Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy barátkozzak meg egy...

Hogy barátkozzak meg egy kutyával, ami retteg tölem?

Figyelt kérdés
Anyáméknak van egy elég érdekes kutyája, aki már egy ideje meg van nekik, de sokakkal távolságtartó. Aranyos kutya, az ételt is elfogadja a kezemböl, de mindig remeg, ha a közelébe megyek. Nincs sok tapasztalatom kutyával, de ezt elég különösnek tartom
2023. okt. 31. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Szinén ezt kérdeztem olna, annyi különbséggel, hogy nálam bántalmazott öreg szuka kutya van.

Ráadásul még öntörvényű is, férfiaktól kivétel nélkül iszonyodik, utcán póráz nélkül elszalad, lától, fekete cipőtől olyan szinten majrézik, hogy csak lemaradva hajlandó sétálni, ha elől megy folyamatosan hátrafelé figyelget hátrafordulgatva, mert már nem hall rendesen, de ha ráparázik, képes kiugrani a kocsi elé a járdáról. A farkát folyamatosan behúzva tartja, ha láb közelít felé, vagy cipő, akkor becsukva tartja a szemét hunyorogva lefekszik, összegömbölyödik vagy felborul, néha még nyüszít is. A kaját férfitól nem fogadja el... A padlón hagyott cipő előtt megáll, ha tudja kikerüli vagy behúzott farokkal átugorja és bemenekül a fekhelyére.


Ilyen kutyával mit lehet csinálni, hogy újra normális legyen?

2023. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szegény

...

Anyáméké sose volt bántva, azt tudom. Kivéve amikor nagyapám egyszer ráhúzott bottal,mert lopogt a szalonnából, de töle meg nem fél...

2023. okt. 31. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le a közelében, csinálj úgy mintha nem foglalkoznal vele. Várd meg, amíg magától odasomfodal hozzád.
2023. okt. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan kell a számára félelmetes ingerhez szoktatni. Nekem is mentettem van, mondjuk őt apám úgy nyerte meg, hogy adott neki egy nagy velős csontot (nem üreges szárnyas csontot, hanem vastagabbat, ami nem törik szálkásan, valami füstölt húsé volt), azóta haver. De öcsémmel nehezebb volt a dolog, mert őt sokkal ritkábban látjuk a munkája miatt, neki mindig kellett a kezében lenni jutifalatnak eleinte, valami extra finomnak, és a kutya a jelenlétében pórázon is volt, amíg le nem nyugodott, aztán most már csak pár emlékeztető puffogás van, és hanyatt vágja magát egy kis hasvakarásért neki is.

Séta közben a megfelelő távolság megtalálása lenne az elsődleges cél, ahol még nyugodt a kutya, és onnan fokozatosan csökkenteni ezt a távolságot, közben feladatot kérni tőle nyugodt helyzetben, meg menjen a jutalmazás, amikor nyugodt és a gazdira figyel, fokozatosan kell növelni az inger közelében eltöltött időt nyugalomban, illetve csökkenteni a távolságot, de ne egyszerre a kettőt. Nálunk van egy kis provokáló pincser jellegű kutya, az egyszer megharapta az enyémet, azóta az enyém utálja, vele kell ezt játszani, még van meló, mert a másik kutya gazdája nem 100-as, nem igazán neveli a saját kutyáját, úgyhogy helyette is nekem kell figyelnem.

2023. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne eroltess a kutyara semmit, en rottweilert szeliditettem ugy, hogy leultem a fube es ettem kozben, neha kapott egy falatot o is tavolabbra, aztan egyre kozelebb es kozelebb. Nagyon bizalmatlan, de kedves kutya volt. Kozben beszeltem hozza halkan, es nyugodtan tokmindegy mit mondasz, csak a hangsuly a lenyeg. Simogasd, dicserd, ha lehet vondd be jatekba, kergetozesbe, vagy labda, bot, rongy, amit szeret.
2023. okt. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3/ próbáltam már, kajával is, két óra ücsörgés után sem jött oda, csak mereszti a szemét egy darabig, párszor odaszagol aztán elfordul és semmi, hiába szólongatom, cuppogok vagy csettintgetek ..
2023. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A súlyos bántalmazás során kialakult neurózis gyakorlatilag tökéletesen nem megszüntethető, mint ahogy embernél sem. Mérsékelni lehet sok munkával, odafigyeléssel.
2023. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%
Vannak ilyen kutyák, akik instabilabbak, mint az átlag, hiába nem lettek bántva. Amíg van kajájuk, vizük, száraz, zárt helyük, nem fogják azt a döntést meghozni, hogy egy (félig) idegen emberrel barátkozzanak. Vagy engedd el a témát, vagy kérd meg a szüleidet, hogy hívják oda, bátorítsák, hogy kapcsolódjon veled, rakják pórázra és vezetgesd, simogasd, adj neki finom falatokat.
2023. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!