Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második kutyának rottweiler...

Második kutyának rottweiler vagy dobermann és miért? Schnauzer mellé

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan jellegű dilemmám van, hogy nem tudok dönteni a fenti két fajta között. Van egy másfél éves óriás schnauzerem, vele engedelmes tréningre járok rendszeresen és őrző védőre is. A második kutyámmal is hasonló céljaim vannak. Erre mindkettő alkalmas lenne. Arra gondoltam, esetleg a rottweiler jobban vedlik a duplarétegű szőre, de ez egyébként nem kizáró ok. Illetve nem tudom számít-e de nem szeretném ha vágva lenne a fülük-farkuk. Örültem hogy természetesen kinéző schnauzert tudtam venni és a második kutyámat szem szeretném csonkíttatni/csonkoltan venni.


+ ha tudtok jó tenyésztőt, akkor azt is szívesen fogadom!


Köszönöm!



2023. okt. 7. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Se a roti se a dobi nem kinti kutya. Regen a kadtelxbsn az ursk msguk mellett tsrtottsk az ilyen kutyakat bennt.
2023. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Inkább vegyél mind a kettőt hozzá, és akkor meg van oldva. :)
2023. okt. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem veszel még egy snacit? A dobi és a roti nem kinti kutya. Telet nem bírják kint huzamosan.
2023. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

5x újraolvastam, de nem látom, hogy hol van írva, h kinti lenne a kutya...


Én amúgy a dobit választanám a kettő közül, mert fordulékonyabbak, robbanékonyabbak, talán az állóképességük is jobb, emiatt látványosabb az engedelmes munkájuk, de talán több a betegségük, viszont átlagosan egy-két fokkal jobban kijönnek más kutyákkal. (Amúgy ha elvonatkoztatnánk ettől a két fajtától, németjuhászt vagy malit, esetleg másik schnauzert hoznék haza.)

2023. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, ment a zöld!


4: sehol sem írtam, mivel amúgy kinti-benti kutyák lennének :D én sem értem honnan vették, hogy kint tartanám őket.

2023. okt. 8. 10:36
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Én is azt kerestem, hol van az, hogy kinti kutyák lennének.

Hát akármelyiket választod, lehetőleg ne két kant tarts. Ezek mindegyike nagyon domináns fajta.

A rotti nyugodtabb, kigyenesúlyozottabb, a dobi nagyon pörgős, de ugyanakkor bújós kanapékutya. A schnaci meg nagyjából a kettő között van temperemantumát tekintve. Én a rottit javaslom, az valamivel közelebb áll vérmérsékletben a schnacihoz.

2023. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!