Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet jó élete kennelben...

Lehet jó élete kennelben tartott kutyának?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen volt nálam a kutyus, de nem találtunk neki gazdit, időközben megszerettük és úgy döntöttünk, hogy megtartjuk. Nagytestű, keverék és szökőbajnok. A hátsó kertben drótkerítés van, állandóan szétszedte, elszökött. Nincs lehetőségünk egy teljesen új kerítést felhúzni oda. A kertnek van egy első része is, ami biztonságos, de kicsi szóval felér egy kennelben tartással, tud mozogni kényelmesen, de szaladgálni nem. Ott van a kutyaháza is, mivel nagy a kutya, nagy a ház az is sok helyet elvesz. Ha nem vagyunk itthon, vagy nincs kint a kertben senki akkor oda van bezárva. Ez sokszor 12 órákat jelent, mert 12 órában dolgozunk. Nyáron sokat vagyunk kint, így azt az időt amikor munkában vagyunk és az éjszakát leszámítva az övé az egész kert, sokat sétálunk, kirándulunk. Télen ez az idő kevesebb, ilyenkor csak azért megyünk ki, hogy kiengedjük és vele foglalkozzunk, a séták is kevesebbek és rövidebbek, sötétben, latyakban, fagyban nem indulunk neki az erdőnek több órás túrára. Néha bejön közénk, de ez is arról szól, hogy ugye ne legyen egyedül és nem a mozgásról. Nagyon hiperaktív, őt inkább az érdekli, hogy rohanhasson ki a világból nem az, hogy együtt nézzük a tévét. Amikor előre zárom sose kell neki könyörögni, magától szalad a helyére szóval nem azt látom rajta, hogy utàlja. Nem ugat, nem nyüszít, nem rombol, teljesen nyugodtan tölti ott az időt, de ha lenne lehetősége rá akkor természetesen szökne onnan is csak már rájött, hogy onnan nem tud. Egyébként szépen viselkedik, sétál pórázzal, póráz nélkül is biztonságosan, ha ott vagyunk nyitva lehet a kapu akkor se megy ki, figyel és hallgat ránk, de a szökésről nem sikerült leszoktatni, ha nem vagyunk szem előtt szétszedi a kerítést és megy. Nekem a szívem szakad meg, hogy olyan kis helyen van egész napokat is akár. A legrosszabb esetben van, hogy csak 1 órát van szabadon, amikor este hazaérünk, persze a másik nap utána sokkal többet meg van séta is. Nagyon rossz ez így neki?
dec. 12. 23:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva van. Sokan ezt is tanácsoltás a szökés ellen, meg ugye rendesen lefárasztani. Ő egy egész napos kirándulás után is alszik egyet a kocsiban hazafelé itthon meg pörög tovább és még egy ilyen nap után is képes volt elszökni….
dec. 12. 23:35
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Attól, hogy hűvös van, még lehet menni sétálni vele rendesen. Ezért találták fel a vízhatlan cipőt és meleg kabátot...


Arról nem hallottál még, hogy szellemileg és ösztönszinten való fárasztás? Persze, hogy nem fárad el és szökne, ha egyébként sosincs rendesen lefárasztva. A fizikai fárasztás közel sem elég. Soha.


A kutyatartás felelősség.

dec. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Persze, megyünk is, csak nyáron tényleg van olyan, hogy egész napos programot szervezünk és jön ő is velünk, és akkor 5-6 óra séta is simán van, ilyenkor pedig csak 1-2 óra.

Szellemileg is igyekszem fárasztani, de a feladatokat hamar megunja pedig imádja a hasát (jutalomfalattal motiválom) de még így is. Őt a játékok sem érdeklik, ha kap valamit hozzá se nyúl, a labdát párszor visszahozza, de utána már nem érdekli. Nem minden kutya egyforma.

dec. 13. 00:01
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
SOKKAL jobb élete van, mintha láncon lenne, vagy napi 10 órát egyedül, egy panelben.
dec. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Azert vannak ennel rosszabb kutyasorsok is. Meg mindig jobb a kennel, minthogy elszökik, aztan eluti az auto, vagy valami barom agyonveri szorakozasbol.

