Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veletek már előfordult ilyen?...

Veletek már előfordult ilyen? Idegenek simogatják meg a kutyudat?

Figyelt kérdés

Egy villamosmegállóban. Várjuk a villamost, áll mögöttem egy srác a kutyájával. Mögötte egy nő és meg megsimogatta a kutyáját. Erre a csávó őrjöngni kezd, hogy "elnézést, de megengettem hogy hozzányúljon?" "Alapvető kultúra" meg ilyeneket mondott..


Azt tótál kikellt magából. Alig bírtam hogy ne szóljak be neki hogy képes ezt.


Kutyám nekem is van és én egyáltalán nem háborodok fel ha más megsimogatja. Inkább még örülök neki, egyből elindul egy kellemes beszélgetés. Majdnem szóltam az embernek "bocs de te egy akkora barom vagy.." tartottam magam végül..


Erről ti hogy vélekedtek?



2023. szept. 14. 19:30
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
93%
Gazda engedélye nélkül nem simogatunk idegen kutyát. Alap etikett és igaza volt. Aki hozzányúl egy idegen kutyához mielőtt megkérdezi a gazdát az egy barom. Aztán ha a kutya odakap, akkor a gazda lesz a hibás.
2023. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Aha.. Én sosem szoktam érte szólni.. Miért kell engedélyt kérni? Semmi baja nem lesz annak a kutyának. Meg ha alap is, akkor sem gondolom hogy így ki kellett volna kelnie magából a srácnak.. Maximum csöndben tűrnie és megjegyeznie magában, nem lehordani szerencsétlen nőt.
2023. szept. 14. 19:32
 3/47 anonim ***** válasza:
95%

Hát, lehet, hogy nem fog tetszeni, de a csávónak van igaza. Persze nyilván szebben is szólhatott volna, de nem tudhatod az előzményeket. Lehet, hogy aznap már a többedik ilyen eset volt.


Alapvető kéne hogy legyen, hogy más kutyáját csak azután simogatjuk meg, ha a gazdáját megkérdeztük, és ő megengedte.

2023. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim válasza:
95%

"Aztán végül tartottam magam."


Okosan tetted, ugyanis a fickónak volt igaza. Gazda engedélye nélkül nem simogatunk kutyát (mint ahogy a másik biciklijét, pénztárcáját, mellét sem simogatod meg engedély nélkül). Egy részt, mert nem minden szereti / tűri, ha simogatják, másrészt, mert egy amúgy totál barátságos kutyának is lehet olyan napja, hogy hozzáérjenek.


Ha már udvarias nem tud lenni, legalább életösztöne lenne... De nem, mert ha kimorog a kutya, ne adj isten odakap, akkor ő fogja a kutya és a gazdi keresztre feszítését követelni, mert persze mindig a gazdi és szörnyetege a hibás.

2023. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
97%

"Miért kell engedélyt kérni?" - amiért nem nyúlkálsz pl. más gyerekéhez, vagy nem simogatod meg egy idegen haját stb.


Meg azért is, mert az adott kutya nem biztos, hogy kedveli, ha idegenek simogatják. Megijedhet, odakaphat.


Az én kutyámat is meg szokták simogatni, de soha nem engedély nélkül, mindig megkérdezik. Olyankor megengedem, mert tudom, hogy a kutyám örül neki, szereti az embereket. De nem minden kutya ilyen.

2023. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan,hogy póráz nélkül sem visszük közterületen a kutyát, alap- kéne hogy legyen.
2023. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
95%
15 éve is csak elment ez a viselkedés, de ma már egyáltalán nem illik. A kutya nem egy köztulajdon, hogy össze lehessen fogdosni, ha esetleg olyan és visszafordul, akkor meg a gazdi jár rosszul, mert karanténozhatja a kutyát két hétig vagy szimplán a kutyus rászokik az idegenek simijére, a gazdájának nem fog engedelmeskedni és boldog boldogtalanhoz oda fog menni és ha az illető meg épp fél a kutyáktól, akkor meg az lesz a baj...
2023. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem illik, én is kiakadnék.

3 kutyambol 2 mentett, nagyon durván félős volt (az egyik többször is összepisilte magát neki ijesztő szituációkban). A mentettek közül egyik sem szereti, alapvetően minden idegentől magtartják a tisztes távolságot. A 3.meg csak simán bunkó, hagyja, de nem szereti, ha idegenek simogatják.

2023. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
17%

No, akinek odakapkodós a kutyája, az nevelje meg, vagy tegyen rá szájkosarat.

Egy szavam sincs, amikor a Hajógyárin odarohan a kutya és beletörli a nadrágomba az orrát, miközben szimatol, a gazdája meg csak néz. Az a srác egy barom volt, ha kutyás, már igazán rájöhetett volna, hogy az önfegyelem, és az képesség, hogy elmondod akár 1000x ugyanazon a nyugodt hangon, amit szeretnél elérni, az sokkal célravezetőbb, mint az üvöltözés.

2023. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
84%

Igaza volt a gazdajanak.

Szerencsere erdo mellett lakom, senki nem akarja simogatni, igaz a kutya se engedne egyebkent hogy idegen hozzaerjen, de ha baratsagos lenne sem szeretnem hogy hozzaerjenek a mosatlan kezukkel... ki tudja mit csinaltak előtte.

2023. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!