Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falun mikor/órakkor sétáltatha...

Falun mikor/órakkor sétáltathatom a kutyámat?

Figyelt kérdés

Hány órakkor vihetem ki a kutyámat sétálni? Falun lakom, munka előtt mennék vele de a szomszédaim megfenyegettek feljelentésel mert szerintük rikácsol az egész utca tőlünk mert más kutyák ugatnak ránk, viszont az enyém nem, szinte soha, persze ritkán igen visszaugat hát kutya ő is és ha 50 kutya ugat messziről meg közelről és érti akkor mit tegyen, de nevelem azért. De sosem ő kezdi, vagy folytatja, csak néha egy két visszaugatás és kész...


Egy dombra szoktunk menni egy utcát le kell sétálnunk. A polgármester adott meghatalmazást vagy mit hétvégén 9 után vihetem, viszont hétköznapot elfelejtettem említeni, hogy mi legyen.


Máshol is van ilyen megkötés? Elfeljtettem - nem üdülö helyen lakok. Somogy megyében lévö faluban.



2023. okt. 26. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen nincs rendben, hogy polgármesteri engedély kell egy kutya pórázzal a nyakán és csak úgy lehet az utcán normális, rendtartóan közlekedni, pláne ekkor meg akkor. Még a fővárosban is elengedik a kutyát és be van tanítva (pedig ott van kocsi, több szabad kutya, emberek, buszon utaztatás, stb..), nem okoz gondot.


De. Kiviheted a kutyádat pórázon. Miért? Egy hosszan tartó építkezéskor egy nagyobb jármű megy végig egyszer az utcán akkor meg a céget perlik? Vagy már a polgármestert is mert engedi? Szürreális az egész. Autóval is csak 9 után lehet menni? Vagy netán biciklivel, meg két lábbal sétálva menni dolgozni?


Ilyen szabály nincs, bármikor kiviheted a kutyádat pórázon. Az, hogy nem foglalkoznak a saját kutyájukkal és nem tanítják meg őket mire ugassanak, mire ne, az kész, nem a te oldalad.


Jelentsenek csak fel nyugodtan, semmi alapjuk nincs erre, ne aggódj. Ha nagyon izmoznak akkor TALÁN utána érdeklődnék egy jogásznál, ha annyira nyomják.

2023. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen megkötés. Nem te vagy a hibás, hanem az a sok kretén, akiknek a neveletlen, ingerszegény környezetben élő kutyái ugatnak.


Azt nem is a polgármester mondja meg, hogy mikor mehetsz ki, nem kell engedély. Nem ismerek egy helyet sem és nem is hallottam ilyen helyről ahol ilyen megkötés, személyi szabadságot korlátozzák ilyen szinten és mértékben.


Hülyeség.

2023. okt. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Reggel hatkor kezdeni flexelni meg építkezni lehet este 7 - 8 ig.


Tapasztalat (megélő) szerint még hétvégén is építve c-okkal akiknek panaszkodhat még a polgármester is, de tudja ő is meg előtte azért mi van a kezében, állítom egy szó nem lenne, hogy a furgon érkezik reggel 5 kor 10 munkás és a flex kapcsol 6 kor reggel, emellett a kutyák, falun, egy ilyen bandával.


Meg persze meg tyúkokat etetni, amitől ott kárál az egész banda fél órán át.


Akkor nehogymár az legyen a világ legnagyobb baja, hogy valaki sétáltatni esetleg játszani viszi a kutyáját és 1 csak 1 utcán át megy keresztül? Komolyan mi az a hely?

2023. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogilag a 9 órás megkötés elég aggályos. Amíg a te kutyád csöndben van, viheted bármikor sétálni, hajnali 3-kor is, hétvégén is... A többi parasztnak kéne megoldania, hogy kussoljanak a kutyáik. Te lehetnél kiakadva, hogy sétálni akarsz, ki akarsz kapcsolódni és ők meg üvöltetik a kutyájukat. Egyre több helyen működik ez, a hazánkban is.


Másik részről meg simán előfordulhat, hogy valaki a saját kezébe veszi a dolgokat, elkezd önbíráskodni és rengeteg ponton árthat úgy neked, hogy neki semmi baja nem lesz belőle.


Az nem megoldás, hogy autóval/bicikli utánfutóval kiviszed a rétre? Sok olyan paraszt van, aki úgy gondolja, hogy egyáltalán ne sétáltasd előtte a kutyádat...

2023. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hű, ez kemény.

Konkrétan ha a polgármester állított neked olyat, hogy ezzel az engedéllyel 9 után viheted sétálni a kutyádat, és ez neked megvan papír alapon vagy digitálisan, bizonyíthatóan, és konkrétan a sajtót keresném fel vele. Hiába tűnik úgy, mintha a polgi "engedélyt adna", valójában a jogaidban korlátoz, nem is kicsit!

Akkor viszed a kutyádat sétálni, amikor akarod. Nem létezik ilyen megkötés, nem jogos, sőt, jogellenes! Az, hogy mások kutyái ugatnak, nem a te hibád, és nehogy már a sok kertidísz kutya miatt te ne vidd normálisan sétálni a tiédet, amikor te akarod...!

Ne hagyd magad, állj ki a jogaidért!

Én a helyedben pedig, hangsúlyozom, a sajtóhoz fordulnék ezzel. Egy polgármesternek lehetne ennél több esze (bár hol van ez a kokóhoz meg a jachtokhoz képest, végülis).

2023. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pórázon akkor viszed és annyi ideig ameddig akarod. Nincs erre semmiféle szabály, nyugodtan jelentsenek fel, maximum a rendőr a kepebe röhög majd.
2023. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszed amikor akarod
2023. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor viheted. Hajnali 3-kor is. És jelentsenek fel ha akarnak.


Van csendháborítási szabály, de az a sétára és kutyasétáltatásra nem vonatkozik. Pláne, hogy nem te okozod a zajt, hanem a kerítés mögötti kutyák.

Ha megtiltják, hogy kimenj a kutyáddal pórázon a közterületre, az pont olyan, mintha neked tiltanák meg. A zaklatásokért és a jogaid korlátozásáért viszont te tehetsz feljelentést.

2023. okt. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Vigyed nyugodtan, csak arra figyelj nehogy a "jóakaróid" véletlenül bántsák, lemérgezzék a kutyád. Sajnos nem lehetetlen.
2023. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
Nincs ilyen szabály.
nov. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!