Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a bolhairtás?

Mennyibe kerül a bolhairtás?

Figyelt kérdés
Adott egy 5 éves Cavalier King Charles spániel szuka kutyus, kis túlsúllyal. Az elmúlt években patyolat tiszta volt, az utóbbi 2 hétben viszont olyan sok bolha elterjedt rajta hogy borzalom. Szobakutya ezért rendszeresen fürdetve van, a bolhásság óta heti 2x is. Ekkor negyedig engedem a kádat átdörzsölöm Palmolive tusfürdővel, hagyom kicsit állni a vízben. Pár perc múlva kisszemű kefével kikefélem ami benne van kihúzom a dugót és megvárom hogy lefollyón a szutyok, lecsapatom tiszta vízzel majd újra ugyanaz. Ezután szárazra törlöm. Semmit nem használ. Vettem drága bolhaírtó sprayt, ráfújom a bolhákra mintha mi sem történt volna ugyanúgy szaladgálnak semmit nem ér. Ha állatorvoshoz megyünk, ő mit alkalmaz? Illetve nagyon drága lesz? Hónap vége van ezért is kérdezem. Nagyon megköszönném a válaszokat, mivel szobakutya nem szeretném hogy esetleg valami betegséget kapjunk el tőle.

2023. okt. 28. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi bolhás kinti-benti cicával jártunk dokihoz, spot on-t kaptunk mindig, szerintem kutyáknál is hasonló a kezelés, esetleg bolhanyakörv.

Nem tudom mennyibe kerül egy cseppentős bolhaírtó, de szerintem a Frontline árára keress rá a neten, nagyságrendileg ott vannak ezek nagyrészt egy árban (csak nem tudom, hogy minden súlyintervallumú cseppnek ugyanaz-e az ára, azért nem keresek most rá. A mi cicánk meg csak 5 kg volt, a kutyus nem tudom, hogy mennyivel több.)

2023. okt. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én ezt használom, tavaszi kullancs szezon előtt megkapják a kutyák, aztán egész évben bolha mentesek.

2023. okt. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2+ vény köteles!
2023. okt. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

A Vectra 3D az órák alatt leviszi a bolhát és nem köteles (3-4ezer Ft/ampulla), VISZONT:

1. Ilyen mértékű fertőzöttségnél a kutya teljes életterét kezelni kell, tehát az egész lakást (textilfélék átmosása, takarítás, bolhairtószerek). Garantáltan szét vannak szórva peték, amitől újra fog fertőződni.

2. Menjetek el állatorvoshoz, mert PALMOLIVE és heti 2x fürdetés után kíváncsi vagyok mi van még elqrva a kutya életében. Pl. szívférges-e. Amúgy valószínűleg van protokollja a lakás bolhátlanítására is.

2023. okt. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért Palmolive tusfürdőt használsz? A kutya bőre teljesen más,mint a tiéd. Vegyél nekik kutyáknak való terméket.

Amúgy nem csak őt kell tisztítani, hanem nagyjából mindent. A fekhelye is teli van bolhával, onnan is vissza megy rá.

Vegyél cseppet, drága, de hatásos

2023. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első körben vegyél rá vagy Foresto nyakörvet vagy Nexgardot. Cseppett ha megfürdetted 24 óráig nem lehet rá rakni,mert párolog a bőre! Ezért a nyakörv vagy a tabletta hatásosabb.


Lakást alaposan porszívozni,hipós vízzel felmosni, játékok,fekhelyek stb kimosása fertőtlenítése, ágyak,kanapé mindent kiporszívozni!


2 hét múlva ismétlés.


Féreghajtást is csinálj,mert a bolhássáag gyakran férgességgel is párosul.


De ezt olvasva ezek szerint nem védekezel sem bolha,sem kullancs ellen szúnyogot már meg sem említem.


bolhák tusfürdős mosástól nem halnak meg, neostomosannal kell lefürdetni a kutyát.

2023. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
UPD: Vettem neki kutyasampont, nyakörvet a boltos hölgy azt ajánlotta mert azt viszik a legjobban. Semmi eredmény, hemzsegnek rajta.
nov. 20. 15:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!