Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves múlt a nyáron, a...

Egy éves múlt a nyáron, a kutyusom, törpespicc. A kajáját mindig úgy eszi, hogy egy szemet a szájába vesz belőle, azt beviszi a vackába, megeszi aztán meg az újabbért és így tovább... Vajon miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Egy ismerősöm kutyája is ezt csinálja. Nem tudom miért. De talán, mert a saját helyén szeretne enni. Szerintem tedd be neki a tányérját.
2009. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
79%
Kicsit fura lehet amit mondok de próbáld ki, hogy amikor elviszi a kis adag kaját, odamész a táljához és közvetlen mellette leülsz. Ha nem reagál erre és csinálja tovább, akkor egyszerűen szórakoztatja magát ezzel. Viszont ha agresszivitást mutat, akkor főnöknek képzeli magát. Bővebben nem mennék bele de ha kipróbálod és morgolódik vagy ilyesmi, akkor szólj.
2009. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi puli kutyank is igy szokott enni!! Nem mindig, de ha csontot kap, es annyira nem ehes, ott ragcsalja el, imadom!!!
2009. jan. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
az én kutyáim is ezt csinálják,de csak a száraztáppal,és főleg akkor ha van itt valaki.
2009. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az enyém is száraztáppal csinálja. Megnyugtat, hogy nem csak én vagyok így ezzel! :)

A második válaszoló tippjét kipróbáltam, nem zavartatta magát a kutya, szóval akkor valószínű, hogy csak szórakozik. :)

2009. jan. 3. 10:59
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

Szia!


Esetleg tedd a tálját a vacka elé, vagy áztasd meg a tápot hogy ne tudjon szemezgetni.

2009. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kaja birtoklása, az afölött való rendelkezés mindig a falkavezér joga egy falkában. Ha ő nyugodt szívvel hagyja ott a teli tálat, és megengedi magának azt a luxust, hogy egyetlen szemet vesz ki, a többit otthagyja, akkor az annak a jele, hogy megingathatatlanul hisz abban, az az övé és csakis, egyedül az övé, Ez nekünk egyértelmű, hiszen ki enné meg emberként akutya kajáját, de neki nem annyira egyszerű. Nem véletlen, hogy egyes kutyák már azért is harapnak, ha csak a kajája felé nyúl a gazda, még akkor is, ha csak adni akar még bele. Ő nem tudja, hogy nekünk sose kéne az övé, hiszen neki bizony kéne a miénk. Ezért, ha szeretnéd, hogy a kutyád falkavezérnek tekintsen (és pl. szót fogadjon más esetkben), akkor igenis oda kell figyelni erre a jelenségre. lehet, hogy téged soha nem fog zavarni, hogy nem jön első szóra, pláne, ha érdekes dolgot lát, vagy akkor is ugat, amikor rászóltál, hogy elég, vagy nem zavar, ha húzza a pórázt, mert mondjuk sosem lép ki a kertkapun, de ha bármilyen szinten zavar, hogy nem te vagy a falkavezér, akkor bizony ez egy lényeges pont. Tehát, ha változást akarsz elérni, akkor legközelebb egyszerűen vedd el a tálját aznapra, amikor otthagyja. A kutyák pár napot minden gond nélkül kibírnak kaja nélkül, más az emésztő rendszerük, mint az emberé. Szerintem hamar rá fog jöni, hogy a kaja addig az övé, amíg eszi, így lassan arra is rájön, már nem ő a főnök sem.
2009. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tökéleteseb egyetértek az előttem szólóval, kutyakiképző létemre több ilyen kutyát is láttam már. A 'falkatagok' jelenlétében magára hagyni a kaját, ez csak annyit jelent, hogy kutyád úgy érzi,ő a falkavezér. Rengeteg dolog függ össze ezzel,de most csak a kérdésedre válaszolok(ha érdekel írj, és megbeszéljük). Add neki a kaját, és amikor még ott van, vegyél ki egy marékot belőle. Ha nem zavarja, ez már jó. Ahogy elvonul, és felügyelet nélkül hagyja a tálját, vedd el, tedd el. Ezt naponta többször tedd meg(még ha csak egyszer szokott enni kapni, akkor is. Ne kapjon semmi mást enni. Egy idő után rá fog jönni, hogyha otthagyja a tálját, eltűnik a kaja, magyarán nem kéne otthagyni.
2009. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!