Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek, ami...

Milyen kutyát vegyek, ami megfogdossa a patkányokat a telken, ház körül?

Figyelt kérdés
Sok rágcsáló feljön a határból a faluba, illetve egy iszonyúan kuplerájos lomis van velünk majdnem szemben, ránézésre egy kész patkányfészek. Szeretném megelőzni, hogy nálunk is elszaporodjanak a patkányok. Macskát több okból nem szeretnék. Milyen kutyát javasoltok? Fél hektáros a telkünk, szóval lenne tere. Jagdra gondoltam, de utána olvastam, és azt kifejezetten csak vadászoknak ajánlják, mi pedig nem vadászunk.

2023. szept. 14. 12:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
jagd nem csak vadászoknak jó , nekem volt kicsit "elmebeteg" de a foximaxi is az
2023. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
43%
Ha megfogja es a patkanytol elkap valamit abba bele is halhat…
2023. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
Ezen kívül mit foglalkoznátok a kutyával?
2023. szept. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt ez nem így működik, és simán elkaphat mindenféle betegséget is, ha véletlenül tényleg elkapja. Másrészt nagyrészt nem fogja elkapni, azokat a kutyákat, akik kifejezetten patkányvadászatra "alkalmaznak", falkában küldik a szennyezett területre, mert egyedül egyet is nehezen kapnának el.


Hányszor lenne sétáltatva, mennyit foglalkoznátok vele? Hol lenne a helye bent, ki lenne-e elégítve minden igénye (mozgatás, tanítás, szeretet)?

2023. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem inkább mérget kéne kitenni nekik. A patkány komoly sérülést, betegséget okozhat a kutyának.

A lomist a nébihnél, önkormányzatnál jelentgesd. A szomszédomban is ilyen lakik. Szinte minden héten be kell jelenteni. Havonta legalább 1x elvitetik konténerekkel a sok szemetet.

2023. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom a foxi fogja meg. Csapdákat tegyél ki, méreg nem jó, mert azt más állatok is megehetik.
2023. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
69%
Ennyi birkát ! A fox Jack Russel kotorékok ezert léteznek ! A macska mit kap el az egértől ?Semmit , erre született , a főtt élelmek steril műkaják zselés konzervek betegitik neg a macskát kutyát . Élvebefogót vagy nagy fém patkanycsapdát helyezz ki szotyi csoki darabbal, lecsapja a búráját . Méreg eseten ha bagoly vagy macska ha megeszi a mergezett egeret patikölköt belepusztul . Mezők szánto esetén 3 meteres ülőágat tegyél ki ölyv vércse bbagolynak !
2023. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
45%

Kellett neked kiírni ilyen kérdést... Szétszednek ezek az állatvédő bohócok...😅

"A kutya csak bentre való! Ki ne engedjed a házbú mee eeekao valamit! Te szívtelen!"...😂😂😂

Tudtommal a foxi az egyik legjobb patkányfogó, hiszen még ma is ezt a fajtát használják a patkányirtó magánemberek!

Gyors, ügyes, ellenálló! Ajánlom!

2023. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Foxiról tudok, ami kiváló patkányirtó fajta. Biztos van több is! Utána kell nézni interneten!
2023. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

A foxi tényleg jó, de az nem lesz elég neki, hogy foglalja le magát. Egy borzasztóan aktív erős vadászösztönű kutyáról van szó. Ráadásul amelyik foxikkal tényleg ilyen munkát végeznek, azokat komolyan tanítják erre, illetve folyamatos állatorvosi kontroll alatt vannak pont a munkájuk közben szerezhető sérülések, betegségek miatt. Illetve nemrég olvastam olyan esetről, hogy vannak, akik miután kiirtotta a rágcsálókat a kis foxi a háznál, lelövetik, mert akkor már nincs szükségük a kutyára. Ez így nagyon nem oké.

Szóval kutyát akkor kell tartani, ha nem csak ez a feladat kell tőle, hanem egyáltalán szeretnéntek a kutyával foglalkozni igényeinek megfelelően, ellátjátok normálisan, és nem csak egy funkcionális eszköz, amitől megszabadultok, ha már elvégezte a dolgát.

2023. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!