Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El fog múlni az agresszív...

El fog múlni az agresszív domináns viselkedés?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves boxerem

Már több mint egy éve visszük heti 2-3 alkalommal kutya suliba. De az elmúlt pár hónapba nem igazán lehetett elengedni mert agresszíven viselkedett a többi kan kutyával főleg a németjuhászokkal.

Szukákkal jól elvan de a többi kan kutyát nem igazán viseli el.


2023. nov. 3. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg nem lesz soha a kanokkal puszi pajtás, de ha jó az oktatótok, akkor eljuttok odáig, hogy nem keresi a balhét, nem kötekszik, csak elvan, de nem keresi a társaságukat.

Ivaros?

2023. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincs ivartalanítva. Egy két hiperaktív kutyával van csak gond.

Megha lekötöm a figyelmét labdával vagy kötéllel akkor nincs gond.

2023. nov. 3. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván nincs gond, mert akkor rád figyel. Ott azért komoly gondok lennének, ha még ilyenkor is menne provokálni a többit.


Egy ivartalanítás szerintem nem ártana. Nálunk segített kicsit a helyzeten.

2023. nov. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom ivartalanítatni. Se a fülét se a farkát nem csonkoltuk. Így a tökéletes.

Oké tudom hogy az ivartalanítás az más de.... Nem tudnám megtenni vele nekem se tetszene ha valaki levágná a herémet

2023. nov. 3. 13:24
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
De te nem is mész oda random férfiakhoz kötözködni. A kutya osztonallat, osztonbol cselekszik. Ezen logika alapján: valószínűleg neked az sem tetszene, ha valaki beleszol, hogy mit csinálsz, pedig te is ezt teszed, azzal, hogy a kutyádnak meg akarod szabni, hogy ne kötekedjen.
2023. nov. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Es te kutya vagy? Mar megbocsass.

Birom, amikor a ferfiak lelki kerdest csinalnak az ivartalanitasbol, altalaban ok nagyon nincsenek rendben magukkal.

Vagy allatnak kepzelik magukat 🤣


Te azert szexelsz, mert elvezed es szereted.

Ezzel szemben a kutyanak ez csak egy oszton, nem elvezetbol csinalja, szaporodasi celja van kizarolag, cserebe nagyon sok frusztraciot szul az ivarossaga.

2023. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás nem csodaszer, berögzült rossz viselkedésen nem segít, de a kutyának nem okoz problémát a beavatkozás, nem változik az aktivitása, játékossága, komoly egészségügyi problémákat lehet vele megelőzni, és a hormonok által hajtott viselkedést csökkenti, például nem fog ivaros szukák miatt begőzölni. Ha nem vagy tenyésztő, fölösleges ivarosan hagyni a kutyádat.

Egyébként hol akarod elengedni a kutyádat, amikor legtöbb helyen kötelező a póráz?

2023. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem változtatsz semmin, szerintem nem fog változni, mivel már hónapok óta csinálja. Keress másik sulit/oktatót, mert szerintem ha valaki jár hozzád heti 2-3x egy éve és pár hónapja csak pórázon lehet és te nem segítesz neki, hogy ez változzon, az gáz...

Szerintem az segítene, ha lefektetnél egy szabályt, hogy más kutyákkal nem nagyon kontaktálhat, azt várnád tőle, hogy nézze őket levegőnek (szóval ne a póráz fogja vissza, hanem alapvetés legyen, hogy nem megy oda senkihez, ha hozzá odamennek, akkor se foglalkozik velük), majd fokozatosan engednéd, hogy ismerős kutyákkal, akikkel nincs feszkó, játszon.

2023. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. A kutyasuli azért van, hogy az ilyen gondokat megoldja. Ha neked mindenképp kell, hogy barizzon minden kutyával és ők nem tudnak segíteni, válts iskolát.


2. Őv fajta, nem labrador. Arra lett kitalálva, hogy domináns legyen és magas agressziószinttel rendelkezzen. Miért erőlteted bele, hogy mindenkivel cuki legyen?

2023. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás segíthet pedig.


Nekem egy terrier kanom van, míg ivaros volt nem ő kereste a bajt,hanem ő belé kötöttek,csak mivel terrier azt nem tűri ha belekötnek így verekedés lett a vége. Próbáltam kerülni a konfliktusokat,így ha láttam másik ivaros kan kötekedik szóltam a gazdájának,de többnyire a másik gazda nem volt a helyzet magaslatán. Nem egyszer én szedtem le a kutyámnál 2 x nagyobb kutyát a 48 kgmal,mert a saját gazdája nem bírta.


Ivartalanítás után hál istennek csökkentenek ezek a próblémák így is előfordul,hogy kötekedik egy egy ivaros kan vagy túl domináns a másik kan és lesz belőle egy kis szájkarate. De nem mindegy,hogy hetente 4-5 alkalommal volt ilyen affér vagy kb havi 1-2 alkalommal.


Egyébként a boxer sosem lesz azonos neműekkel jó viszonyba,de azt azért elkéne érni,hogy ne kötekedjen! Nem kell játszani,foglalkozni vele.


De ne kötekedjen.


Mondjuk azt a sulit biztos ott hagynám,ahol ezt a helyzetet nem tudják kezelni :D nonszensz ,hogy a te kutyád nem lehet szabadon, a sulin ezt tudniuk kell kezelni!!! Helyedben sulit váltanák.

2023. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!