Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutyánk lett, de furcsa?

Új kutyánk lett, de furcsa?

Figyelt kérdés

Közel egy éve halt meg a kutyánk ami mindenkit nagyon megviselt. Sokszor szorgalmaztam hogy legyen menhelyi kutyánk később, mentsünk életet, de édesapám annyira önfejű, hogy megse hallgatta. Hozott egy ugyanolyan fajtájú, kinézetre ugyanolyan kutyát, egy szaporítótól..a kutya nagyon szép de olyan mint a régi kutyám és amikor nem látta más, meg is sirattam 😅 ez most történt hogy lett új kutyus.

Én Huszonéves vagyok, most végzek az egyetemen és elköltözök külföldre. Szüleim idősek, nem tudom ki fog majd vele játszani és tanítani őt.

Fogom annyira szeretni mint a régit vagy kinek milyen érzés volt, ha ugyanolyan fajtájú kutyájuk lett az előző után?


Nagyon cuki muki a kutya, de nagyon siratom a régit még



dec. 21. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Mi annak idején, a mostani kutyánkat szó szerint az út széléről fogadtuk be (valószínű szaporító rakta ki). Akkor 3 éve volt, hogy az előző kutyánk meghalt, és anyukám nem is akarta akkor este, hogy megtartsuk az új kutyát. Másnap reggelre meggondolta magát, megszerette. Sőt, jobban is szereti. Valószínűleg te is megszereted majd, kérdező.


Az meg, hogy szaporítótól van (nem tenyésztőtől) az majdnem olyan, mintha menhelyről lenne, csak épp apukád elhozta, még mielőtt a szaporító kitette volna, aztán a menhelyre vagy gyeptelepre került volna.

dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

A cicám után éreztem ezt. 3/4 évig nem volt másik cicánk. Aztán az új kis dög teljesen más személyiség. A durcás, introvertált cirmos helyett lett egy full extravertált, játékos, bújós, vörös-fehér dorombológépünk. De hiába 2,5 éves, hiába halt meg 3 éve a másik, a halála évfordulóján ugyanúgy megsirattam. Ráadásul tök indokolatlan helyen egy pizzázóban, cikinek nem volt ciki, elmondtam a társaságnak. Egyszerűen beküldött róla tesóm egy képet, és kiszaladtak a kőnnyek. Minden állat más egyéniség. Szereted az újat, de szeretted a régit is, ez így van jól.


Hidd el, ragaszkodni fogsz az újhoz is!

dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Mi a kérdés?
dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"Az meg, hogy szaporítótól van (nem tenyésztőtől) az majdnem olyan, mintha menhelyről lenne,"

Hát majdnem olyan, csak kicsit sem hasonlít rá. Amíg a szaporító pénzelve van, azaz vásárolsz tőle, addig buzdítod is ezzel az újabb szaporulat lehozására, tehát kb támogatod a szaporítást. Az utcáról, menhelyről begyűjtött állattal már a szaporító nem jár jól, így nem érez általa késztetést, hogy ellesse az állatait.

Azért ez elég szignifikáns különbség.

dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi fogadtunk be szakasztott olyan kinézetű macskát, mint a korábbi volt. Az első találkozás előtt mi is tartottunk tőle egy kicsit (a korábbi cicust egy gyógyíthatatlan betegség miatt fiatalon el kellett altattatni). De az új cicus teljesen más egyéniség. Nem üti egymást az emlékek és a jelen.
dec. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod összemosni a 2 kutyát, csak elérzékenyültél, mert emlékeztet rá, de ez normális. Ha én egy olyan cicát látok, mint amilyen az enyém volt, megkönnyezem, pedig igazán egyedi macsek volt, de valahogy az algoritmus megtalálta őket.


Bárcsak mindenki visszakaphatná valahogy az elvesztett kiskedvencet, de sajnos nem lehet. Szeretni fogd az új kutyát, mert más személyisége lesz. Ahogy én is szeretem a szomszéd cicusokat. Jelenleg jól is esik, hogy néha bejönnek hozzánk, mert kicsit felvidítanak a hülyéskedésükkel. Téged is majd átsegít az új kutyus, de a régit se fogod soha elfelejteni.

dec. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyire fogsz hozzá kötődni, az főleg azon múlik, "hogy vagy bekötve". Mivel nem igazán lesz az életed része, mert külföldre költözöl, így szerintem kevésbé lesz fontos neked, de ha nagyon szentimentális ember vagy, akár ugyanúgy is érezhetsz iránta, mint a régi kutya iránt.
dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

November 20.-an halt meg a nyulam

6 szép év után.

Már sokan kérdezték hogy lesz e másik, de én mindig azt válaszoltam hogy soha nem lesz másik nyúl a háznál.


Egy állatot sose lehet kicserélni, helyettesíteni. Sose fogod ugyanúgy,ugyanolyan módon szeretni az új állatot(max ugyanannyira) mert minden állat más.

dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Gondolj arra,h a regi kutya mar nem veszi hasznodat. Viszont az uj kutxa orul neked,a kozos eltoltott idonek,fozesnej,sportnak jateknak.


Nekunm ket het mulva jott meg az uj kutya,mert elovigyazatossagbol mindent felpskoltunk 2 meter fole,behogy szetragja megegye. Jol tettuk…. 😂

dec. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!