Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg mozoghat nehezen a...

Tényleg mozoghat nehezen a kutya egy vírusfertőzés miatt?

Figyelt kérdés
Hétfőn a kutyusom nehezen állt fel és olyan merevek voltak a végtagjai, főleg a hátsó lábai, furcsán mozgott, majd többször hányt és hasmenése volt. Elvittem dokihoz ahol már nem volt gond a mozgásával, azt mondta, hogy a hasfájás miatt lehetett, illetve azért, mert legyengült. Valószínűleg vírus vagy gyomorrontás. Kapott antibiotikumot, hasfogót, probiotikumot itthonra. A rendelőben pedig hányáscsillapítót, fájdalomcsillapítót. Kedden már nem hányt, nem ment a hasa. Diétázik, de már jó étvággyal eszik. Ma már többet mozgott, de még mindig nem az igazi, még mindig nehezen áll fel és mintha kicsit nehezen lépne a hàtsó lábaival. Inkább gyengeséget látok rajta, nem fájdalmat. Kicsit aggódok, hogy nem-e valami gerinc eredetű, ami osszefuggesben sincs a betegsegevel. De pont akkor a rosszulléttel együtt kezdődött. Menni kell vissza majd kontrollra, meg kellett ma hívnom a dokit, hogy hogy van, mondta, hogy csak annyit látok, hogy le van gyengülve meg lehet még fáj a pocakja, a lényeg, hogy javul, nem lesz gond. Tudom, hogy itt senki nem tud többet mondani, mint az orvos. Sajat tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ez a nehézkes mozgás másnál is előfordult, ha beteg volt a kutyus es a betegség nem mozgásszervi eredetű volt?
2023. szept. 7. 01:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Babéziára gondoltam a mozgászavar miatt. Az orvosban a vizsgálatok alapján viszont ez nem merült fel. Kullancsot nem láttam benne, illetve kap tablettát megelőzésre, de tudom, hogy attól még előfordulhat.
2023. szept. 7. 01:33
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Másik orvos?

Lyme kór?

Vér-vizsgálat?

Igen, mozoghat nehezen vírus miatt is, mert, ha le van gyengülve...ha te kapsz be egy virusfertőzést, ne mondd nekem, hogy a betegség ideje alatt te nyered a lólengésben az olimpiai aranyérmet, sőt, a 100méteres akadályfutásban világrekordot is döntesz, miközben a térded összecsuklik, és nehéz megtartani egy bögrét, mert olyan gyenge vagy.

2023. szept. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!