Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvovírusos lett a kutyám. 1...

Parvovírusos lett a kutyám. 1 éves és 4 hónapos. Valakinek tapasztalata? Mennyi esélye van, hogy meggyógyuljon?

Figyelt kérdés

Tegnap este az egyik pillanatról a másikra rosszul lett a kutyám. Hányt 2x, hasmenése volt, levert volt és enni inni nem akart. Reggel rohantunk vele az orvoshoz. Tesztelték és pozitív a parvovírusra. Az orvos csodálkozott mert az összes oltása megvan, nem gondolta, hogy mégis parvo. Kapott infúziót, gyógyszereket. Holnap megyünk megint. Látszik rajta, hogy nagyon beteg, csak fekszik, “szomorú”, nagyon rossz látni, hogy szenved.

Valakinek van tapasztalata? Meg fog gyógyulni?



nov. 8. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Infúzió kellene neki állandóra, így, hogy hazavittétek szerintem még 1-2 nap max és annyi.


Branült se kapott?

nov. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A májától és a veséjétől függ egyébként...

Ha bármelyik leáll, akkor annyi..

nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kapott branült, azt nondták, hogy nem kell bent feküdjön hanem be kell minden nap vinnünk infúzióra.
nov. 8. 22:46
 4/17 anonim ***** válasza:

50-50%


Antibiotikum kellene a másodlagos fertőzések megelőzésére.

Ezenfelül állandó elektrolit, és glükóz pótlás.


Gondolom a rendkívüli fertőzőképessége miatt nem tartották bent, pedig azzal lett volna a legtöbb esélye.


Így bármikor dehidratálódhat, begörcsölhet, összeomolhat, és persze a "rendelő" megtette amit lehetett...

nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
6%

[link]


Treatment

IV fluids and management of electrolytes are the cornerstone of treatment for parvo. Antibiotics are given to prevent secondary infections, along with medications to help relieve vomiting, nausea and pain. De-wormer should be given since many puppies also have intestinal parasites that can worsen diarrhea. If the sugar levels are low, IV supplementation will be required.


Nutrition is a very important part of treatment. Since most patients are not eating enough on their own, some may require a temporary feeding tube that goes into their nose and directly into the esophagus or stomach to provide nutrients.


Severe cases may also need a treatment called a plasma transfusion, which helps replenish loss of clotting factors and blood proteins, such as albumin which are important for maintaining blood pressure.


Patients with parvo require close monitoring and should ideally be hospitalized where they can receive the care and attention they need. However, in situations where there may be financial barriers to hospitalization, outpatient therapy has been successful for many dogs — as long as the owner can give medications and adhere to a rigorous schedule of daily checks with their veterinarian to ensure the dog is responding to treatment.


Outcome

Survival from a parvovirus infection is possible, but depends on age, size and how sick the dog is when owners first seek care. Most patients will not survive without treatment. Starting medical treatments when illness first sets in will increase the likelihood of recovery.

nov. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát drukkolok szegénynek.
nov. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Grimfox ***** válasza:
100%
A mi vizslánk még kölyökként kapta el a parvo-t, pedig neki is megvolt az oltása. Mivel még kölyök volt, eléggé hajszálon múlt, de megmaradt, mert kapott infúziót. Mi otthon is tudtunk infúziót biztosítani neki, mert a családban vannak egészségügyisek, akik tudták neki biztosítani, és szerintem ez volt a szerencsénk. Felnőtt kutyáknál, ha megvan az oltás, valószínű jobbak az esélyek, de az infúzó szerintem ott sem ártana. Ha más nem, azért, mert most nem tud inni. Legalább annyi folyadék belékerül.
nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Én ezt nem értem. Oltás ellenére? Akkor mi a halálért fizetek 6000 forintot érte, ha utána szerencsétlen kutyám mégis elkapja és szenved tőle? Ennek semmi értelme és nem értem.
nov. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Grimfox ***** válasza:
Nem tudom. Talán nem olyan nagy a mortalitás, ha be van adva? Mint a covid oltásnál, hogy kevésbé súlyos a lefolyása? Tényleg nem tudom, de én sem egészen értem a logikáját. Valószínű egy nagyobb angol nyelvű olvasást kellene ennek szentelni, hogy normális választ kapjon rá az ember.
nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjabol leirtak elottem, hogy az infuzio es elektrolit potlas a legfontosabb, hogy ne szaradjon ki. Vizet, ennivalot gondolom nem fogad el, de probalj meg olyat adni neki, amit talan elfogad, enyhen sos husleves, natur főtt vagy sült csirkemell. Volt parvos kölyök kutyank sinter teleprol, de megmaradt. Sokat legyel vele, masszirozd hogy javuljon a keringese, legyen meleg helyen, ha tud, akkor mozogjon is kicsit. Ha minden rendben, 3-4 napon belul latszani fog a javulas, drukkolok hogy sikeruljon. Aztan teljes fertotlenites mindenhol, mert kb barhol megél a virus meg eveken keresztul.
nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!