Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire lehet tanítani egy 1 és...

Mire lehet tanítani egy 1 és fél éves sicu kutyit? Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 1 és fél éves sicu kutyusom akit megszeretnék tanítani egyetsmásra de valahogy nem tudom!Segítség kéne!!!
2010. okt. 21. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb időben kezded, fél évesen már el lehetett volna kezdeni a tanítását. De attól is függ mire szeretnéd tanítani. Ebben a korban már taníthatsz neki bármit.
2010. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a legfontosabb dolgok: ül, gyere ide, nem szabad, marad. Keress rá az interneten, pl. kutyanevelés címszó alatt, biztos találsz rengeteg infót.
2010. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyát kortól függetlenül meg lehet tanítani bármire. Tényleg akármit meg tudnak tanulni, ha a megfelelő módszerrel tanítod. Írd be a keresőbe a klikker szót, nagyon hasznos dolgokat fog kihozni. Az én kutyámat is ezzel a módszerrel tanítom, 6 hónaposan rengeteg trükköt tud, pl: tetszhalott, meg ilyesmi :D. Egyébként könyvek amikből ötletet meríthetsz; 50 játék kutyáknak és a 101 kutyatrükk. Mi is ebből tanulunk :D
2010. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a 3. fálaszolónak üzenem:köszönöm!minnél hamarabb elkezdem a tanítást!:):D
2010. okt. 22. 19:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Arra lehet megtanitani hogy bekösse a cipődet.Nagyon hasznos :D
2010. nov. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a 101 kutyatrükk című könyvet, nagyon hasznos dolgok vannak benne ! :)
2010. nov. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nagyjából mindenre meg tudod tanítani, amit egy kutyának tudnia "kell", ez kortól független. Persze, most már kicsit nehezebb dolgod lesz, mert már kialakult a kutya saját személyisége, ráadásul a shi-tzuval egyébként is nehezebb egy kicsit, mert rettentő makacs egy fajta :) Tapasztalatból beszélek, nekem egy 5 éves shi-tzum van. De ha törelmes vagy, megfelelően ösztönzöd a kutyit ( és itt NEM a verésre/fenyegetőzésre gondolok!!!), pl jutalomfalatokkal, játékkal, akkor menni fog, mint a karikacsapás. :) A klikkert én is ajánlom, nagyon hasznos kis találmány :)

Beszélj tapasztalt(abb) kutyásokkal, kérj tőlük tanácsot, kérd meg őket, mutassák meg, ők hogyan csinálják.

Sok sikert a tanításhoz :)

2010. nov. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a tanításhoz a klikker tréninget ajánlom. Mind a ketten élvezni fogjátok és fergetegesen gyorsan tanulnak általa a kutyák. Nézz utána itt: [link]

Meg a youtube-on: clicker training címszóval.

2010. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

olvasni-autót vezetni nehezebb, de nem reménytelen :)

a sicu kutyi akkor fog megtanulni dolgokat, ha te a cuki kis gazdi utoléred a kutyid értelmi képességeit.

mert most még ő az okosabb.

ő ért emberül, te nem értessz kutyául.

tanulj,könyvekből ( tudod amit olvasni kell ,és papirra irják ),nézz kutyákkal kapcsolatos tv-műsorokat. és beszélgess náladnál értelmesebb kutya tulajdonosokkal.

2010. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia! Szerintem nyugodtan elkezdheted elsősorban (ha még semmit nem tud) hogy biztosan hallgasson a nevére, ha hívod. Aztán, ül, (pacsi) fekszik, MARAD , és hogy rendesen sétáljon melletted. Az ült, úgy tanítsd meg, hogy előveszel, egy jutalomfalatot, megmutatod neki, és a háta felé tolod. Ettől automatikusan leül.Ezt gyakorold vele, és persze közben mondd, hogy ül. A fekszik-et, úgy tanítsd, hogy leülteted, majd (közben mondod, hogy fekszik), és lehúzod az orra előtt a jutalomfalatot.A pacsinál felemeled a kezét és megrázod, közben pacsit mondasz, és megjutalmazod. A maradod úgy tanítsd, hogy leülteted/fekteted egy lépést hátrébb mész, (közben mondod, hogy marad!)majd megjutalmazod, és a távolságot egyre fokozod. A szép sétálást gyakorolni kell... de annyit segíthetek, hogy az elején rövid pórázzal kezd!

Ezeket türelmesen csináld vele! Sok sikert mindenhez! Anna

2010. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!