Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Setakor parszor megsimizik a...

Setakor parszor megsimizik a nemet juhaszom fulet? Baj lenne?

Figyelt kérdés
Neha-neha megallitanak, majd megsimogatjak a kis negy honapos nemet juhaszom fulet ettol nem lesz semmi gond a fulevel? Mert nem szabadna simogatni a fulet ha jol tudom.

2023. okt. 30. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Miért?


Egy egészséges kutyának max erőszakos behatásra lehet megtörni.

2023. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

"Ismerek olyan nemetjuhaszt, amelyiknek sokat simogattàk a fülèt, logott neki."


majd


"Velemenyem szerint ha csak setaltatas kozben simogatjak, nem hiszem hogy baja lenne ettol. Azt ne hagyd hogy csavarjak nyomorgassak a fulet."


Csak én gondolom ezt ellentmondásosnak? Illetve hogy leírod az első válaszoló idióta, majd leírod kb. ugyanazt? Mert ugye a csavargatás nem erőszakos behatás?


Kérdés is, hogy mennyi idős a kutya, a kicsiknek vigyázni kell a fülére de az enyémet 4 hónaposan hoztuk el a tenyészetből, és már állt a füle. Ha simogatni akartuk, akkor már előre mindig lehajlítgatta, még most is, hogy lehessen simogatni. Nyalizásnál is ezt csinálja, egyébként meg szép állapotban van neki mindig.

2023. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mond meg,hogy a füléhez ne nyuljnak,mert be van gyulladva és érzékeny ennyi.


ott a feje,háta amit simogathatnak

2023. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy fül állni akar genetikailag, akkor állni fog, akármennyit csavargatják. Én a "másik oldalról" mondom ezt, nekem skót juhászom van, meg kellene törnie a fülének, de a mostani fiatal kutyámnak inkább állni akar, igazából billeg, és tök mindegy, mit csinálok, pedig tenyésztő is segített, hogy meglegyen a rendes fültartás. Ebben benne van masszírozás is. (Nyilván olyan, ami nem fájdalmas a kutyának, mielőtt valaki megkövez... bár gyanítom így is, úgy is lepontoznak.)


Szóval a lényeg, attól, hogy sétán néhányszor megsimogatják a fülét, nem lesz baja. Ha netán nem állna fel rendesen, annak nem ez lesz az oka, hanem a genetika.

nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!