Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is tapasztalt olyat, hogy...

Más is tapasztalt olyat, hogy a kutyái helyreteszik a másikat, ha az nem megfelelően viselkedik az emberrel?

Figyelt kérdés
Szóval testvérem kutyája átjött pár napra és második nap volt egy rám morgása, mikor elkaptam és leszidtam, mert rosszat csinált. Erre az én kutyáim rámentek, pedig nem sokkal előtte még játszottak vele. Nem bántották, de egyértelműen helyre akarták tenni, hogy álljon le. Érdekes volt, hogy mindhárom kutya teljes egyetértésben cselekedett, és csak akkor mozdultak rá, amikor elkezdett morogni. Addig teljesen semlegesek voltak. Amint rájuk szóltam leálltak és azóta is szent a béke. Ilyenkor "tiszteletlenségnek" veszik ahogy az új kutya az emberrel viselkedik?
jan. 12. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 2 kutyám van, a keverék aki másodjára került hozzánk kicsit neveletlen volt akkor. Ha raszoltam valami miatt hogy nem szabad, a husky mindig odajott és letamadta. Nem agresszívan, de helyre tette.
jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a macska szól bele a nevelésbe. Pedig amúgy nem keresi s konfliktust a kutyákkal🤷‍♀️
jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért csinálták, hogy megneveljék és szocializálják. Azért tették, mert épp kiszolgáltatott, gyenge pozícióban volt és a vezető (te) elkapta, így ők is beszálltak a buliba.


Sosem hagyom a kutyáimnak, hogy ők akarjanak valamit lerendezni. Nem az ő dolguk. Az ilyennél meg kő keményen letiltanám őket!

jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem, az enyemek inkabb kiallnak egymasert. 😂 Van 2 kigyúrt, igazi "alfahím" kacsám, akik siman sarokba szoritják a 30 kilós kutyat, akkor megy nagy mellennyel a kiskutya es elkergeti a kacsakat, egyebkent menekül előlük, de ha bajban van a nagyteso, akkor felbátorodik.
jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
ne próbálj emberi érzelmeket és reakciókat látni az állatba, ők nem olyan fejlettek mint mi. megszemélyesítésnek hívják amit csinálsz
jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Elgé szomorú hogy engeded a kutyáidnak, hogy egy eleve kiszolgáltatott helyzetben lévő állatot még tovább domináljanak.


Nem az ő dolguk "nevelni", de a tiéd letiltani őket erről a viselkedésről.

jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!