Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisilhet az ágyra a kutyám?

Miért pisilhet az ágyra a kutyám?

Figyelt kérdés

Most lesz hat hónapos a palota pincsi és máltai keverék kiskutyám. 8 hetesen hoztuk el, előtte csak párszor aludt az előző gazdinál a lakásban, nálunk egyből benti lett.


Szófogadó, viszont nagyon anyás, nincs el mással csak velem, így kivinni is csak én viszem, velem alszik, ha egy percre mással hagyom nagyon sír.


Eddig sohasem volt vele baj, az első pár hónapban előfordult 2x-3x, hogy az ágyra pisilt, de utána soha. Szépen szokott a szobatisztaságra, már több mint egy hónapja csak este piszkított be, de mostanában, körülbelül egy hete rászokott arra, hogy az ágyra pisil.


Először a párnámra pisilt, ágyneműt cseréltem, másnap a lábamhoz. Most pár napig az ágy másik oldalán aludtam emiatt, azt pedig egy másik takaróval takartam le és ma amikor ismét ágyneműt cseréltem vettem észre hogy 2 régebbi és egy friss pisi is van az ágy azon felén, ami azt jelenti már 5x pisilt rá, körülbelül 4 nap alatt.


Fertőtlenítővel átsúroltam és duplán takartam le, de félek beengedni mert nem tudom meg fog e ismétlődni újra.

Mitől lehet ez, eddig tényleg nemigen fordult elő.


2023. szept. 6. 21:13
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%

Valamilyen reakcióddal megerősítetted a viselkedését. A dícséreten kivül a fokozott figyelemért bármit megtesznek a kutyák. Ha elfordulsz, nem álsz vele szóba akkor bünteted. Amikor odapisil akkor egyből körbeugrálod, takarítasz stb.

Nehéz lesz leszoktatni. Talán ha nem hagyod az ágyon egyedül, akkor nem tud sutyiban odapisilni és akkor tudod kontrollálni.

2023. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a brutalis szeparacios szorongast oldani kene.

Kezdd azzal, hogy nem alszol vele, mert ez ebben az esetben borzasztoan sokat ront rajta. Tudom, mert en is atmentem ezen, ez a kutyanak se jo, ok nem egeszen ugy mukodnek, mint az emberek.

Sirni fog, igen, rengeteget, ha kizarod, de ezen vegig kell menni. Szobakennelbe szoktatas segithet, aludhat abban nyugodtan ejszaka.


Az se normalis, ha egyedul hagyni se lehet, de akkor is sir, ha massal van.

Ez nem egeszseges!


Amint leszoktattam az egyutt alvasrol (trener tanacsara) a mi esetunkben mar sokat javult a helyzet.


Aztan fokozatosan kell az egyedulletre is szoktatni.


Tanitsd meg neki a maradj parancsot es ne hagyd, hogy kovessen a hazban. Ez is fontos lepes.


Tobb okbol is pisilhet egyebkent az agyra, koztuk az egyik pl a szorongas. De a masik meg az, hogy ha egyszer is veletlenul odapisilt, erzi ott a szagat, aztan megteszi ujra. Ki kene takarittatni egy karpittisztito ceggel, akkor talan eltunne a szag. De az is lehet, hogy inkabb uj matracot kene venni.

Az, hogy felulrol atdorzsolod a tetejet tisztitoszerrel, semmit nem er.


Javaslom, hogy keressetek fel egy trenert.

2023. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

#1 nem egyből takarítottam utána, sőt a második hármat észre sem vettem időben. Az első kettőt szintén már csak azután miután beleültem, sajnos:(

Egyedül pedig ha nagyon akarnám se tudnám hagyni, mert egyszerűen nem lehet. Mindenhová jön velem, ezért nem tudom mikor csinálhatta.

2023. szept. 6. 22:19
 4/41 anonim ***** válasza:
83%

De. Lehet.

Keress fel egy trenert.

2023. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

#2 Csupán egy napja nem engedem be magamhoz és már széjjelrágta és kaparta az ajtót, a padlót is feltépte, szép árat fogok rákölteni sajnos.

Lehet tényleg a kennel lenne a legjobb megoldás, viszont dolgozni és aludni lehetetlen lenne az állandó sírás mellett.

Teljesen tanácstalan vagyok.

2023. szept. 6. 22:26
 6/41 anonim ***** válasza:
83%

Ez ilyen. Sajnos nagyon el lett rontva, most helyre kene hozni.

Tovabbra is a trenert javaslom,oriasi szukseget van ra.

2023. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Nem fogom tudni elhurcolni őt csak azért, hogy rengeteget fizessek lehet, hogy potyára, mert nem sikerül az akció.

Nagyon messze van tőlem a legközelebbi város ahová több óra az út, nem tudnám többször átvinni kedvemre. Nem csak maga a tréner, de az út is nagyon borsos lenne én pedig nemrégen költöztem el és kaptam új munkát, jelenleg nem engedhetek meg magamnak egy ekkora kiadást.

Ha beteg lenne mindenem odaadnám, de mivel 2x is volt fiatalabb koromban sikertelen kutyatréneres tapasztalatom, így nem annyira hiszek bennük sajnos.

2023. szept. 6. 22:30
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Következő javaslat az lesz, hogy ki kell miskárolni/herélni. :(


Sok meló. Megelőzöd a pisilést és kiviszed, megdícséred ha kint pisil, ha rajtakapod hűvösen felveszed és kirakod 10-20 percre egyedül stb.

2023. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%

"Szófogadó, viszont nagyon anyás, nincs el mással csak velem, így kivinni is csak én viszem, velem alszik, ha egy percre mással hagyom nagyon sír."


Nem anyás, nem kisgyerek, hanem kutya! Ahogy a #2-es is írta, szeparációs szorongás. Az ágyra pisilés is ettől van. Szorongást vált ki benne, ha nem vagy mellette. Erre viszont nem az a megoldás, hogy 0-24 vele vagy. Ezt nem szabad. Nagyon fokozatosan egyedüllétre kell szoktatni, ez viszont nem fog menni úgy, ha kisbabaként kezeled. Keress fel egy trénert, neked is változtatnod kell jópár dolgon.

2023. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
12%

[link]


Pisilj a kertben és mindig vidd a kutyát is. :D

2023. szept. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!