Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistermetű-idegesítőhangú...

Kistermetű-idegesítőhangú kutyák gazdijai: számotokra “normál” a kutyátok hangja?

Figyelt kérdés
Néha eltűnődöm, hallván ezeket a nagyon irritáló hangú kis lényeket, hogy vajon a gazdáik számára ez semennyire nem zavaró? 😀 Soha nem is volt, vagy csak megszokták…?
2023. nov. 5. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Unokáméknak van két testvér meráni rotveiler (jól írtam a fajta nevüket?).

Sem őket sem a rokonságot nem zavarja sem a hangjuk, sem a virgonc viselkedésük.

Aranyosak, habár mi semmiképp sem tartanánk lakásban állatokat. Maximum akváriumi halakat.

2023. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy herétlen kutyám, szörnyen sikoltozós hangja volt. Hogy most amiatt mert nem ért meg, vagy amiatt, mert azt nem tudom.

Öreg mudim isten nyugosztalja, sose tudtam a hangját megszokni.

2023. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyának van egy hangszíne azzal nem igazán tud a gazda mit kezdeni,egyébként egy nagytestűnek is lehet hülye hangja pl a huskyknak is fél ugatás fél vonyítás is elég borzalmas. De én a kopók hangjától is rosszul vagyok.

Környéken van egy 20 kgos keverék kutya isten tudja milyen mix, az is visítósan ugat.


Persze neveléssel minimálisra lehetne csökkenteni az ugatásokat. Azt már egyre kevesebben teszik.

2023. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez úgy van a kutyáknál, mint az embereknél vagy más álaltoknál: minden egyednek megvan a maga hanghordozása. Pl. mi a távol-keletieket egyformán csicsergő hangúnak halljuk (ők meg minket hallnak egyformának), mégis különböző a hanglejtésünk.
2023. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tacskó keverékemnek ugyan nem tipikusan irritáló, hanem inkább nagy hangja van, de olyan élesen tud ugatni, hogy megfájdul a fülem is tőle... a legélesebb visítástól az egészen mély ugatásig mindent tud. Hangja alapján mindenki németjuhász méretnek gondolja, pedig csak 9kg :D
2023. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tacsko keverekemnek eles, magas hangja van. De, rohadtul idegesit egyebkent, az a mazlim, hogy alig ugat. Egyebkent nagyon szeretem a kutyat, de a hangjaval kinozni lehetne :DD
2023. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!