Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fogán fogkővel mit...

Kutya fogán fogkővel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Próbáltam lekaparni, de nem jön le. Nem tudom milyen készítményt lehetne beszerezni, amivel kezelni tudnám. Marhalábszárt nem adok neki, mert csak felássa az udvart és otthagyja megrohadni.


Két orvosnál is voltam vele emiatt, mindkettő azt mondta, hogy nem kell ezzel csinálni semmit…

Én meg nem akarom, hogy szuvasodjon a foga idővel.


[link]


nov. 23. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Két 4 éves kuvaszom van, és rendszeresen kapnak marha lábszárat. Nem tudom, hogy ez segített-e megelőzni, de nem fogkövesek.
nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet, hogy sima elszinezodes ha mar ket orvosnal voltal? Vagy annyira inszignifikans az a mennyiseg, hogy meg nem kell leszedni? A szuvasodas meg termeszetes dolog, de pont ezert nem mindegy milyen etelt kap az allat. Es persze ott a genetika is. Valamelyiknek kevesbe fogkovesedik valakinek jobban. A fogkohoz egyebkent azert kotodik a genetika, mert a nyaladzas is hozzajarul, amiket lebontott asvanyi feherjekke.
nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
ezt 30 perc leszedni. Szedesd le, ennyi.
nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

3


Irta a kerdezo, hogy 2 orvosnal volt es azt mondtak nem kell ezzel csinalni semmit. Gondolom a 2 allatorvos nem ugyanaz volt... eleg hulyeseg lenne. Otthon lekaparni magadnak, kutyadnak, macskadnak (na az azert kemeny lenne) meg kart is okozhatsz a fogan ami maradando erzekenyseget adhat neki, es az mar valoban vezethet szuvasodashoz - a hazi megoldas ezen a teruleten.

nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

A kutyák foga nem szuvasodik. Viszont nagyon durva gyulladást okoz az ínyen a fogkő és kezeletlenül kihullhat a foga. De egy enyhe fogkőtől még nincs baj.

Le lehet szedetni altatásban, de azt csak előrehaladottab fogkőnél szokták javasolni. Megelőzni könnyebb lenne.


Ha motiváltabbá teszed a marhalábszárra a kutyát, nem fogja elásni.

nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Marhacupák, ami az ízület. Ketté kell vágatni, hogy belül az a hálósnak látszó rész elérhető legyen. Amíg kikapargatja, szépen lecsiszolja a fogról a plakkot, vagy a fogkövet. Természetesen nyersen.

Hetente-kéthetente szoktam adni németjuhászoknak. 8 évesnek is tiszták a fogai.

nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Vannak mas fogkő ellen hatasos dolgok is, fokent megelozo jelleggel, de en heti 1x adok pici barna alga port a kajara szorva. Heti 1-2x reggeli helyett preselt marhabor csontot kapnak. Ehes kutya nem assa el, hidd el. Es van kavefa ragobot, azt is szeretik ragcsalni. 6 evesen semmi fogkove nincs. A masik meg fiatal, de nyilvan neki sincs.
nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Dörzsolős játékok juti rágcsák , Denta rask, mentás rongyok, fogkő elleni tápok, diéta .
nov. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

4-es azt írtam, hogy "szedesd" nem azt, hogy "szedd". Lehet abban a bekezdésben a kérdezőhöz szóltál már, de nem egyértelmű...


5-ös jól írja.


De a fogkő nem fog eltűnni a marhalábszártól, csak megelőzni tudjuk vele. Ha már pedig megvan a fogkő, akkor sokkal könnyebben rakódik le rá mégtöbb (egyszerű fizika).


Így az lenne a kérdező problémájára a megoldás, hogy leszedeti állatorvossal, utána meg odafigyel arra, hogy a kutyája eleget rágjon.

nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9# Hiába veszek neki bármit, nem kell neki csont, mert csak elássa. Kipróbáltam, hogy péntektől vasárnapig nem kapott kaját, de nem kellett neki. Nem tudok mit kezdeni ezzel!

Állatorvosok pedig nem hajlandók leszedni, mint említettem.

Inkább felkötöm magam.

nov. 23. 17:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!