Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem eszi meg a...

A kutyám nem eszi meg a száraztápot. Mivel tudom kiváltani?

Figyelt kérdés

Szuka uszkár kutyám elmúlt 1 éves, eddig próbáltam ragaszkodni a száraz táphoz, hogy minden fontos tápanyagot megkapjon. Egy év alatt kipróbáltam már az összes márkát, méretet, ízt, egyszerűen nem eszi meg egyiket sem. Kevertem már össze nedves táppal, rizzsel, de csak lenyalogatja róla, és a száraz táp ugyanúgy a tálban marad. Főzni sajnos nem tudok neki minden nap reggelire és vacsorára úgy, hogy az változatos legyen.

Van valami tippetek?



dec. 30. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Hat talan ne hagyd valogatni?

Ehes kutya enni fog. Lehet, hogy koplal 1-2 napot, de csak a tap van es kesz, ha nincs helyette mas, akkor meg fogja enni.

Se jutalomfalat, se semmit ne adj neki, amig nem eszik rendesen.

dec. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
BARFnak olvass utana alaposan, ha a nyers hust megeszi. Az enyem finnyas, pl. a marhat es a csirket megeszi, de a kacsahoz hozza se nyúl, szoval ott is lehet probalkozni kell tobb hussal, vannak ilyen finnyas kutyak. Kezdesnek konnyen emesztheto husok kellenek, amig nem erosodik a gyomorsav, pl. csirke, ha allergias ra, akkor nyúl. Ha van fagyasztolada, avan aki 2 hetre, 1 honapra elore porziozza az adagokat, es csak elo kell venni kiolvasztani etetes elotti este.
dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem csodálom. A kutya húsevő, én sem tudnék mondjuk gabonapelyhen élni nap, mint nap. Nekünk az állatorvos sem támogatja a tápetetést. (Nem nem maradi falusi orvos, hanem olyan, aki külföldi konferenciákon tart előadásokat, mert van egy választott szakterülete, és azon belül komoly szaktekintélynek minősül). Vegyél húst állateledel boltban és főzz neki. Visszakeresem mindjárt, pár hete írt válaszomat, és bemásolom. Ott leírtam, hogy állatorvos ajánlására hogyan etetek. Nekünk nagyon bevált.
dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Na, megtaláltam. Bocsánat, hogy csak másolok csak most nincs annyi időm, hogy mindent külön leírjak. A válasz olyannak íródott, aki csak csirkével etet (farhát, láb,fej).


"Én is húspárti vagyok, ha a kutya táplálásáról van szó. Hangsúly a húson! Amiket te leírtál, az olyan sok húst nem tartalmaz, csontot annál inkább, amire nincs nagyon szüksége az ebnek. Ha már csak csirkével etetsz, akkor legalább tegyél az ételbe nyesedékhúst, az annyira nem drága, a farhátat meg cseréld le szárnyra, lábra, de ezekből ne sokat adj egy adagba. Javasolnék egy kevés zöldséget is bele, az enyém nagyon szereti a főtt répát, céklát, vagy a reszelt almát az ételébe. Ebből sem kell sok, mit tudom én, az adag 10%-a. Illetve, további 10% lehet a nyákosra főzött rizs is. Ezeket a tanácsokat én állatorvostól kaptam, amikor mondtam neki, hogy nem szívesen tápoznék.


Étrendkiegészítőnek mehet lazacolaj (Fitactive olcsóbb, sokáig elég), illetve ízületekre megelőzésképp valami. Időnként kaphat 1-1 darab főtt tojást (heti 1-2 alkalommal) bónuszként, és ugyanennyiszer mehet valami belsőség máj, lép, szív, vese stb. (nem lenne rossz, ha ez bárányból, vagy marhából származna), de ez is legfeljebb 10%-a legyen az ételadagnak. Javasolnám, hogy mérd le a kutyádat, hogy hány kiló, és az ételadag a súlyának 2%-a legyen. Pl. ha 35 kg a kutya, akkor ez 70 dkg kaja/nap, ebben már benne minden (hús, pici rizs, pici zöldség) Ha idővel úgy tűnik ez kevés, akkor lehet növelni 3%-ra, de nagytestűnél többnyire elég a 2, hacsak nem hipermozgékony, akkor viszont én már inkább tápot adnék kiegészítésnek. Azt hiszem ennyi, ha eszembe jut még valami, akkor leírom, de mi ezeket az elveket követjük. Csak nálam sajnos macerásabb a helyzet, illetve nem is macerásabb, hanem drágább, mert neki csirke nuku, nem ehet, és a kis 55 kg-os testét nem kis adagokkal kell táplálnom. A főzés pedig egyszerű, én előveszek mindig két rohadt nagy fazekat, abban kissé megfőzöm a húsokat,(marha, vaddisznó, szarvas, időnként kevés pulyka), belefőzöm a répát is, majd mindent kiporciózok ételes dobozokba, és megy a fagyra. Aztán minden reggel csak ki kell vennem egyet."


Remélem tudtam kicsit segíteni.

dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincs időd főzni akkor lehet rendelni neki a PetChef-től főtt kaját. Kiviszik házhoz egy héten egyszer. Mi PetChef recept alapján főzünk a kutyának, kb. 2 hetente és lefagyasztjuk, mert minden nap mi sem tudnánk főzni neki. Ráadásul fele annyiból kijön mint ha rendelnénk.
dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elgondolkozok a barf etetésen is. Nálunk is annyi probléma van, hogy a csirkére sajnos allergiás, így a csirkehús nem jöhet szóba. Egy 4.5 kilógrammos kutyusról van szó, jelenleg a tápot napi kétszer kapja. Elmúlt egy éves, át lehet állni napi egyszeri etetésre, vagy a kistestűeknél inkább ajánlott a napi kettő?


