Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahol elvárás, hogy az új...

Ahol elvárás, hogy az új örökbefogadásra szánt kutya találkozzon a meglévővel, de már van a gazdának 3 vagy több kutyája, akkor is kötelező lehet?

Figyelt kérdés
Vagy akkor elhiszik, hogy nem fogja egyik sem bedarálni az új kutyát? Természetesen a meglévők és kiszemelt kutya is kompatibilis más kutyákkal. Csak nézelődöm, de több helyen is olvastam ezt. Az összes kutyámat találkozás nélkül hoztam haza és nem volt semmi gond.
2023. okt. 16. 10:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már egy kutyával találkoznia kell, akkor szerintem úgy van értelme, hogy az összessel.


Illetve ha már kettõnél több kutya van a háznál, arra már amúgy is jobban figyelnek, hiszen ez könnyen el tud fajulni gyûjtögetéssé (azaz valaki több állatot halmoz fel mint amit gondozni, takarítani, kimozgatni tud) vagy ha kitör valami járvány vagy megbetegedés nálatok, az azért komolyabb anyagi teher is.


Egy normális állatmenhely nem csak a többi állatot nézi, de ezek gondozottságát is, pl hogy tiszták-e, jóltápláltak, egészségügyileg rendben vannak-e...

2023. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos elvárás szerintem.


Nem tudod, hogy mit hoz ki egy új kutya a jelenlegi falkabol. Az enyém például 1-1 kutyával okés (ha nem túl nyomulósak), nagyobb falkában meg felelmi agresszív lesz.


Azért szerintem nem nagy megerőltetés ez.

2023. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Eszembe sem jutna úgy új kutyát hazahozni, hogy a meglévővel nem találkozik előtte, csak egy kutyám van, de ha több lenne, akkor főleg. A menhelyek meg normális esetben el is várják.
2023. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jah hát azzal nem lesz gond, jól vannak tartva. Nem nagytestűek, így az etetésük sem egy vagyon, de egyébként szívesebben költök rájuk, mint magamra. Kinti-bentiek, ágyban/kanapén alszanak, erről rengeteg képem is van :D
2023. okt. 16. 10:57
 5/19 A kérdező kommentje:
Sok kutya másképp viselkedik otthon, mint idegen helyen, ezért nem tartom feltétlen szükségesnek a találkozót. Lehet egy nyuszi a menhelyi találkozón, de lehet saját területén már karakánabb. Ahogy az örökbefogadott kutyák is sokszor máshogy viselkednek gazdánál, mint a menhelyen.
2023. okt. 16. 11:00
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De ha a menhelyen nem jönnek ki, akkor gondolom nem viszed haza, hogy ott biztosan jobb lesz. Egyébként van, ahol már próbaidő is része az örökbefogadásnak, így lehet látni, hogy otthon hogy működik a falka.
2023. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának is az lenne a jó, ha egy fix élettérben élne. Olyan helyre, ahonnét megint lehet el kell kobozni, nem fognak örökbe adni.


3 vagy több kutyát sétálni vinni, fésülni, a körmét rendben tartani, fürdetni azért komoly meló. Ezt szerintem nem mindenki bírja fizikailag, meg szabad idõben sem.


Vagy pláne ha olyan kutya, aminek még vedlése is van (pl németjuhász, husky) vagy amit nyiratni kell (pl uszkár) az egy remdszeres karbantartási költség. Ha azt látják, hogy a kutyáidnak zsíros a füle, kunkorodik a körme, kiáll a bordája vagy el van hízva mind, nemezes lappá van összeállva a bundája, akkor nem hogy nem kapsz örökbefogadási jogot, de még a meglévõket is inkább mentenék tõled.


Pláne, ha nincs elég nagy kert, vagy ami van tele van kakálva, nincs rendes kerítés, vagy meg van kötve a kutya.



Nem csak arra kíváncsiak, hogy Csöpikét szétkapja-e Zeusz, hanem arra is, hogy te felelõs állattartó vagy-e, tudod-e a kutyáid igényeit ellátni.

2023. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom ti milyen több kutyás helyet láttatok eddig, de nem mindenki putrisan tartja őket. Én mióta eszemet tudom állatbolond vagyok, sok féle állatom volt (macskától egészen achát csigáig), de mostanra csak a kutyákra koncentrálok. Sose szenvedett semelyik semmiben hiányt, a hörcsögnek is megvettem a 120 centis ketrecet, mikor mindenki más bolondnak gondolt érte. Szóval távol áll tőlem az állatok rosszul tartása. Jelenleg 3 kutyám van, nem tartom egyáltalán megterhelőnek a gondozásukat. Én fürdetem őket, havonta vágom a karmukat, pár naponta fésülöm őket, amelyiknek szükséges kinyomom a bűzmirigyét is. Doki megmutatta egyszer, azóta én csinálom. Oltva, féreghajtva, ivartalanítva van mind. Kutyatápból sem Tescosat vagy Darlingot kapnak, ha csak olyat tudnék venni, akkor nem is gondolkodnék új kutyában. Szóval aki valami gyűjtögető, putrisnak gondol, nem vagyok az. Ezt már egy menhely is igazolhatja, 2 kutyám tőlük van + van 1 vásárolt. Rendszeresen látnak róluk fotókat :)


Csak körbe néztem más egyesületeknél is

2023. okt. 16. 11:29
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8, akinek nem inge, az ne vegye magára.

Ez esetben semmi félnivalód nincs, vigyed õket találkozni nyugodtan.



Ezen nem kell megsértõdni, egy jó menhelyen vannak sztenderdek, okkal.

2023. okt. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az eseteket akarják elkerülni:

[link]


Bemondásra nem kötelesek elhinni, hogy jó gazdi vagy. Ha tényleg felelős állattartó vagy, akkor meg nincs mitől félned, te is belátod, hogy ez a szeretett kutyák érdeke is.

2023. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!