Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig adjam mèg a kutyusomnak...

Meddig adjam mèg a kutyusomnak az Aniprofent?

Figyelt kérdés

Tegnap fájlalt valamit a kutyusom a feje jobb oldalán, ezért felhívtam a dokinkat, aki nem tudott kijönni.

Egy nemrégi műtètje miatt azonban volt itthon egy levél Aniprofen, erre azt mondta a doki, adjak neki 1,5-et naponta, amíg ki nem tud jönni.

Másnapra már semmi baja nem volt a kutyusomnak, így a doki akkor sem jött ki, azonban mennie kellett mielőtt megkérdezhettem volna, mennyi ideig szedje a kutyusom a gyógyszert.



#aniprofen
nov. 22. 17:02
 1/9 A kérdező kommentje:

Tehát, ma reggel illetve tegnap délután kapott 1,5-t.

A doki azt mondta, innentől reggelente kapjon 1,5-t, amíg ki nem jön, de mivel jobban lett, így mégsem jön ki.

Mivel nagyon erős gyógyszer, nem szeretném végig adni a levelet, még anno említette is, hogy nem muszáj.

Mennyit adjak még neki?

nov. 22. 17:08
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Azt sem tudni, mi a baja a kutyusnak, nem kéne gyógyszerrel tömni... Miben mutatkozott meg, hogy fáj neki? Átnézted rendesen a kutyát, hogy toklász ilyesmi kizárható legyen?
nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mindent végignéztem. Nyelv, fogak, íny, szájpadlás, nyak, fül kívül-belül...nem volt semmi jel. És el is múlt.

Láttam rajta, hogy valami nem okés. Meg akartam simogatni, és nyüszített egyet. Akkor jött a keresgélés, de semmit nem találtam, ilyenkor hívtam fel az orvost. Azóta pedig semmi baja.


Ne tömjem gyógyszerrel...akkor mit csináljak? Az orvos az elmondottak alapján nem jön ki, ezt javasolta. Ha visszatér a probléma, ismét hívom.

nov. 22. 19:28
 4/9 A kérdező kommentje:
És akkor meddig adjam még neki?
nov. 22. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem már ne add neki. Holnap meg hívd fel az orvost, hogy mondja meg, ő mit gondol, meddig kell. De gondolom ha azt mondod neki, hogy elmúlt, ő is azt javasolja, hogy hagyd abba
nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

"Ne tömjem gyógyszerrel...akkor mit csináljak? Az orvos az elmondottak alapján nem jön ki, ezt javasolta."


Ne add neki a gyógyszert és kiderül, hogy egyáltalán fáj-e még neki. Az meg nem igazán jó orvos, aki látatlanul is már erős gyógyszert ajánl. Ha komolyabb a baj, akkor meg rendelő kell, kijárós doki nem fogja tudni rendesen kivizsgálni. Én egy nyüszítéstől még nem aggódnék egyébként. Simán lehet, hogy csak beütötte kicsit a fejét.

nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még 4 napig.
nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagynehezen elértem a dokit:) Még 2 napig adom a gyógyszert, majd szünet. Ha visszatér a gond, kijön, és megyünk amerre kell.



"Látatlanul"...20+ éve ismerjük a dokit. Ezt a kutyust 8 éves ismeri. Ő végezte az összes műtétjét, összes oltását ő adta be. Ismeri a kórtörténetét, stb, stb. Nem az a kutyus, aki nyüszít, ha nincs is semmi baj. (Sajnos tapasztalatból tudjuk.) Gondoltam ezt nem írom le mind, csak a lényeget kérdezem meg.

nov. 22. 23:00
 9/9 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj az, hogy igazából nem az én kutyusom, hanem szüleimé. Ők nem szocializálták, így elsétálni nem tudok a kórházba vele. Egyedül a kocsiba nem tudom elvinni, hordozóm pedig nincs elég nagy hozzá, de venni fogok, mert ez így tényleg nem jó.
nov. 22. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!