A barf etetésnél az első napokban hogy áll össze az első adag?

Elkezdem mondjuk nyers nyúl hússal, kiegészítve lazac olajjal, ízületvédővel, és répával vagy rizzsel például? 4.5 kilós kutyusnak ha jól számoltam, körülbelül 9-10 dkg az adagja egy nap.

dec. 30. 15:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig kapott kiegeszitoket, akkor adhatod. De elso korben eleg lenne valami probiotikum, amig atszokik erre az etetesre. Amugy elso idoben felesleges a sok kiegeszito. 60% szinhus, 40% csontos hus, ha tul kemeny vagy tul lagy a vegtermek, annak fuggvenyeben valtoztatsz az aranyokon, nem mindegyik kutyanak valik be ugyanaz. Fb-on van egy Barf es prey etetes csoport, lepj be es olvasd el a start doksit, hogy hogyan is kene elkezdeni ezt az egeszet.
dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk a barfot sem tartja pl. vitathatatlanul jó ötletnek. Ő mindig azt mondja, érti ő hogy a farkasból indulunk ki, de a kutya jó ideje háziasítva van, sokkal másabb mint a farkas emésztőrendszerileg is.
dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne hagyd válogatni! Lerakod elé a kaját, 10 percre ott hagyod nem eszi, elveszed a kövi etetésnél megkapja,ha akkor sem,megint elveszed ha 1-2 napot sztrájkol így járt. Te minden nap adtál lehetőséget,hogy egyen,de nem tette meg. Ha most hagyod,hogy válogasson MINDIG MINDEN KAJÁNÁL ELFOGJA JÁTSZANI EZT! Jajj most ezt unja meg jajj most adsz,aztán vakarhatod a fejed,mert lett egy ultra válogatós kényes kutyád.



Barfozás meg nagyobb utánajárást igényel! Vannak csoportok ahová beléphetsz informálódhatsz. Addig el ne kezd.


Kezdetben 50% csontos hús-50% színhús, figyelni a kutyát, ha jó a széklete maradhat az arány,de ha túl kemény akkor kevesebb csontos,ha hígabb több csontos,minden kutya más! Kb két hét alatt beállhat a jó arány aztán,apránként májat rakni a kajába a színhús rovására. Eleje macera időigányes,de amúgy megéri.


De az elején semmi kiegészítő,semmi zöldség és rizs nem kell!! nem is lehet,mert csak fosni fog vagy hányni.


Én már több mint 2 hónapja nyersezek a kutyával, már eszik nyulat,kacsát,marhát. De mindent fokozatosan lett bevezetve.


Most már rutin szerűen megy.


8-as sok orvos nem ajánja azért,mert sokaknak kimerül abba a barf,hogy oda dobnak farhátat,meg vmi húst még ,idő után hiánybetegség alakul ki,persze, de ha a kérdező is ezzel a semmi tudással leírta hogy kezdené az ő kutyájánál is lennének problémák.


Utána kell nézni,olvasni,informálódni mielőt valaki belevág. Amiért sokan fél várról veszik. Beteg lesz a kutya,doki megkérdezi mit eszik mondja barfozik,nyersen etet rögtön elítélik,mert kevés olyan kutyával találkoznak akinek normálisan össze van rakva a menüje!


Plusz írjak valamit ami a nyersnek köszönhető, 4 éves a kutyám 4 év alatt 10-15 féle tápot próbáltunk mindegyiknél volt vmi baj, volt olyan amitól napi 6x kakilt és csont soványra fogyott,volt amitól bár effektív jól nézett ki,de laza volt a széklet,ezért bűzmirigy problémái lettek. Állandóan zabálta a füvet, savasodott nyeldekelt,sokszor szedett össze hasmenős dolgokat,érzékeny volt a gyomra bármit kapott vagy evett fel másnap tuti fosott vagy hányt. Állandóan fülgyulladással küzdöttünk.

Orvosi fülcsepp sem használt.


9 hete nyersezünk:

- megszűnt a fülgyulladás (nem büdös,nem zsíros,nem piros)

- sokkal aktívabb

-izmosabb

-nincs fosás,laza széklét

-ha vmit feleszik a parkba nincs hasmenés másnap

-megszűnt a fűzabálás és savasodás

- napi 2 pici kaki van.

-nincs szájszag és fogköve is eltűnt.

-bűzmirigy problémák is eltűntek.



Csak azért írom le ezeket,mert igen sok orvos nem pártolja,de igen is egy jól össze rakott menü sokat jelent.


9 hét alatt ennyi problémánk megszűnt és nagyon boldog vagyok.

Mellesleg ugye brutál sok pénzt dobtam ki az ablakon a folyamatos táp vásárlással, amikor is vagy ingyen passzoltam el,vagy nagyon aron alul.


állandó hasmenéseivel is rengeteg gyógyszer és orvosi számla volt


Nem vagyok táp ellenes.


De az én kutyámnak határozottan nem volt való a táp és olyan dolgok szűntek meg amit nem is gondoltam,hogy táp okozhatja!

dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Probáld meg a platinumot , enyém ezt eszi meg egyedül magába , többi száraztáphoz fött ételt kellett kevernem csak úgy ette meg.
dec. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!