Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz baja a kiskutyának ha...

Lesz baja a kiskutyának ha ezt kapja míg elfogy és utána veszek kiskutyának valót?

Figyelt kérdés
A mentett 4 hetes kiskutya most tanul még csak enni és a tápszer mellé a boltból egy tálca nedves 400g konzervet vettem, de elnéztem és nem kutya hanem kismacskának való. Panzi pet Fit Active Beef és Lamb with apple junior kitten van ráírva.

2023. okt. 9. 17:30
A kérdező szavazást indított:
Igen odaadhatom neki.
Nem és leírom miért nem.
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Túl sok benne a fehérje, károsodhat a veséje ha csak ezt kapja.
2023. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Inkább kérj segítséget menhelytől, vagy állatorvostól, hogy mit adhatsz neki.
2023. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
400g kb semmi , sok kobór kölyök örülne annak a konzervnek
2023. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyugodtan add oda neki, semmi baja nem lesz tőle.
2023. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Ment mindenkinek a zöld pipa. Viszont 3.válaszoló mint írtam egy tálcával(nálunk falun így mondják) vettem vagy másnéven 1 kartonnal azaz 8x400g. Sajnos a boltban nem hajlandóak kicserélni vagy visszavenni így odaadom neki. Viszont azt még meg tudom tenni ,hogy veszek pár kutyásat és keverve adom. Úgy jobb lenne? Bár ennek a márkának a kutyás verziójában több fehérje van és van benne réz annyi különbséget látok a kettő között na meg az ízesítés mert az Goose és Rabbit ugyanúgy almával.
2023. okt. 9. 20:23
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

4 hetes kiskutyanak ne konzervet adj.


Jó minőségű puppy táp kellene áztatva.


Konzervnek 78%a víz.


Nem véletlen van kutya és macska külön.


Ne add oda neki. Holnap vegyél jó minőségű puppy tápot.

2023. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, a válaszolók figyelembe vették-e, hogy 4 hetes kutyáról van szó, akinek szerencsésebb esetben még az anyja mellett lenne a helye, és nagyon szomorú, hogy az utcára került. Persze, a hozzátáplálás tenyésztőnél már ennyi idős korban megtörténik, de nagyon oda kell figyelni, hogy ne menjen félre a fejlődése. Én nem kockáztatnám a macskakonzervet még úgy sem, hogy mentett kutya, és valószínűleg bármit megeszik (szó szerint, azt is, ami nem neki való). Még felnőtt kutyának is jobb, ha kipótolja a gazdi mással, ha véletlenül ilyet vett a boltban.
2023. okt. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Ne add oda, nagyon kicsi a kutya. A macskàknak teljesen màs a szükségletük. 4 hetesen elég korai az etetés, de tàpszer mellé àztatott kölyöktàp jobb lenne.

Esetleg menhelynek leadhatod a bontatlan cicakajàt, akkor nem megy kàrba.

2023. okt. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

4 hetes kutyának ne adj száraz tápot, még áztatva sem, nehezen emészti. Konzervvel kell kezdeni a hozzátáplálást, az könnyen emészthető. Szerintem tedd el későbbre, vegyél most kölyökkutyáknak való konzervet, két hétig azt adjad, meg tápszert még mellé. Utána már adhatsz száraztápot a konzervhez keverve, a tápszert 8 hetes korig fokozatosan csökkenteni. 8 hetes kortól nem kell már a tápszer, helyette napi 2x konzerv, délben pedig száraztáp magában vagy lehet mind3x adni keverve mindkettőt. 6 hónapos kortól 2x elegendő etetni, egyszer táp és egyszer konzerv vagy keverve adni, illetve egy éves kortól 1x kell már csak etetni és célszerű keverve kettőt.

Olyan arányban kell keverni, ahogy a kutya emésztése megkívánja, pl ha lágy a széklet, akkor kevesebb konzerv, több táp és kicsit felvizezni az elé tett ételt.

2023. okt. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
22%
Szerintem add oda neki. Egy konzervtől nem lesz baja!
2023. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!