Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyát a...

Hogy szoktassam le a kutyát a "sírásról"?

Figyelt kérdés

Máltai selyem kutyusunk 10 hetes.

5 napja van nálunk.

Első két éjszaka semmi baj,viszont a 3.ejszakatol sír.

Be zárjuk a lakásban található kis szobába ráccsal,és egész éjszaka sír.

Megetetjuk ,megsimogatjuk ,van előtte víz,kaja,játékok, kis háza,2 kispárna a mi illatunkkal de egyszerűen egész éjszaka ki akar jönni, és sír.

Maga a tudat neki,hogy nem lát minket rosszul van tőle.

Nem akarjuk ágyban altatni köztünk, mert nem szobatiszta még és nem akarjuk hogy véletlen az ágyon végezze el a dolgát.

Mit csináljak hogy egy kicsit enyhuljon ez a fajta problémája?Sajnálom szegényt,de mi is dolgozunk, korán kelünk és nem igazán tudjuk ezt tolerálni hogy feszt sír.


dec. 19. 07:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

A kutyát tedd magatok mellé. Nem kell az ágyba; jó lesz az ágy mellett is a saját párnájára vagy dobozba/kosárba. Ha nyüsszög, lenyúlsz hozzá, megsimogatod, megpaskolod, mormogsz pár szót és alszotok tovább.

Vagy valaki mellé költözik pár napra a kisszobába.

Kicsike még, hiányzik neki az anyja és a tesói.

dec. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy sír, hiszen minden szoktatás nélkül elcsukjátok és elvárjátok, hogy egyedül is nyugton maradjon! Nem így tanítjuk a kiskutyát az egyedülkétre!


Az nem megoldás, hogy arra a pár hétre, amíg a szoktatás tart és amíg szobatiszta nem lesz, beköltözöl abba a szobába? Vagy veszel egy szobakennelt és ott alszik mellettetek?


Egyébként úgy nem lesz szobatiszta, ha éjszaka ráhagyjátok, hogy oda ürítsen, ahova akar. Éjszaka is ki kell vinni ebben az időszakban!


Ételt miért hagysz előtte? Baromira nem egészséges, ha mindig ott van az étel a kutya előtt!


Egy kicsit utána nézhettetek volna a kutyatartásnak, mielőtt magatokhoz vettétek...

dec. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves második.

Képzeld azért annyira buták nem vagyunk hogy utána kelljen mindennek nézni 🤣 azért nem visszük ki,mert panel házban lakunk,ahol másoknak is van kutyájuk. Mivel még nem rendelkezik az összes oltással,csak mindössze kettővel, így nem szívesen kockáztatok hogy más kutyáktol össze szedjen bármit is,hogy utána oda legyen 😊

A kaja az 5 ejszakbol most először volt előtte, és azért az egyért,mert próbáltuk hogy nem-e az a baj hogy éhes.

És mivel nem ette meg,előtte hagytuk hátha ott hagyjuk ,megeszi és megnyugszik.

Meg is ette..csak épp nem nyugodott meg azonnal

dec. 19. 07:43
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

10 hetes és 5 napja van veletek, azaz még friss neki az élmény, hogy egyedül kell lennie, persze, hogy sír.

A tenyésztőt kerestétek már, hogy tud-e valami tanácsot adni? Kellene, hogy legyen rutinja ebben.

Egyébként tényleg ki kellene vinni. Nem kell nagy sétára gondolni. Lakótelepen lakom én is, a ház mellett van kis zöldterület a legtöbb panel esetén, és elég odáig kivinni egy pisire, aztán már viszitek is be. Elég pici, hogy ölbe tudjátok kapni, ha van ott más kutya is, vagy jön valaki kutyával, és megmondjátok a másik gazdinak, hogy még nem szabad odaengedni, mert nincs meg minden oltása. Láttam én is, hogy sokan így csinálják. Ezzel nem tesztek rosszat, és hamarabb megtanulja a rutint. Otthonra meg lehet kutyapelenkát venni, lehet keretet is venni ilyenhez, és arra szoktatjátok bent. Ismerős kiskutyás is így csinálta, akihez kölyök került. Nagyon szépen megtanulta a kutya a szobatisztaságot. Plusz a szobakennel is segít, mert saját helyére nem piszkít ösztönösen.

dec. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi anno így csináltuk: ä

1. Eleinte (kb 1. hét) a kennelt az ágyunk mellé tettük. Ott is sírt az elején, de napról napra jobb lett.


2. Utána kikerült a szoba előtti folyosóra, de az ajtó nyitva volt.


3. Egy idő után már az ajtót is csuktuk


4. Aztán abba a szobába került kennellel, ahol azóta is alszik


5. Utána egy idő után már nem csuktuk rá a kennel ajtaját, csak a bébirácsot a szobaajtònál (ha nem voltunk otthon akkor is így volt)


6. Egy idő után a kennelt is elhagytuk


7. Már a rácsot se kell zárni


Így a kennelben bárhol vagyunk (sokat utazunk vele) gond nélkül elalszik. Otthon meg este bevonul magától a helyère és alszik.


Mire ezt elértük az közel 1 év volt.

dec. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Be zárjuk a lakásban található kis szobába ráccsal,és egész éjszaka sír."


"Maga a tudat neki,hogy nem lát minket rosszul van tőle."


Leírtad, mi a baja a kiskutyának. Nem véletlenül sír. 5 napja van nálatok, új még neki minden, erre be van zárva tök egyedül, egész éjjelre. Kaját, játékot, meg kis simogatást kap, hogy kussoljon már. Szerinted ez így oké? A fő problémát kéne megoldani, hiszen még te is beismered, hogy az a baja, hogy nem lát titeket.

dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet egyébként hogy magam mellé teszem.

Egyébként ezt már korábban is olvastam, csak attól féltem hogy nehogy annyira megszokja hogy akár a földön is,de mellettem van,hogy utána rosszabb legyen ez az egész sírás.

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi segítségét,hálás vagyok.

dec. 19. 09:18
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszado

Igen,de mint irtam nem tudtam mivel teszek rosszabbat..azzal ha magamhoz "édesgetem" és utána megint "kizárom" ,vagy hogy nem édesgetem..nem tudtam melyik a kevésbé rosszabb.

dec. 19. 09:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kellett volna már a kutyavállalás előtt utána nézni az alapoknak.


Szerinted azzal hogy teszel jót, hogy minden szoktatás nélkül bezárod egy szobába, hadd stresszelje szét magát, ahogy akarja?

dec. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudtam mivel teszek rosszabbat..azzal ha magamhoz "édesgetem" és utána megint "kizárom" ,vagy hogy nem édesgetem"


Nem olyan bonyolult ez pedig. A kettő között a jó. Tehát adj neki teret, ne legyél 0-24 a seggében, neveld kicsit önállóságra, mert később a túldédelgetésből szeparációs szorongás alakulhat ki. Ugyanakkor ne zárd ki az életteretekből, ne okozz neki lelki sérülést azzal, hogy egész éjszaka egyedül van hagyva, amit ráadásul végig is sír.

dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!