Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a bolhairtó...

Melyek azok a bolhairtó nyakörv/csepp aminek viszonylag sokáig tartó a határideje de biztosan hat?

Figyelt kérdés
Eddig a Frontline cseppet használtam viszont ma fedeztem fel, hogy emellett is bolhás lett a kutyám. Kinek mi az ami bevált?
2023. szept. 19. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Én Kiltixet használok évek óta. A kutyám bolhaalergiás. 1 bolhától is sebe lenne. De nincs. Mert nem bolhás. 14 éves,nagyon-nagyon régen volt bolhája. Nem is emlékszem, mikor.

Viszont kullancs ellen csak az első 2-3 hónapban hatékony. Bolha ellen véd 7 hónapig.

Hozzáteszem,nálunk más állat nincs,nem tudja "elkapni" más kutyától/macskától. A kora miatt pedig ma már csak a közeli rétrw viszem sétálni. Ott is 5 perc után jön,hogy kössem pórázra,és menjünk hazafele. Na, öreg már 😀.

2023. szept. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Kltix vagy a Foresto a jobb?
2023. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Engem is érdekelne.

Kiltix mellett az egyik kutyánkban 1 döglött kullancs volt 10+ év alatt, a mostaninál viszont kevésbé tűnik hatásosnak. Volt, hogy 20 körüli kullancsot szedtem ki belőle és sajnos a Babesia is megtalálta. Hasonló méret és szőrzet mellett. Bolha egyiken sem volt.

2023. szept. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Next guard spectra havi egy tabi
2023. szept. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kiltixre nekem allergias lett a kutyam. 14 eves, kb 11 eve foresto nyakorvet hasznalok neki. Azota meg csak rajta a szoren sem talaltam kullancsot, nem hogy benne.
2023. szept. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi forestot használunk, de vannak területek, ahol a kullancsok már "ismerik". Beszélj az állatorvossal, hogy mi a tapasztalata felétek mi hat.
2023. szept. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azt nem írtam,nekem mudi kan van hatalmas hullámos "sörény" van a nyakán. De be van a szőr alá téve a Kiltix a bőréhez. 7 havonta cserélem.
2023. szept. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 voltam.

Nekem meg uszkarom van, nagy szörrel, ami gondor.

2023. szept. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak cicáim vannak, de az állatorvos mondta, hogy a Frontline-t hanyagoljam, mert nagyon hamar immunisak lesznek rá a bolhák.

Nekünk a nyakörv a felakadás miatt ugye nem jön szóba, de általában állatorvos ajánlott cseppet, ha megbolhásodtunk (panasz nélkül nem is cseppeztünk, de szerencsére ritkán bolhásodtak így is).

2023. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Frontline-tól pl a mudim 1-1.5 napig rosszul van,elfekszik. Azért nem használom.
2023. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!