Nyilvan telen rossz, hogy hamar sotetedik, erdobe biztos nem mennek vak sotetben, de abban igaza van az elsonek, hogy a szellemi farasztas fontos, tanits neki uj dolgokat, vagy talalj ki szorakoztato feladatokat, nalunk a kedvenc a keresos jatek, en eldugom a jutalomfalatokat, amig a kutyak hunynak a fürdőben, aztan "keresd" vezenyszora indulhatnak, ezzel elvannak akar 20-30 percig is, es az intenziv szimatolas van annyira faraszto, mint egy magyobb seta.

Villanypasztor jutott meg eszembe, az a kutyak tobbseget azert visszatartja par rossz tapasztalat utan, de min. 3 sorban, mert ha aláás vagy a kerites tetejen ki tud ugrani, akkor az se tartja vissza.

dec. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De lehet, hogy igaza van az első válaszolónak, hogy nem vagyok elég felelősségteljes, azért is tettem fel a kérdést, mert bűntudatom van a helyzet miatt, amikor látom, hogy csak fekszik és tudom, hogy ameddig be van zàrva kb ennél többet nem is tud csinálni. Nyàron nem volt ennyire rossz érzésem ezzel kapcsolatban (de akkor is rossz érzés volt bezárni) mert egész napokat kint töltünk, ott van szabadon a kertben, most jött ez elő. Attól, hogy hideg van neki ugyanaz az élete, ami nyáron is, ő pl nem tudja elővenni a laptopot szórakoztatni magát én viszont fázok, nem bírok 1-2 óránàl többet kint lenni egyszerre. Vagy annál többet sétàlni, neki meg a séta az élete. Hatalmas a bundája, imàdja a havat is, ő jól érzi magát, én ilyen időben kevésbé.

Viszont úgy érzem már ő is kötődik hozzánk és nem szeretnék megválni tőle, főleg hogy előre nem tudhatom, hogy biztos jobb helye lenne-e máshol, ha találnék neki valakit. Hogy ha ott is előjönnek a szökési problémák, hogy kezelnék… mert én is azt hittem, hogy biztonságos a kerítésünk, és pikkpakk hihetetlen módokon szedte szét vagy ásta át magát a szomszédba.

dec. 13. 00:28
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Azért ne felejtsük el, hogy nem mindenkinek 100% kutya az élet. Ennek a kutyának szerintem igenis jó sora van, és megértem a kérdezőt ha nem bírja tempóval a kutya energiaszintjét lekövetni. Ennyi munka mellet nekem se lenne kedvem/energiám még az ebbel szórakozni 2-3 órát, plusz otthon is van azért némi teendő biztosan. Az állat nem szenved, megteszik amit tidnak vele. Tudom, itt sokan nagy állatbuz1k, de embertársainkról se feledkezzünk meg mindeközben.
dec. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A láthatatlan kutyakerítésről kértem korábban véleményt, de azt írták, hogy állatkínzás. Ezért nem gondolkodtam villanypásztorban sem.
dec. 13. 00:37
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van tipped, milyen keverék lehet? Az oké, hogy nem minden kutya egyforma, de pont ezért nem minden kutyának ugyanaz a jó fárasztás. Vannak apportos kutyák, vannak trükktanításban ügyesek, vannak, akiknek az őrző védő kell, vannak, akik agilityben fáradnak jól, stb. Célzott, rá szabott foglalkozás mellett le kell tudni fáradnia.

Azért a kerítést más okból is jó lenne megcsinálni, arra próbáljatok gyűjteni.

dec. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért lássuk be, ennél ezerszer rosszabb sora van kutyáknak, ráadásul írod is, hogy nem kellett senki másnak. Ezek alapján nem kéne bűntudatodnak lennie, te megteszed amit tudsz, maximum a fentebb említett kis extrákat lehet még beépíteni a napirendbe, és akkor már elmondható, hogy a lehető legjobb életet adod a kutyának.
dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!