Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy testű kölyök/fiatal...

Nagy testű kölyök/fiatal kutyáknak akkor most mennyi az a fehérje % egy tápban, ami ideális?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy növendék korban kifejezetten fontos, hogy ne toljuk túl a fehérjét egy nagytestűnél (esetemben 30 kiló felnőtt súlyú kutyáról van szó). Van már egy kutyám, de őt ebben a korban nyersen etettem, szóval az októberben hozzám kerülő "kistesó" kapcsán elkezdtem feltúrni a netet a választék után.

Meglepően nagy szórást találtam, kifejezetten ezt a méretet és korcsoportot megcélzó tápoknál 22-38% fehérjés kaját is találtam. A felnőtt kutyám 26, max 28% fehérjés tápokat eszik, azt gondolom ez lenne a közepes, a 26 inkább már az alacsonyabb felé tendáló arány. A nyersfehérje és a sima fehérje valamit számít, máshogy jelöli a tényleges mennyiséget?

Olyan tápot keresek, ami magas hústartalmú, nincs tele kukoricával (ellenben kis mennyiségben gabona, pl. zab örülnék, ha lenne benne.) és nem túl magas a fehérjetartalma. Egyáltalán mi az, ami nem túl magas ugye, mert én most már össze vagyok zavarodva...

A másik most Brit Fresht eszik, de jó tapasztalataink voltak a Brit Care-el, Wolf of Wildernesst is kapott egy darabig. Árkategóriában ezekhez hasonlókat néztem. Ha van olyan amit ajánlanátok azt is szívesen fogadom, és utánanézek :)

Mellette kapna ízülettámogatást is a kölyök, kiegészítők formájában.


2023. szept. 11. 19:18
 1/4 anonim válasza:
70%
Amit vadon esznek az kb 21-22% gondolom a házi táplálását is ehhez kell igazítani. Kevesebbet 21nél ne nagyon adj, maximum 40.
2023. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért a 21-40 az hatalmas különbség. A normál felnőtt táp 26-28% és a sportkutyás erősebb igénybevételre az 32% pl a Britnél.
2023. szept. 12. 00:45
 3/4 anonim ***** válasza:

20-22% a nyershúsnál oké, mert abból az adagja több, hisz 70%-a víz.

De száraztápban azért van több fehérje, mert az, ahogy a nevében is benne van, szárazanyag, sokkal kevesebbet esznek belőle.

És ha megfigyeled, elvileg arányosan csökken a napi adag a fehérje növekedésével.

Szóval mindegy melyiket választod, mert amelyikben több a fehérje, abból maréknyi mennyiség fog kelleni, de egy folyton éhes blökiről van szó, érdemes alacsonyabb fehérjés, töltőanyaggal dúsított tápot választani, hogy legyen valami a gyomrában, ne érezzen folyton éhséget.

Én mindig arany középutat választok, valami közepes minőség, ár. Azzal nem igen lehet mellé lőni.

2023. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A helyes arányok és százalékok


Összefoglalva megállapítható, hogy a nagytestű kutyák növekedése során a táplálék helyes kiválasztásával a csontfejlődési rendellenességek kialakulásának kockázata csökkenthető.

A csontos váz egészséges fejlődése érdekében a legkedvezőbb táplálék 26% állati eredetű fehérjét, 0,8% kalciumot és 0,67% foszfort tartalmaz, valamint csökkentett az energiatartalma (14% zsír). A csökkentett energiatartalom lassítja a növekedés ütemét, de biztosítja a genetikailag meghatározott testméret elérését, a csont fejlődési rendellenességek kialakulása nélkül.

2023. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!