Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Manapság aki kutyát vásárol...

Manapság aki kutyát vásárol az rossz ember?

Figyelt kérdés

Sajnos az interneten egyre több helyen látom azt, hogyha valaki megvásárol egy kutyát ( tenyésztőtől) jön a sok negatív komment, hogy miért nem fogadott inkább örökbe?

Nem tudom, hogy milyen világot élünk, hogy az emberek már el sem dönthetik, hogy milyen kutyát szeretnének tartani?

Imádom a menhelyi kutyákat, szoktam adományozni nekik, ha van lehetőség kutyasétáltatós programokon is részt veszek.

Viszont én például kisgyerek korom óta szeretnék venni egy bizonyos fajtájú kutyát, mert számomra lenyűgözőek.

Ez miért olyan probléma manapság a társadalomnak?

Szaporítókat támogatni és tenyésztőtől vásárolni szerintem ég és föld. Manapság már miért baj az is ha valaki igényes helyről vesz kutyát?



2023. okt. 12. 10:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem
2023. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2023. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Nem. Sok embernek fogalma sincs mekkora "szívás" tud lenni egy örökbefogadott kutya. Persze erről nem a kutya tehet, de attól még könnyű kifogni egy traumatizált, szocializátlan kutyát, akivel aztán járhatsz trénerhez. Nem mindenkinek való az örökbefogadás.


Mondom ezt úgy hogy 2 menhelyi és 1 vásárolt kutyám van, de a legújabb menhelyi reaktív. Szerecsére én tudom kezelni, a kutyázás a hobbim, de az emberek 90%-a visszadobta volna, amit meg is értek valahol, mert nagyon nem egy tipikus családi kutya, hiába a cuki külső. Szóval az örökbefogadás nem olyan egyszerű, mint az sokan gondolják. Én a későbbiekben is fogok örökbefogadni, de van egy kedvenc fajtám, amit biztosan tenyésztőtől fogok venni.

2023. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
3-as: a tenyésztős kutya is lehet reaktiv.
2023. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
Az örökbefogadás nem úgy működik ám, hogy odabacnak neked egy kutyát. Az állatmenhelyek minden kutyának a személyiségét tökéletesen ismerik és mindig úgy adnak örökbe kutyát, hogy feltérképezik az örökbefogadóknak milyen kutya lenne megfelelő és ha valami mégsem stimmel akkor nekik kell visszavinni a kutyát. Szóval nem kell itt kamuzni, az örökbefogadás állatmenhelyről nagyon nagyon biztonságos ebben a tekintetben, sokkal biztonságosabb mint egy összevissza beltenyésztett kutyát vásárolni.
2023. okt. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Én egy kicsit árnyalnám a dolgot.

Tenyésztő és tenyésztő között is lehetnek óriási különbségek, nem mindegy, mennyire mész utána. Bukott már le díjnyertes mestertenyésztő szaporítóteleppel. Szóval akinek tényleg fontos egy adott fajta, és nem csak fellángolásból vesz valamilyen kutyát, az járjon utána nagyon alaposan, honnan vásárol, még az se legyen mindegy, melyik tenyésztőt választja.

Vannak tenyésztési irányok, amik inkább ártottak az adott fajtáknak (német juhász show vonalat például nagyon elrontották, egészségügyi problémák jöttek be ezen a vonalon, de van más is, ami zsákutca lett). Ha igényesebbek lennének az ilyen kutyát vásárlók, talán nyomást lehetne gyakorolni a tenyésztőkre is, hogy változzon a standard jobb irányba. Oké, tenyésztő, de a kutyáknak nem jó hosszú távon. A nyomott orrú fajták tenyésztését egyébként egyes országok már elkezdték betiltani.


Szóval szerintem ha valakinek konkrét céljai vannak egy kutyával, elkötelezett egy fajta iránt, és tényleg nagyon körültekintő, nem baj, ha vásárol kutyát egy lelkiismeretes tenyésztőtől. De a legtöbb embernek tökéletesen megfelel egy mentett kutya is. Viszont nem érdemes egyik oldalnak sem bántania a másikat, mert lelkiismeretes tenyésztőtől átgondoltan vásárolni vagy mentettet örökbe fogadni menhelyről, gyepiről, fajtamentéstől, ugyanolyan etikus.

