Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak a téli hideg nem...

A kutyáknak a téli hideg nem természetes?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék,bent vannak az állataink. De gyerekkoromban kint voltak, és semmi bajuk nem volt. És kb 200x ennyi kóbor állat volt.

Pár kérdéssel alább írták,hogy úristen,sétálni se vigyük ki "ilyen időben"...hát nem tudom,nálunk ma -6 fok volt és vígan sétáltunk 1 órát, a kutya semmivel nem viselkedett másképp,mint nyáron. Szóval az állatok nem véletlenül növesztenek téli bundát gondolom...


dec. 4. 00:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
a mienk ma reszketett amikor csak feküdt, sétálni már ruhába ment, hosszú szőrű, de most még félig se nőtt meg neki
dec. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Vannak fajták, amik bírják a hideget és vannak, amik nem. Itt érdemes különbséget tenni a tacskó, meg az alaszkai malamut között. A hideg tűrése függ a testmérettől és a szőrtípustól. Egy vizsla, tacskó annyira rövid szőrű, hogy nem is érdemes a bunda hőszigeteléséről beszélni, de a szőrhossz sem feltétlenül jelent jobb szigetelést (drótszőrű vizsla, tacsi ugyanúgy fázik a hidegben), a bunda sűrűsége is számít. Ezen kívül a kor is sokat jelent, mert ahogy az ember, úgy a kutya is a korral egyre fázósabbá válik.

Meg amúgy is, oké, lehet hogy a vizsla, tacsi, beagle, vagy az agár nem fagy egyből halálra, de igenis fázik. Ellenben mondjuk a husky, alaszkai malamut, a samoyed jól tűri a hideget, őket nem kell annyira védeni. De tudom, a legtöbb kutya keverék, náluk a szőrtípustól, a testmérettől és a kortól függ, de a megszokás is fontos. Ha a kutyád évekig bent töltötte a telet, majd hirtelen kirakod a fagyba, lehet akármilyen bundája ő fázni fog, mert nincs hozzászokva a hideghez.

dec. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Igazából ez is úgy működik mint az embernél, hogy idővel adaptálódott valamilyen környezethez. Tehát régebben kint tartották a kutyákat így jobban is bírták a hideget míg mostanában tulajdonképpen már nagy divat lett a kutyákat bent tartani és ezáltal az utódok is kényesebbek lettek genetikailag.


Egyébként nekem rövidszőrű tacsim van. Ilyenkor télen napközben mindig kint van (9-től délután 4-ig). Van jól szigetelt háza ahol el tud bújni de egyébként meg szoktam figyelni és azt látom rajta, hogy igényli is a nappali kintlétet mert elég aktívan mozog odakint.

Sötétedéskor pedig szépen bejön a házban és megvan neki itt is a kuckója. Sose ürít maga alá és ezt nem kellett neki tanítani mert magától tudja, hogy a pisi-kakit kint kell elintézni.


Tavasztól pedig éjjel nappal kint van. 6 éve így csinálom és kutya baja.

dec. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%
Vidéken kb mindenki kinnt tartja. Véreb, vizsla satöbbi meg vadászkutya, télen mászkálnak velük az erdészek és semmi bajuk, hiába a rövid szőr.
dec. 4. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
A vadászkutyákat pont nem ridegtartásban tartották azért, hanem valami melléképületben vagy magában a házban.
dec. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%

“Szóval az állatok nem véletlenül növesztenek téli bundát gondolom...”


Csakhogy a kutyákat évezredek óta az ember tenyészti s emiatt nem minden fajta bírja a hideget, nem mindegyiknek van téli bundája stb. Egyszerűen nem a hideg bírására lettek szelektálva, ahogy vadállatoknál is megfagynának azok amik olyan környezetből származnak ahol sosincs komolyabb hideg. Illetve ahogy írták fajtán belül egyedek közt is lehetnek eltérések, de azért általában a rövidszőrű és/vagy kistestűek rosszabbul viselik a mínuszokat.

dec. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

"Vidéken kb mindenki kinnt tartja. Véreb, vizsla satöbbi meg vadászkutya, télen mászkálnak velük az erdészek és semmi bajuk, hiába a rövid szőr."


Az, semmi bajuk sincs.

Aztán kb max 4-5 éves korukban meg a kukába dobják őket, mert már mozdulni nem bírnak, csak visítanak az ízületi fájdalmaktól.

Persze, a bugrisbunkó valószínű fog venni zöldalga kivonatot a kutyájának, ja.

Magának nem vesz meg gyógyszert, mert annyira sötét, hogy másnapra elfelejti, mit írtak fel neki 2 napja.

dec. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%
csak üzlet a kutyatartás semmi más .
dec. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Kutyafajta függő. A nagy testű bundások jobban bírják a hideget. Illetve függ attól is, hogy kicsi korától van-e az udvaron vagy benti kutya és csak séta alkalmával van kint.

Azért -6 fok még nem farkasordító hideg.

dec. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy előttem is mondták, rengeteget számít a kutya mérete és szőrzete.


Persze, falun sokszor kint hagyják a kutyát, remélhetőleg valami meleg kuckót azért biztosítanak neki.

Azoknál, akik csak bio-riasztónak tartják a kutyát, ott sajnos el is pusztulnak kint azok, akik nem alkalmasak erre. Így azért nem meglepő, hogy azok a kutyák mind tűrik a hideget - ha nem, akkor kampó.


Másrészt megszokás kérdése is. Az én cicám kóbor volt, majd beköltözött a rokonaimhoz. Ott kinti-benti cica lett, jól bírta az erdélyi telet is (persze ilyenkor sok időt töltött bent is, vagy a kinti bélelt dobozában)


Nemrég befogadtam, budai panelficsúr lett belőle :D Majdnem egy éve teljesen benti cica, és bár nincs agyonfűtve a lakás, attól még elég jó idő van itt bent.


Nemrég egy kicsit jobb idő volt odakint, ezért ráadtam a hámot és lementünk sétálni egy picit. Hamar vissza is mentünk, mert az ugrándozás és szaladgálás ellenére is remegett a macska. Ugyanaz, amelyik 6 hónapos korában vígan ugrált a hóban.


Ha a rokonok kutyáját is elhoztam volna 1 évre, aki egy kintlétet preferáló dús szőrű németjuhász keverék, akkor nagy eséllyel őt se lehetne csak úgy visszavinni kinti tartásra.

dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!