Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya név választás. Mi...

Kutya név választás. Mi legyen a kutyám neve?

Figyelt kérdés

Gondolom unalmas téma, de szeretném kikérni a véleményeteket, a kutyanevekről, mert kíváncsi vagyok úgy átlagban az embereknek tetszik-e vagy nagyon gáz.


Két név jött szóba eddig, az egyik a Lucy (ejtsd: Luszi vagy Lüszi) másik pedig a Daisy (ejtsd: Déjzi vagy Dézi)


Úgy gondolom ezek annyira nem gyakori kutyanevek - legalábbis Magyarországon -, ezért is tetszenek annyira. Más lehetőségre is nyitott vagyok, szóval ha tudtok különleges, nem túl gyakori kutyaneveket, akkor írjatok! :)


Egyébként egy fekete szuka Francia Bulldog ról lenne szó, ha ez segítséget jelent. :)


Köszönöm a válaszokat!


dec. 31. 20:32
A kérdező szavazást indított:
Maja
Sztella
Zoé
Mia
Bella
28 szavazat
1 2
 1/17 anonim válasza:
81%
Dézi illetve Bella szerintem nagyon találó❤️
dec. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
A Daisy nagyon gyakori szerintem, kb. 15 percet vartam az allatorvosi rendeloben, 3 kutyabol 2-t Daisynek hivtak. Ettol meg szep nev, nem azt mondom hogy nem.
dec. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

De, a Lucy meg a Dézi, de az összes szavazási lehetőség is mind nagyon gyakori manapság.

Nehéz ritkább nevet találni, de attól még jó lehet neki is, ha van is 3 másik olyan nevű a környéken, nem kell túlzásba esni, az sem jó, ha a végén valami agyament ötlet lesz a neve.

Azt válaszd, amelyik neked tetszik és legalább a rokoni, ismerősi körökben nincs olyan nevű.

Pl én Bambinak neveztem el a csivavámat, mert tényleg olyan a feje, mint egy őzikének, cuki törékeny kislány, erre kiderül, a szomszédom macskája is Bambi, mert cirmos cica, csak nem csíkos, hanem pöttyös az oldala, csak én nem is tudtam róla, hogy van macskája, főleg nem, hogy ugyanaz a neve. Csak köszönőviszonyban voltunk, de amikor meglátta, hogy viszem ki a kiskutyámat, beszélgetésbe elegyedtünk. Hát ez van, nem volt sértődés vagy ilyesmi belőle.

dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Lucy volt az erdélyi kopónk eredeti neve, de mi átneveztük Lillának. Hallgatott rá, nagyon jó kutya volt.
dec. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Az egyik kutyám Daisy, a környéken ismerek pont Lucyt is :D szóval nem túl ritka nevek


De ismerek Bellat, Zoét és Mayat is, úgyhogy ezek tudatában mondom, hogy egyik sem ritka igazából :D

dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Baromi egyszerű. Két szótag, lehetőleg mély vagy vegyes hangrendű, hogy tudjad erélyesen mondani, behívni.
dec. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
Ja, és tapasztalat, pedig gyerekkoromban én is kikönyörögtem, hogy Réka legyen a kutya neve, hogy soha, de soha ne adj kutyának olyan nevet, ami embernév.
dec. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Zizi :-)
dec. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
bangóné borbély ildikó
dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%
Bundás, Bolhás, Adolf.
dec. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!