Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyek rá valakit,aki...

Hogy vegyek rá valakit,aki nem oltatja be a kutyáit veszettség ellen, hogy oltasson?

Figyelt kérdés

Idézet egy mai cikkből:


"Tavaly Magyarországon is megváltozott a korábban kedvező veszettséghelyzet: 2022. szeptembere óta hat róka és egy kóbor kutya volt veszettséggel érintett. Az esetek mindegyike Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében fordult elő, az ukrán határtól számított nagyjából 10 km-es körzetben. A betegség behurcolása vélhetően természetes úton, a vadállomány Ukrajna felőli mozgása révén következett be."


Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lakik az illető. Mivel rokon, feljelenteni nem fogom. De a kutyák lassan 1 évesek,és egy oltásuk sincs. Macskák szintén..


Gyerekei is vannak. Ez nettó felelőtlenség szerintem,azon kívül, hogy természetesen törvényellenes.


Szóval ötlet? Mert a szép szó nem használ. És a vadak nyilván nem fognak megállni a 10 km-es sávban,hanem bejönnek a megyébe.


2023. szept. 25. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
mondd neki hogyha nem oltatja be akkor Rudika (az én kutyám) bele fog harapni az ánuszába
2023. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"Mivel rokon, feljelenteni nem fogom." Ok, akkor mit szeretnél? Ha szép szóból nem ért, akkor szerintem a másik szép szóból fog?
2023. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg neki ezt, mostanában történt:

[link]

2023. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz rá hatni, keresd meg őket ezzel a problémával, hátha ők tudnak segíteni:

[link]

2023. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Oltasd be Te őket. Rokonod, ennyit beinvesztálhatsz. Ezután már a kutyák megjelennek a helyi állatorvos nyilvántartásában, és onnantól kezdve ha a kedves rokon nem oltatja be évente a kutyáit, pénzbírságra számíthat.
2023. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség elleni védőoltás Magyarországon törvényileg kötelező. A veszettség betegség emberre is veszélyes és halálos. Szabolcsban ráadásul tényleg probléma a határ közelsége miatt. Szóval 5-ös, ne írj marhaságokat.
2023. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 b1812567 válasza:
90%
Esetleg elmondhatod neki, hogy ha a kutya megharapna valakit, akkor az áldozat igen fájdalmas oltássorozatnak néz elébe, őt megbüntetik, a kutyát pedig ilyen esetben mindig felboncolják, hogy megállapítsák, veszett volt-e.
2023. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7!


Felboncolják? Én csak a 2 hetes megfigyelésről tudok.

2023. szept. 25. 21:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azért írta a 7-es a boncolást, hogy ezzel ijessz rá a rokonra.
2023. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hívd oda az állatorvost és fizesd ki az oltást (meg a chipet, mert anélkül nem lehet oltani és gondolom az sincs, de akkor már kapnak oltási könyvet is...)

Harapás esetén valóban csak megfigyelés van, az is a vicc kategória... max nagyon begyöpösödött dokik veszik ilyenkor rá a tulajokat az altatásra.

2023. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!