Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszoktatható 2 nőstény...

Összeszoktatható 2 nőstény kutya? A nagy bántja a kicsit!

Figyelt kérdés
Adott egy 6 éves, jámbor természetű nőstény puli, hoztunk mellé egy másik kis pulikutyát még tavasszal. Én azt gondoltam h mivel jó természete van el fogja fogadni, de a helyzet sajnos csak romlik. Múlt hónapban ivartalaníttattuk a nagyot hátha megszűnik az agressziója de még mindig nem csillapodik. Eddig csak morgott és figyelmezető csípések voltak, úgy gondoltuk az ivartalanítás megoldja, de igazából már a semmiért is bántja, főleg amikor nem látjuk. Tiszta var a feje a kicsinek, most arra mentem haza a boltból h a szeménél is vérzik, friss seb, plusz a feje búbján a var is letépve. Mit csináljunk??? A kicsit jövő tavasszal tervezzük ivartalanítani, decemberben lesz 1 éves. A nagykutya változhat még? Gondolom még van benne hormon, féltem a kicsit, nem tudom meddig menne el a nagy. Akinek van tapasztalata írjon! Nagyon köszönöm!

2023. okt. 18. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Simán összeszoktatható 2 kutya, csak nálatok nem történt meg.


Keressetek trénert, aki segít nektek.

2023. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, tényleg nem történt meg. Saját tapasztalat érdekelne?? Valaki??
2023. okt. 18. 13:15
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Saját tapasztalat: két éves kutyához hoztunk kicsit, gond nélkül összeszoktak, kezdettől támogattuk a nagyobb falkavezérségét, de tiltottuk a túlkapást, itt a nagykutya kifejezetten jámbor, nagyon szociális volt, de ennek ellenére néha nevelte a fiatalt, főleg annak kamaszkorában. Mellesleg nálatok most kamasz a fiatal, szóval azt is jó lenne tudni, hogy ő mennyire piszkálja a nagyot, létezik passzív agresszió is, ami kiválthatja a nagy viselkedését.

Második saját tapasztalat, a korábban fiatalabb kutyánk 8 éves korára sajnos egyke lett, hoztunk mellé egy kicsit. Jóval kevésbé problémamentes természetű a felnőtt is, a kicsi is, utóbbi nem agresszív, csak temperamentumos, és könnyen tud "sok" lenni a nagynak. kezdettől a nagyot támogattuk falkavezérségben, van, hogy látszólag ok nélkül agresszív a kicsivel, de harapás nem történt, a kicsi mindig teljesen megadja magát neki. Itt a kicsi előadja a passzív agressziót, intenzív megadó viselkedéseket produkál időnként ok nélkül, amivel automatikusan kivált a nagyból egy domináns, agresszív válaszviselkedést. Itt igyekszem közbelépni, mindkettőt tiltani, eltávolítani ilyenkor őket egymástól, kizökkenteni ebből.


Két magára hagyott kutya esetében nehezebb megmondani, mi a teendő, szakember kellene, hogy lássa őket, ez esetben házhoz is kijövő, problémás kutyákkal foglalkozó oktatót, trénert javasolnék. Könnyen lehet, hogy nem a nagy "bolondult meg", hanem a kicsi kiváltja belőle az agressziót, de ha nem így van, ivartalanítás önmagában akkor sem oldja meg ezeket a dolgokat, hanem megfelelő viselkedés szintű közbeavatkozás kell, ez az, amit a hozzáértő tréner megmond, és nektek is megtanít. Addig pedig érdemes lehet szeparálni a két kutyát, főleg ha maguk vannak.

2023. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, azt nem írtam le, de valóban lényeges h a kicsi sok a nagynak ☹️ játszani sem merek velük mert a kicsinek a játék azt jelenti h a nagy után szalad, vesszettül ugatja, és a labda abszolút nem érdekli, csak a nagy. Ha látja h a nagy izgatott akkor folyamatosan ugat, és rohan utána, a nagy fegyelmezi ilyenkor de vonyít és utána ugyanúgy fut utána... a kicsi viselkedése megadó, amikor a nagy szaglászná hagyja, eldobja magát. Ez kezdettől így van, én azt hittem h ez jó, mivel elismeri a nagyot, de úgy látom ez sem jó... trénerekkel kapcsolatban nem vagyok informált, a férjem sajnos nem engedné meg h erre költsünk, ő igazából elég maradi. Mindenesetre próbálom megállítani őket ha akció van. Sajnos a kicsi is hunyó ☹️ De hogy tudnám erről leszoktatni?? Neki a nagy kutya a játék, és nem a labda. Le kellett volna írnom ezt is.. várom a további válaszokat, köszönöm....
2023. okt. 18. 13:47
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Tehát a kicsivel nulla kapcsolatod van, nem is foglalkozol vele rendesen, csak hagyod, hogy menjen az idősebb után. Az idősebbel szintén nincs rendben a kapcsolatod, nem tudod elérni, hogy ne durván szóljon a kölyökre.


