Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának szabad adni (pici...

A kutyának szabad adni (pici falatokban) pl. májkrémes kenyeret? (De csak a kenyér belét)

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze :)
2010. okt. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Bár kenyérre túl nagy szüksége nincs, de baja nem lesz tőle - és még a héjjától sem lenne, meg tudja rágni ;o)
2010. okt. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Adhatsz.De ne sokat.
2010. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? A mi kutyánknak pl. egyik kedvence a pörköltszaftos kenyér (kitörölgetjük az edényt és azt a kenyeret adjuk oda neki - feltéve, hogy közülünk senki nem kéri :D), szerintem a májkrémest is hajlandó megenni.

A kenyér bele dolgot én sem értem, hacsak nem nagyon öreg a kutyád, simán megeszi a héját is. Gondolj bele, mielőtt háziasítottuk, azelőtt vadásznia kellett és csontokat ropogtatnia - mi ahhoz képest egy kenyérhéj? :D

2010. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Állítólag valamiért nem jó nekik a friss kenyér csak az áztatott vagy a szárított. Én ezt be is tartom. A szárított kenyér kimondottan jó arra, hogy megelőzd vele a fogkő-lerakódást. Az áztatott kenyeret valamilyen maradékkal összekeverni meg kimondottan jó a gazdi pénztárcájának. Persze nem lehet csak ezen tartani, de néha be lehet egy-egy ilyen étkezést iktatni. Mi sem csak szürkemarha-húson és tönkölykenyéren élünk, sajnos.
2010. okt. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk mi tényleg tönkölykenyéren élünk :D

De egyébként nem árt többet a friss kenyér a kutyának, mint az embernek. Legalábbis a mi kutyáinknak semmi bajuk tőle.

2010. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egészen nyugodtan. Bármilyen formában kaphat húst, bár virslit és párizsit a -gyakorlatilag- nem létező hústartalma miatt nem adnék a kutyámnak. Nem lesz baja tőle, de igazából semmi kaja...

De egy szelet sonkát, vagy pár falat kenőmájasos kenyeret mindig szívesen elfogad:)

2010. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
persze, hogy nem lesz tőle baja. nyilván ne ez legyen a fő tápláléka, de nasinak, jutalomfalatnak szerintem semmi baja se lesz tőle. Amikor mi kirándulni megyünk, és épp szendvicset eszünk, akkor a kutyim is kapnak, májkrémes, téliszalámis, paprikás, rántottás zsemlét is :) Nyilván nem mindig ezt eszik, de akkor szeretik.
2010. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a váalszokat!!!:)

Mégegy kérdés: ha adok neki kenyeret, nem lesz tőle gilisztás?

Amúgy 8 hónapos a kutyám és yorky...

2010. okt. 23. 22:29
 10/10 anonim válasza:

Apró csontokat valamint baromfi csöves csontjait kutyának adni nem tanácsos, mivel szoruláshoz ill. a bélfal sérüléshez vezethet.

Az emberi fogyasztásra szánt húskészítményeket (pl. virsli, kolbász, májkrém) magas fűszer, só és adalékanyag tartalmuk miatt szintén kerülni kell. Húsokat csak párolva, főzve adhatunk a kutyánknak. Sertéshúst nyersen adni tilos!


A szőlő, mazsola, hagyma, fokhagyma, csokoládé, xylitol/nyírfacukor/ ,a kutyák számára mérgező, ezért nekik nem adható. A burgonya etetése nem javasolt –mivel a benne levő krumplicukrot nem bontódik le.


[link]

2019. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!