Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyakiképző pasi szerint...

Egy kutyakiképző pasi szerint szorongásra utal, hogy a németjuhászom csak húgomtól és tőlem fogad el kaját. Igaza lehet?

Figyelt kérdés
A közeli futtatóra jár egy kutyatréner, a múltkor látta, hogy egy másik gazdi kiborított egy zacskó jutifalatot véletlenül és a bent lévő 7 kutya közül az enyém volt az egyetlen, aki nem is foglalkozott vele. Amikor ezt szóvátette, mondtam neki, hogy mástól nem is fogadja el, csak húgomtól és tőlem, mivel velünk van 12 hetes kora óta, most 6 éves. Este rám írt messengeren, hogy ő nézte ezután a kutyám viselkedését és szerinte szorong, mert játék közben is sokszor visszanézeget rám meg ha bent van sok kutya, mindig egyet kiválaszt és vele játszik plusz tőle se fogadott el kaját. Én mindig boldog, kiegyensúlyozott kutyusnak láttam, kinti-benti, de inkább benti, ahová csak lehet, visszük, gyönyörűen viselkedik utcán, tömegközlekedésen, étteremben, bárhol, és nagyon erős kapcsolatunk van. Lehet, hogy félreértem és valójában szorong?

2023. okt. 31. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ezek a jelek vannak akkor en igazabol nem aggodnek annyira. Szerintem nincs tokeletesen mukodo kutya, de lehet, hogy csak en latom tevesen.


Az en kutyam tenyleg szorongott anno nagyon es tenyleg csak tolem fogad el kajat (ez sajnos a mai napig megvan). De ezek mellett orakat sirt, ha elmentem es osszehugyozta a hazat es ha otthon voltam, mindenhova kovetett, egy masodperc nyugtom nem volt. Mara szerencsere nem igy van, de anno ezek voltak a “tunetek”.

2023. okt. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig jobb, ha mástól nem fogad el kaját csak tőletek, minthogy valaki lemérgezze.


Barátom a második kutyáját már úgy nevelte, hogy ne fogadjon el kaját csak tőle. Az elsőt kerítesen átdobott kajával megmérgezték.

2023. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es, kiveve akkor, ha mondjuk elutaznal es valakire hagynad a kutyat. Mert az en kutyam semmit nem eszik meg, ha mas van vele.

Mergezesre nalunk 0 az esely, mert nem kinti, csak mondom, hogy lehet ennek hatranya is.

2023. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Okos kutya volt. "Bemutatot" neki, onnantól én voltam "A gazda". Naponta átjártam etetni.

-Még a feleségemet sem engedte ki a kocsiból, amíg én nem "engedélyeztem". :)

2023. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a fél karomat odaadnám, ha a kutyám csak tőlünk fogadna el kaját és eszébe jutna magától a létezésünk ha belemelegszik a játékba! :D


Egy kutyakiképző negatívnak gondolja, hogy nem eszi fel a földről a kiborult kaját vagy hogy idegentől nem fogadja el? A kutyatulajdonosok többsége rengeteg időt és pénzt áldoz arra, hogy ez működjön, nem tudom ebből hogy vonja le azt a következtetést, hogy szorong. Lehet ezen sértődött meg, hogy tőle sem fogadta el? :D Egy kutyával játszik csak: minden kutya más személyiség, van, amelyik nem szeret több kutyával együtt játszani - ha egyébként nem aggresszív ha másik kutya is becsatlakozik, hanem inkább csak elmegy, akkor rendben van, ő ilyen. Gyakran kinéz rátok: ez akár jelentHET szorongást, de az a helyzet, hogy egyetlen alkalom alapján jó szakember nem von le ebből messzemenő következtetést. Ti éltek a kutyával, ti látjátok, hogy különféle szituációkban hogy viselkedik, más emberekkel, más kutyákkal, más helyszínen, közlekedésben stb. mennyire feszült, ideges, fél, esetleg reaktív vagy kiegyensúlyozott, boldog kutyus. A leírásod alapján egyszerűen csak erősen kötődik hozzátok, hiszen pici kora ti nevelitek, sokat van veletek, foglalkoztok vele, egyszerűen csak újra és újra becsekkol, hogy ott vagytok-e, minden ok-e, nem hagyott-e figyelmen kívül valami parancsot, ami tőletek jött stb.

2023. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig egy nagyon jó dolog, hogy idegentől nem fogad el kaját. Sok kutyát erre külön tanítani kell.

Nekem két ilyen kutyám volt eddig, emiatt lemérgezni sem lehetett őket. Szorongásnak nyoma sem volt náluk.

2023. okt. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na mar megint egy csalo kutyatrener!


Ritka jol kepzett a kutyad. De a roha.t trener a kakan is csomot keres. Hibat keres ahibatlanban…

2023. nov. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén németjuhász gazdi vagyok és 3 embertől fogad el bármit is a kutyám: anyukámtól a férjemtől és tőlem. És ez így van jól.


A "kutyatréner" egy barom.

2023. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!