Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor derül ki egy kóbor...

Mikor derül ki egy kóbor kutyának a valódi jelleme?

Figyelt kérdés

Találtam egy kutyát tegnap. Chip persze nem volt benne.. hazahoztam éjszakára. Soha nem volt még kutyám, ezért nagyon féltem milyen lesz az éjszaka (szétrág valamit vagy folyamatosan ugatni fog stb)

Viszont nagy pozitív csalódás volt az este. Semmi zaj nem volt. Végig aludta az estét és meglepetésemre jelzett, mikor ki akart menni. Azért furcsa, mert még elég kölyöknek tűnik és nem gondoltam volna,hogy egy kölyök ilyen csendes,ügyes és valójában szófogadó is.

Sajnos ma már el kellett vinnem a menhelyre. Csendesen elfogadta a sorsát.

Viszont nagyon sokat gondolkodtam rajta hogyha tényleg ilyen a jelleme, örökbefogadnám,de félek,hogy csak a sok kóborlás miatt ilyen fáradt lett és ezért volt ilyen csendes,mivel persze a hidegben nem tudott normálisan pihenni.

Félek,ha elhoznám 2-3 nap és elkezdené lebontani a lakást,ugatna ok nélkül. Vagy bármi ilyen ehhez hasonló.

Szóval a kérdés,hogy szerintetek ebben az 1 éjszakában a valódi jellemét vagy csak a fáradságot láthattam? Kb tegnap 14 óra óta ma reggel 9 óráig volt velem Így volt teljesen pozitív élmény



Szeretném kiemelni, mert sok mindenkinek nem egyértelmű


Természetesen mindennapi megfelelő sétamennyiség meglenne számára



Ui:

Persze tudom, a kutyát megkell nevelni... de pont ezért kérdezem,hogy mikor derüle mégis ki,hogy milyen jellemre.


jan. 16. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelzett, hogy ki akar menni, lehet volt "gazdája" aki b@szott chipeltetni, szóval jobb is, hogy elkerült.

Memhelyeken úgyis van egy karantén idő, aminek a letelte után lehet csak örökbefogadni. Ezidő alatt a gondozók úgyis kitapasztalják a jellemét, amit elmondhatnak neked.

Biztos volt benne szeppentség, de nem hiszem, hogy nagyon radikális változást mutatna, ha befogadnád. Illetve a rombolást és ok nélküli ugatást a levezetlen energiák okozzák, nem a személyiség. Ha igényeinek megfelelően lefárasztod, nem szabad hogy ilyen probléma legyen.

Ha megvolt a "szerelem első látásra" én bátorítalak, hogy adj neki egy esélyt :)

jan. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Stressz helyzetben.
jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az állat az állat. Zajong,szétrág,szökik,büdös nevelés és ápolás nélkül,mert neki ez a természetes,hiszen állat.
jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Én sok mentett kutyust ismerek pár nap, vagy pár hét alatt mutatkozik meg a valódi énjük. Van amelyiknél 1-2 hónap. Ha már biztonságban érzik magukat akkor többnyire előjön a jellemük.


ismerősömék is örökbe fogadtak egy fiatal 1 év körüli kutyust,nagyon csendes volt 2 hétig, aztán kinyilt a csipája most már elég sokat ugat. De rombolni vagy szét szedni ezt azt,azt nem csinálja, jelez ha ki akar menni. Okos,de borzasztó ugatós lett. Azért hozták el,mert ahonnan örökbe fogadták ő nem ugatott :D



Függ milyen fajták keverékei lehetnek benne.


Én többek között ezért sem fogadok örökbe,egyszerűen lutri. Vagy szerencséd lesz vagy nem.


Ismerek több nagyon jó fej mentett kutyust, egyiknek nagyon jó jelleme van és a gazdi különösebben nem is tanitgatja, valami mudi mix,látszik hogy a gazdi kívánságát lesi.

Szerencséje volt.


Viszont hozzá tenném azt is ha találnék egy kutyát az utcán akiben szintén nincs chip és kijönne a kutyáimmal akkor megtartanám,mert úgy éreznem a sors akarta így.

jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!