Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is így van a bull típusú...

Más is így van a bull típusú kutyákkal?

Figyelt kérdés

Én alapvetően szeretem a bull típusú kutyákat, staffordshire bullterriert még lehet tartanék is, de nem szeretném séta közben a kutyáim közelében tudni őket. Mindet elkerülöm. Én ugyan nem félek tőlük, szívesen meg is simogatom őket (ha lehet), viszont a kistestű kutyáimat féltem tőlük. Úgy vagyok vele, hogy kutyaviadolokra lettek kitenyésztve, még ha sokukat régóta nem használják már erre, attól még ott van bennük. Vadászkutya is vadászkutya marad, ha nem vadásznak vele akkor is. Terelőkutya is ösztönösen terel.


Nekem egyik kutyám tacskó keverék, az összes pici szőrös állatra (patkány, egér, sün stb) rámenne. A madarak viszont hidegen hagyják érdekes mód, nyugodtan sétálgathatnak előtte a galambok :D ásni imád és profi is benne, pedig csak félig kotorékeb (néha hagyom, hogy egy-két feltúrt földkupacon kiélje magát)


Na szóval a lényeg, hogy ha egyedül vagyok, akkor semmi gondom a bullokkal, viszont ha a kutyáimmal sétálok, akkor egyértelműen kerülöm őket. Lehet, ha nagytestű kutyám lenne, akkor bátrabb lennék, de így biztosan nem engedem őket bull típusú kutya közelébe.


dec. 14. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Azért a mostani bullok 90%-ának közé sincs már a régi viadalos kutyakhoz. Meg amúgy nem kizárólag arra tenyésztették őket.


Ettől függetlenül szíved joga így dönteni.

dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez abszolút bizalmi dolog. Ha ismerem a bullt és rendben van, akkor nyugodt szívvel odaengedem a kistestű kutyámat. Ráadásul nekem egy JRT-m van, ami egy ritka pofátlan fajta...

Szóval nálam nem a fajta a lényeg, hanem hogy hogyan van szocializálva. Ezzel együtt abból még sosem volt baj, ha egy gazdi tisztes távolságot tart.

dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mentett kutyám van, aki bizalmatlan - feltehetően az előélete miatt - bizonyos kutyatípusokkal, illetve bizonyos viselkedésű kutyákkal. A bull típusú kutyák pedig pont azokhoz tartoznak, akikkel bizalmatlan. Egyébként bármilyen kutyáról legyen szó, mindig figyelem, milyen az én kutyám és a másik kutya testbeszéde, és ettől is függ, hogy engedem-e összeszimatolni, vagy megyünk tovább.
dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk valószínűleg azért sincs bizalmam feléjük a kutyáimmal kapcsolatban, mert 10ből 9 befeszül, amint meglát egy másik kutyát, ami nem túl bizalom gerjesztő. Egyébként pont van egy normális, nem ráfeszülős amstaff a szomszédban, de vele sem engedem össze őket, csak tudom, hogy gond nélkül elhaladhatunk egymás mellett. Idegen bull típusúnál inkább irányt váltok vagy átmegyek a túloldalra. Mondjuk ez a németjuhászokra is vonatkozik, mert abból is sok a "bolond" manapság. Goldent, labradort nem kerülök el nagy ívben (ha csak kimondottan nem jelzik/kérik)
dec. 14. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már goldennel, labradorral is rossz tapasztalatom, hülye gazdi miatt. Egyszer nyaraláskor, falun volt olyan, hogy egy kerítés résein ki tudta dugni a fejét az ottani labrador, a kerítés sem volt magas, simán ki tudott volna ugrani, inkább lementem a járdáról az út szélére. De tudnék még több esetet is mesélni, amikor a kedves gazdi nem tudta kezelni a retrieverét, és nekem kellett szorosan fogni a frissen örökbe fogadott kutyámat, akinek nem tetszett, hogy a hozzá képest 2-3-szor akkora másik kutya olyan lendülettel közelít, mint egy tank.
dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

A bull kutyam nem kezdemenyez verekedest. De kifejezetten elvarom tole,ha megtamadja vmi kutyanak gondolt kepzodmeny ,akkor mutassa ki,h o olesre szuletett.

Ha a gazdaja nem tanitja meg viselkedni a kutyajat,akkor majd mi megtanitjuk.


Emberkent is azt adom visdza,amit kapok. Ha kedvesek en is,ha utnek, en is.

N

dec. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van negatív tapasztalatom. 4-5 éves amstaff betámadta a játszó 8-10 hónapos kutyákat, és szájzárat is kapott az egyiken, úgy kellett lefeszíteni. Semmi előjele nem volt, ismerték egymást, korábban nem is volt gond. A két fiatal kutya játszott egymással, a földön feküdtek, még csak nem is birkózás volt, csak úgy játokosan acsarkodtak, csipkedték egymás fejét, már biztos mindenki látott ilyet. Ekkor odament a felnőtt kutya és nekik esett. Szerencsére amelyiken szájzárat kapott, annak hosszú szőre volt, így nem tudott kárt tenni benne. A gazdája persze csak toporgott, hogy most mi lesz, végül a másik kölyök gazdájával találtunk egy vastagabb botot és lefeszítettük, de jó 1 percig tartotta. Ha nem a szőrt fogja meg, hanem kényesebb részt, akkor súlyos következménye is lehetett volna.

A Havanna lakótelepen egyébként több ilyen kutyatámadás is volt, hadd ne mondjam melyik rassz által tartott amstaffok révén, sajnos több kisebb kutyát el is kellett altatni az ilyen támadások után.

dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi előjele nem volt"

"A gazdája persze csak toporgott, hogy most mi lesz"


Hülye gazda, fajtához nem ért, de kell a bull típus, feltehetően nem is fajtának megfelelően neveli, ez az előzmény.

dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És sajnos ez elmondható az ilyen kutyát tartók 95%-ra.
dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Tudom vicces, de nekem a bull típusúmat támadta be egy golden. 🤷‍♀️

Van mellette egy malinoisunk is, na az visszacsattint ha valamilyen kutya fenyegetően közelít, ez a kis nyomorult meg csak csóvál és eszébe nem jutna (magától) odakapni sem.


Igazából macskák között nőtt fel, szóval szerintem ő is félig macska. A mali is meg van nevelve és baromi jó kutya, de előbb menne neki bárkinek mint a bull. 😆

dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!