Alapnak kellene lennie, hogy mind a kettővel külön-külön alakítasz ki kapcsolatot. Külön játszol, foglalkozol velük (a kölyökkel napi többször). Sőt, amikor nem vagy ott velük, nem hagyod őket együtt felügyelet nélkül.

2023. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
48%

Kiváltó okok lehetnek:

-A gazda közelsége, akire féltékenyek mindketten. (Ez kizárva)

-Idegen kutya a kerítésen kívül akit együtt ugatnak. A nagyobb ilyenkor rendezheti a kicsit.

- Étel, fellelt csont vagy valami játék, amit a főnök magáénak szeretne.

- Vagy egyszerűen kevés a terük ahhoz, hogy elkerüljék egymást.

Ha van helyük egymás elkerüléséhez, össze fognak maguktól szokni. Megtanulják egymás szokásait minden tréner közreműködése nélkül is. Szerintem sem hat erre a viselkedésre az ivartalanítás.

2023. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
6-os, az nem tűnt fel úgy látom a gazdi leírásából, hogy a kicsi nem akarja elkerülni a nagyot, hanem nyomul rá. A nagynak ilyen körülmények között nem feltétlenül van módja a kicsit elkerülni, akkor sem, ha hektárnyi tér áll a rendelkezésükre.
2023. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Jól van most már tudom h nincs jó kapcsolatom a kutyáimmal, köszönöm. Nem tudom itt miféle kapcsolatról lehet szó? Az idősebb hallgat rám, tud vezényszavakat is, ha rászólok akkor abbahagyja, nem bántja. 0-24 be sajnos nem tudok jelen lenni, dolgozok, családom van, de azért igyekszek minden hol helyt állni. Ha nem vagyunk otthon fogadnom kéne hozzájuk kutyaszittert? Esküszöm nem értem, ti nem dolgoztok? Na mindegy is. Próbálok rászólni a kicsire ne piszkálja a nagyot, én még reménykedek abba is h az ivartalanításnak is jó hatása lesz, a kicsit tavasszal visszük. Köszönöm a válaszokat, ha valakinek még lenne ötlete, akkor szívesen fogadom!
2023. okt. 18. 17:51
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Mert különzárni nem tudod őket... Nem, a te képzelőerőd kimerül a kutyaszitterben...


Gondolom utána néztél az ivartalanításnak és így láttad, hogy szukák nem lesznek kevésbé dominánsak, sőt, legtöbbször még nő is a dominanciájuk. Nem fog megváltozni attól semmi. A tüzelés amúgy sem arra való, hogy a szar nevelést és szocializációt helyettesítse. Bármennyire kényelmes lenne ez a felelőtlen gazdáknak.

2023. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha tetszik, ha nem, ide mar komolyabb segitseg kell. Hivj egy trenert, addig meg legyenek kulon zarva. Azt nem nagyon tudom ertelmezni, hogy a ferjed nem engedi. Felnott emberek vagytok, neked nincs onallo akaratod, gondolatod? Az nagyon kemeny. Nem csak a kutyakkal van akkor itt problema.


Ha nem vagy hajlando foglalkozni a temaval, akkor keress gazdat a kolyoknek, ez is egy megoldas. Nem tudom honnan van a kutya, ha tenyesztotol, akkor vele kell felvenni a kapcsolatot.

Nem szegyen azt se bevallani, ha valami nem megy, de akkor nem csak ulunk es nezuk ki a fejunkbol, hanem cselekszunk.

Ha szapis, akkor fajtamentest keress fel, ivarosan maganszemelynek oda ne add a kutyat.

2023. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!