset fingott, hogy nem tudtuk elviselni. Visszaálltunk a másik tápra és nem kellett szentségelnünk többet a szag miatt. Nálunk egyértelműen a táp okozta a szeleket, remélem nálad is csak ennyi az oka.
2023. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 kutyám van, az egyik képes olyanokat fingani, hogy már emberkínzásnak számít... bármit eszik, 4 féle tápot próbáltunk, semmi nem változott


Másik 2 kutyánál még ha hallod, hogy fingott, sem érezni a szagát :D harmadik mellett meg szellőztetni kell

2023. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az lemaradt, de a székletével semmi gond nincsen, csak hát büdöseket fingik. Ha laza (vagy túl kemény) lenne a széklete akkor váltanánk.
2023. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!