Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik kutyát idomítanak/tanítan...

Akik kutyát idomítanak/tanítanak,hogy szoktatják le őket erről?

Figyelt kérdés
A kutya hallgat a gazdájára alapból,de ha jutalomfalatot lát,elveszti az eszét. Hiába evett eleget. Foggal kapkod a gazdája keze felé, amiben a jutifali van. Vagy megcsinálja a feladatot,a gazdája nyújtja felé a jutalomfalatot, és akkor olyan durván veszi el,hogy ráharap a gazda ujjára is. Hogy lehet erről leszoktatni?
2023. okt. 30. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Türelemmel... :D Kéz ökölbe szorít, benne van a jutifali. Amint a kutya próbál ráharapni, odakapni, elhúzod, és ezt addig ismételgeted, amíg végül (először csak) egy töredék másodpercre a kutya visszafogja magát mielőtt odakap és akkor kinyitni a tenyered. Jól kell időzíteni. És ezt újra és újra, előbb-utóbb megérti, hogy csak akkor kapja meg, ha NEM harap rá. Amíg ilyen durván veszi el tenyérből add, ne ujjal. Ha fogékony rá akkor lehet azzal próbálkozni, hogy nem mindig jutifalat van, hanem a kedvenc játéka a jutalom, vagy egy huzizás a gazdival.
2023. okt. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Azért az nem harapás, ha az lenne, az nem ilyen lenne.
2023. okt. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Rászólsz, hogy "Szépen/Finoman/Óvatosan!" és addig nem hagyod, hogy elvegye, amíg cápaként vetődik rá.


Határozott hang, szemkontaktus. Következetesség.


A kutya okos, rá fog jönni, hogy hogyan kaphatja meg a finom falatot. Ha szépen (vagy legalábbis szebben, eleinte) veszi el, akkor hatalmas ováció, simi, dicséret.


Volt egy ex-kóbor kutyám, szerencsétlenen látszott, hogy meg kellett küzdenie a falatokért. Ha egy darabka ételt látott, rávetődött, mert ez vésődött bele. Sokat kellett vele gyakorolni, de később (persze csak képletesen) akár a torkáig is lenyúlhattam volna, olyan óvatosan vette el.

2023. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak ún. önkontroll feladatok. Ezt úgy csináltuk, hogy kézben vagy földön tállal letakarva juti, ha meg akarja szerezni, nyúl érte, bezár a kéz/letakar edénnyel, ha elhúzódik picit és csak nézi, akkor nyit. Nagyon következetesnek kell lenni, és ha jól viselkedik, kontrollálja magát, akkor kap kézből jutit vezényszóval (tiéd), de a többihez továbbra sem nyúlhat.

Plusz amit a 3-as írt, hogy csak akkor kapja meg, ha finoman veszi el. A kettőt érdemes kombinálni, mert az önkontroll feladatok sokat segíthetnek neki megérteni, hogy mit vársz el. Ne ujj közé csippentve add a jutit, hanem tenyérből, akkor kevésbé fogja "leharapni" a kezedet is vele.


Értelemszerűen ha nagyon kapkod és harapdál, akkor én a tálas verzióval kezdenék, nem a kézben fogott jutival.

2023. okt. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána az önkontroll tanításnak.
2023. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezzen szenvedtem en is, pont ilyen volt az en kutyam is, hiaba nem akart bantani, de volt hogy verzett a koromagyam es baromira tud fajni meg napokig. Ha durvan vette el, felkialtottam es mergesem megkerdeztem "mit csinalsz?!" Aztan direkt treningeztem erre, bevezettuk a "finoman" parancsot, ha szepen vette el, megdicsertem es kapta a kovetkezot, ha durvabban, akkor lecsesztem es par percig hanyagoltam. Így napok alatt megtanulta,de neha azert meg kell egy kis emlekztetes. De ilyenkor lazom rajta hogy rogton elszegyelli magat, mikor meg csak meg se szolaltam. 😅
2023. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!