Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fejemre nott a kutyam?

Fejemre nott a kutyam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kerdes komoly.

Van egy orokbefogadott mopszom, 2,5 eve vagyok a gazdaja. Kb. Tenyeremen hordozom, mondhatni elkenyeztettem azzal is, hogy ugy banok vele mint egy emberrel.(szamomra minden allat egyenerteku az emberekkel.)

Viszont az utobbi idoben, mar - mar annyira elszemtelenedett, hogy mikor esik az eso (sose volt a kedvence de,) ki sem teszi a labat a lepcsohazbol, sot alig vagy nem is hajlando a dolgat vegezni a vizes fuben.

A kanapera feljohetett mellen tevenezeskor, de most nar egyre magasabban akar mindig lenni, kepes felmaszni a diszparna tetejere. Ha hivom mikor megyunk setalni, gyere-, nem hajlando megmozdulni az agyabol.

Ma 4x vittem le, mert nem volt hajlando a szokasos helyen.


Ez szemtelenseg a reszerol? Korabban ezt nem tapasztaltam nala.

Ha igen mit tudnek maskepp csinalni nala?


dec. 13. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy szereted a kutyád, nevelned kell. Imádom a tacsim, velem alszik, felmegy a kanapéra. De. Van a kanapén, ágyon pokróc neki, arra mehet, máshova nem. A séta meg van szabva mikor van (napi 4x,reggel,dél körül, délután, és egy esti pisi). Mindig a reggeli és a délutáni (6 körül) séta után kap enni. Kap jutalomfalatot, vagy ha pl én eszek almát, sajtot, akkor vagy a tányérjába, vagy a pokrócára kell mennie és ott kapja meg, nincs két lábon pitizésért az asztalnál kaja.

A kutyának az a szeretet, ha egyértelmű szabályokat szabsz és igényli a rendszerességet.

Neked sem késő még, de egy kicsit nehezebb mint egy kölyökkel. Kezdj szabályokat bevezetni, szólj rá, ha helytelen a viselkedése, dícsérd ha azt csinálja amit kell.

dec. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kb. Tenyeremen hordozom, mondhatni elkenyeztettem azzal is, hogy ugy banok vele mint egy emberrel.(szamomra minden allat egyenerteku az emberekkel.)"


Ez a baj.. Ha tetszik, ha nem. Ezt meg kell tanulni, az állat nem ember! Ha ezt valaki erősen magába véste, csak utána kezdhet el egészséges kapcsolatot házikedvenccel.. Előtte is lehet persze, de az olyan lesz mint a te példád..

dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emberekre is vonatkoznak szabályok, a gyerekeket meg nevelni is szokták, hasonlóan a kutyákat is muszáj, mert be kell őket illeszteni valahogy a közel sem ideális társadalmunkba.


(de amúgy valóban jobb, ha inkább kutyaként kezeled)


Ha nem akar a lucskos időben órákig andalogni, nem kell erőltetni, de a dolgát intézze el. A kanapén meg ha nem zavar a mászkálása és nem önveszélyes, akár hagyhatod is.


Amúgy hányszor vinnéd le, ha a 4-et soknak tartod? Mert amúgy a négy lenne az ideális. Bőven elég, ha az első füves placcon elvégzi a dolgát és mentek haza, de nagyon nem egészséges, ha rendszeresen fél napig tartogatja egy kutya.

dec. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Nem tartanam soknak, csak az bosszantott fel tegnap este (is) vele kapcsolatban hogy ha esik, meg csak a lepcsohaz ajtajabol se jon ki. A pisi-kakit meg nagy konyorgesek aran vegzi el mar ha elvegzi.
dec. 14. 16:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Te nem tartod soknak nyilván, mert te csinálod. Egy skizofrén ember sem tartja soknak ha az éjszaka közepén felkel, és üvöltve őrjöng. Akinek nincsen betegségtudata annak minden amit csinál, az normális. Változtatnod kell ezen, ha azt szeretnéd, hogy normlis életed legyen a kutyáddal. És nem, nem a skizofrénokkal hasonlítottalak össze, ez másfajta probléma, valami kötödési dolgok csúsztak el az életedben.
dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Szel es vizallo kutyakabat szukseges.
dec. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Otos, nem veszem sertesnek a skizofrenias peldat bar erdekesnek talalom hogy egy kutya neveleset illetoen feltett kerdesre ez a pelda jutott az eszedbe? Gondolom magadbol indulsz ki, nincs harag.


De a valaszod tovabbi resze igenis sertes, es nem a kerdesemre adsz valaszt hanem inkabb probalnal ismeretlenul egy harom mondatos dologbol az embert kiertekelni. Ez rad nezve okoz aggodalmat, aki ontelten ismeretlenul ilyen foku megjegyzeseket tesz a masikra ismeretlenul. Erre a vilag legjobb pszichiatere sem lenne kepes.


Koszonom a valaszod, de rad nem vagyok a tovabbiakban kivancsi, ennek ellenere, hogy szebbe tehessem a napodat, es tudom, hogy erre vagysz ment a zold kez!

dec. 15. 11:11
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os.

Kulon gardobja van a kutyanak, teli- tavaszi-oszi kabat, pulcsi, esokabat. Meg kutya esernyoje is van😂😂😂 bar azt nem szivleli. 😃

dec. 15. 11:12
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

#7 Nekem is van kutyám, de ez nagyon nem normális. Nem, én belőled indulok ki, meg a kutyabolond unokanővéremből például. Ő nála már akkor látszott, hogy nagy a baj amikor jobban megiveselte a mopsz halála, mint a férje halála. De ezt még lehet fokozni, egy idő után csak a kutyáihoz beszélt (beszerzett többet) és mást nem is engedett a lakásba, ő meg nem takarított. Na, akkor vitték el kezelésre! Nálad nyilván nem ilyen szintű a gond, de van baj bőven.


8-as válaszod alapján több ruhája van egy ÁLLATNAK mint pl.: nekem, mert még én sem igénylek ennyi sz@rt. Ő sem igényli, ez biztos, csak nem tud neked szólni, hogy hagyd abba pls.

dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy “nem hajlandó kimenni”. Nekem egy yorki-csivi keverékem van, jellemből kis hercegnőnek érzi magát, esős időben ő is sokszor befeszített, hogy márpedig nem megy ki és kész. Fogtam és kivittem (persze kabátot adtam rá). Aztán ha kakilt-pisilt, járt a jutifalat. Baromi egyszerű a dolog, te hozod a szabályokat, nem a kutya. Nem kell ehhez túl sok ész. Amúgy az nem tudom, miért baj, ha felmászik a kanapén a párnára. Az enyém is szeret néha ott aludni. Engem aztán nem zavar.
dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!