Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bolhás még mindig a kutyám?

Miért bolhás még mindig a kutyám?

Figyelt kérdés
Mindig spot-ot használok. Idáig soha nem is volt gond, de most bolhát találtam benne, pedig bolha ellen 90 napot írt és még 60 sem telt el. Váltottam másikra, de még most is rohangál benne néhány, sőt, mintha többen lennének mint voltak. Az állatorvos szerint pár nap kell a hatás kifejtéséhez, de már egy hét is eltelt!
nov. 20. 05:35
 1/6 A kérdező kommentje:

A takaróit is kimostam, kigőzöltem.

A vele lakó macskatárs cuccait is (benne nincs bolha, szintén spot-ot kap).

Mit csinálok rosszul?

nov. 20. 05:43
 2/6 anonim ***** válasza:
Most az egyszer furdesd meg bolhairto samponnal (vigyazz, hogy meg ne fazzon, ne vidd setalni, vagy ne engedd ki a furdes utan). Kozben gozold-mosd ki megint a cuccait. Amikor mar teljesen tuti megszaradt, akkor hasznald ujra a spot-ot. Jo lenne, ha nem csak a takaroit, hanem a takarok alatti-kornyeki helyeket is befujnad valamivel, mert a petek meg tudnak bujni mindenhol, kikelve pedig rohogve bekoltoznek a takarokba megint.
nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem elég a takarót kimosni. Az egész környezetét ki kell fertőtleníteni és bolha ellen kezelni kell. A sarkokat, a fa részeket, ha a lakásban él, akkor az összes szoba összes részét, ahova bejár. És igen, meg kellene fürdetni a kutyát pl. Neostomosanban.

A macska meg nyilván nem lesz bolhás, mert ha utána nézel, más bolha parazitálja a macskát, mint a kutyát.

nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Tévedés. A kutyákon leggyakrabban a macskabolha található meg. De lehet, hogy a macska spot-onja hatásos, a kutyáéval szemben.
nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Next guard spectra tanletta . Hsvi egy es soha nem lesz bolhas ferges stb stb
nov. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a használt spot on hatóanyagára rezisztens ez a bolha. Próbálj ki esetleg egy másik szert, ami másik anyagot tartalmaz, hátha...
nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!