Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Shiba kutya macska kedvelő?

A Shiba kutya macska kedvelő?

Figyelt kérdés
Egy ideje gondolkodom hogy legyen egy Shiba kutya a családba de nem egy macskám van és fogalmam sincs hogy alapjáraton macska kedvelők e és nem nagyon szeretném a macskáim nyugalmát megzavarni

#Shiba #Macska barát
nov. 23. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nagyon nem az!

Hiszek benne, hogy 1000-ből 999 kutya, bármivel összeszoktatható, de azt meg tudom, hogy az ilyen típusú japán kutyák, elképesztően eltökéltek tudnak lenni, és kamikázeként harcolnak, hogy érvényesüljön az akaratuk.

Úgyhogy se nem macskabarát, se nem könnyen leszoktatható.

Kölyökkortól szoktatva, valamivel könnyebb dolgod lenne, de ezzel együtt is, csak a saját dolgod nehezítenéd meg, meg kb. bármilyen más vadászkutyával is. Szerintem még a jóval kisebb kotorék ebeket is mellőzd, ha a macskabarátság az egyik fő szempont!

nov. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Neveld azzá és nem lesz gond. Ez a jó a kutyákban, hogy szocializálhatóak, nevelhetőek.

De nem az lesz a legnagyobb bajod egy shibával, hogy esetleg nem kedveli a macskákat. Volt má-r kutyád? Ha nem, ne ilyen fajtát akarj. Kezdő gazdának a legkevésbé sem való.

nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Alapjáraton nagyon nem, és nagyon következetes, szigorú (de szeretetteljes) nevelést igénylő fajta - nem csak a macskákkal kapcsolatban, hanem minden területen.


Nagyon makacs fajta, ráadásul vadászkutya

nov. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Nagy esellyel megoldhato, de mivel baromi eros vadaszosztone van, sajnos barmikor elkepzelheto, hogy predanak fogja tartani. Igaz ez minden mas haziallatra (horcsog, nyuszi, hal akarmi) is sot gyerekre is. Nem veletlen, hogy ezen fajta melle nem javasoljak mas allatok/kisgyerek tartasat.
nov. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kölyökkorban nevelhető, felnőttként már nehezebb. Láttam régebben egy gazdi videóit Tiktokon, akinek shiba mellett van macskája is, és a kutyát és a macskát is tanította, teljesen jól megvoltak együtt, de mostanában nem találom, úgyhogy nem tudom most megmutatni.
nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, majd anyummal egyeztetek erről. További szépnapot
nov. 25. 11:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyereknek nagyon nem való kutya. Nevelni sem tudja, felelősség tudata sincs még elég. Anyud akar kutyaiskolába járni minden héten kb 2 éven át?
nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!