2023. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

"Az állatmenhelyek minden kutyának a személyiségét tökéletesen ismerik"

Ez a kis létszámmal dolgozó egyesületekre igaz, de a nagy létszámúaknál erre nincs kapacitás.

"mindig úgy adnak örökbe kutyát, hogy feltérképezik az örökbefogadóknak milyen kutya lenne megfelelő"

Az első pontból adódóan ez sem stimmel minden esetben. Láttam már idős embernél többedik gazdás traumatizált örjöngő kutyát, akit alig tudott megtartani, nem értem, hogy hogyan kerülhetett hozzá ilyen kutya, melyik volt az a felelőtlen egyesület, ahol ezt jó ötletnek gondolták. Ez egy személyes tapasztalatom például, nem a valakitől hallottam. De olvastam hasonló problémákat fórumokon is.

"ha valami mégsem stimmel akkor nekik kell visszavinni a kutyát"

Ez jogilag így van, a gyakorlat viszont eltér, és ha logikusan végiggondoljuk, amennyire tele vannak így is a menhelyek, sokszor borzasztó nehéz visszafogadni egy korábban örökbe fogadott kutyát, mert nincs hely.


Amúgy örökbefogadott kutyám van, azt én sem mondom, hogy lehetetlen, de azért én úgy tapasztaltam, hogy neked gazdijelöltként nagyon észnél kell lenni, tudatosnak kell lenni, eleve felkészülten kell indítani, hogy tényleg hozzád passzoló kutyád legyen így, belekalkulálva a bizonytalansági faktort, hogy lesz olyan tulajdonsága az örökbefogadott kutyádnak, amit az egyesület akár csak azért nem ismer, mert nem kerül a kutya olyan szituációba, csak nálad otthon, és eldönteni, hogy tudod-e mindennel együtt vállalni.


De a kérdés nem erről szól, szóval bocs az offért.

2023. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Ez úgy van, hogy ha tenyésztőtől veszel kutyát, akkor jófej vagy. Ha menhelyről hozol egy kutyát, jófej vagy. De ha merészelsz egy falubeli nénitől elhozni egy besikeredett kiskutyát, akkor te is egy rohadék vagy, a 80 éves néni meg egy szemét szaporító, akit a Julikák és a Bélánék legszívesebben agyonütnének. Ugyanígy, ha egy haverodnál, rokonodnál születnek kiskutyák, onnan is csak azzal a teherrel hozhatsz el egyet, hogy a Fészbukkos találjszeretőgazditkistündérkézők sötét átkai szállanak gyarló fejedre. És ha még fizetsz érte netalántán, akkor közvetlenül Lucifer mellett a helyed a pokol legmélyebb bugyrában.

Szóval igen, nem vehetsz kutyát úgy, ahogy te gondolod.

2023. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

"Az állatmenhelyek minden kutyának a személyiségét tökéletesen ismerik" jó vicc :D


Enyémet barátságos, csendes, omega típusú kutyának mondták. Idegenekkel egyáltalán nem barátságos, legugatósabb a 3 kutyám közül és csak annyira domináns, hogy magasra emelt lábbal jelöl mint a kanok (szuka létére)...

2023. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
77%

Én is a mehelyeket részesítem előnyben, de nem látok abban problémát, ha valaki inkább venni akar. Persze sokan felháborodnak, hogy "a menhelyek tele vannak kutyákkal, te meg itt veszed őket", de ez mindenkinek saját döntése, neked/nekünk meg nem kell foglalkozni ezzel

Egyébként vannak szinte mindenféle fajtamentő egyesületek, ahonnan kifejezetten bizonyos fajtájú kutyákat lehet örökbe fogadni. (Nekem régóta álmom egy bokszer, ha venni nem is, fajtamentőktől örökbefogadnék egyet)

2023. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!